Jump to content

5er E60 dupa 1 an ii fac si eu prezentarea


xfil3s

Recommended Posts

am luat si eu tot aerotwin, mai de kko decat alea originale si diferenta 5 euo intre ele..ma intorc la alea originale. Poate ai tu mai mult noroc. Cel de la pasager dupa 4 luni s- rupt o bucata de cauciuc din lamela si flutura ..:) De sters ce sa mai zic. Ala de la sofer e mai ok, dar oricum s-au dus mult mai repede decat alea originale.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am luat si eu tot aerotwin, mai de kko decat alea originale si diferenta 5 euo intre ele..ma intorc la alea originale. Poate ai tu mai mult noroc. Cel de la pasager dupa 4 luni s- rupt o bucata de cauciuc din lamela si flutura ..:) De sters ce sa mai zic. Ala de la sofer e mai ok, dar oricum s-au dus mult mai repede decat alea originale.

 

DOMI ... e posibil , acum tocmai ce m-am intors ... le-am montat , aveam parbrizul super jegos si parca avea grasime ... trebuia degresat ... am pus stergatoarele si apoi le-am testat ... rezultatul : STERG EXCELENT !!!

 

acum o sa vad in timp cat sunt de fiabile ... daca nu vorba ta o sa ma intorc la cele originale BMW !

Link to comment
Share on other sites

Deci ma dispera ... E a 5-a oara cand imi ia oglinzile .... Ce plm sa le mai fac frate !!!!

 

Si scrise ... Si crapate ...

 

Voi e metoda de protectie aveti? Ar mai fii nituri / camera in interior / alarma pager dar cu costuri de 2000 lei ...

Dc imi da in pager activitate langa masina in 3-4 min cobor dar imi e ca e mult ... Le ia in 2 min :(

Link to comment
Share on other sites

inscriptionate mi le-au luat de 2 ori ... odata era pus doar CMG pe mijloc , a doua oara tot numarul cu fonturi mai mari sa vada saracii astia de le fura ...

 

o sa merg sa inscriptionez niste oglinzi si apoi o sa pun antifurturi ...

 

problema e de unde iau antifurturile?????

 

tRaFic. - si la mercedes se fura ....

Link to comment
Share on other sites

pai mi le fura noaptea din parcare ... unde sunt stalpi de iluminat , am un consulat peste strada ... deci e o zona expusa ... ei le fura cand au comenzi ... asta e ...

 

de unde iau antifurturi de oglinzi??? care-mi da un pont?

Link to comment
Share on other sites

...macar dormi linistit :thumbsup: sa plateasca asigurarea, ca la cati bani le-am dat, mai cumparam una pana acum

 

pai fi atent cum sta treaba cu CASCO ... ca sa te despagubeasca trebuie sa aibe o hartie/dovada de la politie referitoare la furtul oglinzii.

 

asa era simplu ... faceam casco ... obligat fara franciza ... si ma duceam la casco ... am ramas fara oglinzi ... ma duc le iau de la bavaria ... ei le platesc iau masina .. .dupa 2 zile le fura ... ma duc la casco iar , iar bavaria , mai stai 5 zile si ramai iar fara ele ... ce crezi ca se va intampla???? iti mai da casco fix plm :)

 

deci casco e vrajeala la astfel de mizerii ... ca si la politie ... te duci la politie : defapt nu e furt auto , e furt din auto , dar defapt nu e nici furt din auto ... deci te plimba de-ti sar capacele ... iti fac pana la urma o constatare , amprente nu ia ... sau poate vine nenea ala cu pensula ... fac dosar ... il dau la judecatorie astepti 2 saptamani sa-ti iasa o hartie cu dovada ca oglinzile ti-au fost furate ... so WTF?

Link to comment
Share on other sites

pai fi atent cum sta treaba cu CASCO ... ca sa te despagubeasca trebuie sa aibe o hartie/dovada de la politie referitoare la furtul oglinzii.

 

asa era simplu ... faceam casco ... obligat fara franciza ... si ma duceam la casco ... am ramas fara oglinzi ... ma duc le iau de la bavaria ... ei le platesc iau masina .. .dupa 2 zile le fura ... ma duc la casco iar , iar bavaria , mai stai 5 zile si ramai iar fara ele ... ce crezi ca se va intampla???? iti mai da casco fix plm :)

 

deci casco e vrajeala la astfel de mizerii ... ca si la politie ... te duci la politie : defapt nu e furt auto , e furt din auto , dar defapt nu e nici furt din auto ... deci te plimba de-ti sar capacele ... iti fac pana la urma o constatare , amprente nu ia ... sau poate vine nenea ala cu pensula ... fac dosar ... il dau la judecatorie astepti 2 saptamani sa-ti iasa o hartie cu dovada ca oglinzile ti-au fost furate ... so WTF?

 

da, cam asa e cu casco, la un moment dat nu ti le mai asigura, dar macar politia ramane cu un/doua AN si tre sa puna in carca cuiva si uite asa poate ii mai sperie putin pe drogati

Link to comment
Share on other sites

aneuri sunt fara numar ... mai prinde un sarac care fura un fier si-i pune si oglinzile si se spala pe maini ...

 

 

@Robert da-mi pm cu nr tau de tel ...

 

spune-mi si mie cum se monteaza ... si de ex daca se sparge o oglinda mai am posibilitatea sa o inlocuiesc?

 

care e mecanismul sistemului de prindere ... vad lamelele alea ... dar cum se prind .. cum se monteaza ... detaliaza-mi un pic !

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uiti de prezentarea la antifurturi :popcorn:

 

deja m-am apucat sa scriu :LMAO: :LMAO:

 

pai alex ... nu trebuie sa am istoric complet ... daca vreau s-o vand? ... ii dau omului sa citeasca topicul meu :laugh: :laugh: :laugh:

 

tu esti neindemanatic ma,nu poti monta tablele alea :super:

 

daca e nevoie trimit masina cu platforma la el ... sau imi trimite oameni sa le faca la mine :)

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.