Jump to content

DIY: Incalzire in scaune


cristivw

Recommended Posts

pe mine ma intereseaza mai mult daca nu gasesc consola cu asc,merge mufa de la asc la dsc?sau trebuie facute modificari?

 

 

merge.

am facut si eu retrofitul asta cu incalzirea in scaune , si nu am gasit deocamdata decat modul ala cu ASC... desi masina mea este facelift (DSC).

 

merge si iluminarea in butoane, si tot la fel : daca tii apasat butonul ASC mai mult de 3 sec. se aprinde si martorul de la frana de mana (pe galben)

 

acum caut sa cumpar un modul d'ala cu DSC (buton mic) doar ca sa-i iau capacul butonului pt. ca ma enerveaza cand vad acolo ASC

 

acum am vazut : masina mea e46

ok mersi de raspuns

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Am gasit sa achizitionez ptr E46 meu un interior sport cu piele partial si care are si incalzire si bancheta spate rabatabila, masina in cauza E46FL 2004 2.0d, iar masina donatoare e un 318i

Intrebarea este in afara de bagheta cu dsc si butoanele de incalzire, si scaunele fata spate , mai am nevoie sa iau si altceva de pe masina donatoare? (gen vreun releu, mufe, etc).

Cam la ce pret pentru manopera in special sa imi faca incazirea functionala pe masina mea(cablaj, etc) sa ma astept. E cineva care se pricepe sa faca asta si e din Bucuresti?Daca da m-ar interesa si cam cat timp dureaza toata treaba asta si cat costa manopera, ms

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am facut retrofitul ieri la incalzirea in scaune si vreau sa precizez ca la facelift care e prevazuta cu bagheta care contine butonul Dsc(nu cu butoane individuale), nu trebuie trase decat cate 2 fire de la fiecare scaun la consola cu butoanele de incalzire si DSC si cate un fir la fiecare scaun ptr masa, in zona pragurilor fiecarei parti unde e mufa mare cu fire maronii ptr masa. Nu mai e necesar sa umblati la panoul de sigurante, cablajul fiind deja facut din fabrica pana la bagheta cu butoane din bord.

Pentru cine are nelamuriri ma poate contacta pe pm si ii explic exact ce si cum ca e foarte simplu, investitia merita 100% de cand cu frigul asta de afara.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Salut baieti. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca am deja incalzire in scaune la un FL 2004 in 3 trepte dar nu mai functioneaza si vreau sa schimb plasele, dar acestea gasite, au spre exemplu 5 trepte de incalzire sau doua trepte, ce e de facut? Multumesc mult pentru rĂŁspunsuri.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.