Jump to content

TV + Rear camera + GPS (IGO 8) pt modelel cu iDrive


Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Salut ,

 

Scuze ca scriu asa tarizu .

Am montat interfata cumparata de la baiatul mentionat mai sus , 200 euro .

Se monteaza relativ usor , merge ok , eu l-am legat cu un dvd ca sa vad filme , videoclipuri , etc. si o sa mai pun si un tv tuner .

Se poate monta si camera pentru spate dar mie nu imi trebuie .

La mine ce ma enreveaza e ca nu am navi professional ( e bussines ) si nu am AUX .

Si am montat un modulator fm care nu se aude stralucit .

In rest toate bune ! Bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salutare, si eu incerc sa montez asa ceva. Cu putin noroc maine o sa montez interfata de audio-video AUX, pe intrarea de TV a nevigatiei profi. Imi ramane ca ulterior sa montez si un gps box cu Igo. Pentru cei interesati o sa pot sa va comunic mai multe detalii maine seara. Momentan doar am activat intrarea de TV din navigatie. Frumos este ca la interfata respectiva o sa conectez un dvd-player pe care o sa-l pot comanda din iDrive, iar acesta mai dispune si de intrare USB.
Link to comment
Share on other sites

Salutare din nou, asa cum am promis revin cu informatii : am montat interfata de Audio-Video (Dietz 1558 - 350 Euro cu montaj cu tot) + DVD BOA 85700 (600 RON inclusiv montaj). Acum dispun de dvd-video +divx etc, intrare de stik usb prin dvd, si intrare de aux in audio-video tot prin dvd, intrare pe care o sa intre cutiuta neagra cu IGO (comandata deja 130 Euro, vine saptamana viitoare). Alte cabluri necesare (filtru de bruiaj pe sunet si comanda din iDrive ptr dvd) aproximativ 100 RON. Toate achizitionate si montate in Pitesti in aproximativ 1 ora. Dupa cum o sa vedeti si din pozele atashate (scuze pentru calitate, nu am un telefon foarte performant) mai am de rezolvat problema cu TV FREE in motion. Daca imi poate da cineva vre-o sugestie.... Pentru alte detalii , ma puteti intreba, o sa revin cu detalii dupa ce vine cutiuta ptr IGO si rezolv (daca reusesc) si problema cu TV FREE.

post-30052-1263498872_thumb.jpg

post-30052-1263498885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare din nou, asa cum am promis revin cu informatii : am montat interfata de Audio-Video (Dietz 1558 - 350 Euro cu montaj cu tot) + DVD BOA 85700 (600 RON inclusiv montaj). Acum dispun de dvd-video +divx etc, intrare de stik usb prin dvd, si intrare de aux in audio-video tot prin dvd, intrare pe care o sa intre cutiuta neagra cu IGO (comandata deja 130 Euro, vine saptamana viitoare). Alte cabluri necesare (filtru de bruiaj pe sunet si comanda din iDrive ptr dvd) aproximativ 100 RON. Toate achizitionate si montate in Pitesti in aproximativ 1 ora. Dupa cum o sa vedeti si din pozele atashate (scuze pentru calitate, nu am un telefon foarte performant) mai am de rezolvat problema cu TV FREE in motion. Daca imi poate da cineva vre-o sugestie.... Pentru alte detalii , ma puteti intreba, o sa revin cu detalii dupa ce vine cutiuta ptr IGO si rezolv (daca reusesc) si problema cu TV FREE.

 

 

 

 

 

Nu se poate reda video pe tot ecranul de la navi profi?

Link to comment
Share on other sites

Salutare din nou, asa cum am promis revin cu informatii : am montat interfata de Audio-Video (Dietz 1558 - 350 Euro cu montaj cu tot) + DVD BOA 85700 (600 RON inclusiv montaj). Acum dispun de dvd-video +divx etc, intrare de stik usb prin dvd, si intrare de aux in audio-video tot prin dvd, intrare pe care o sa intre cutiuta neagra cu IGO (comandata deja 130 Euro, vine saptamana viitoare). Alte cabluri necesare (filtru de bruiaj pe sunet si comanda din iDrive ptr dvd) aproximativ 100 RON. Toate achizitionate si montate in Pitesti in aproximativ 1 ora. Dupa cum o sa vedeti si din pozele atashate (scuze pentru calitate, nu am un telefon foarte performant) mai am de rezolvat problema cu TV FREE in motion. Daca imi poate da cineva vre-o sugestie.... Pentru alte detalii , ma puteti intreba, o sa revin cu detalii dupa ce vine cutiuta ptr IGO si rezolv (daca reusesc) si problema cu TV FREE.

 

De unde ai comandat box-ul cu iGo? Cum dai comanda la aplicatie? (presupun ca printr-o telecomanda)...

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate reda video pe tot ecranul de la navi profi?

 

Ba da, cu ajutorul altei interfete se poate face pe tot ecranul, insa nu mai poti comanda dvd-ul din iDrive. Practic acea interfata se pune intre ecran si iesirea din CCC si intrerupe semnalul CCC-ului redand ecranul dorit de tine.

 

Avantaj cu prima interfata : poti comanda DVD-ul din iDrive, dezavantaje : imagine mai mica, trebuie rezolvata problema cu TV IN-MOTION

 

Avantaje cu a doua interfata : imagine pe tot ecranul, nu mai ai problema cu TV IN-MOTION si poti pune rear-camera; dezavantaje : imagine prea turtita (deformata foarte mult din cauza formatului LCD-ului), nu mai poti comanda dvd-ul din iDrive.

Link to comment
Share on other sites

Da, stiu interfetele acelea, dar am inteles ca se poate face si pe OBD, astept un raspuns de la un baiat care se ocupa cu dastea. GPS-Box-ul pentru IGO e comanda CHINA iti dai seama. O sa pun detalii despre ea cand ajunge, momentan sper doar sa fie ce caut.eu.

 

Da, stiu interfetele acelea, dar am inteles ca se poate face si pe OBD, astept un raspuns de la un baiat care se ocupa cu dastea. GPS-Box-ul pentru IGO e comanda CHINA iti dai seama. O sa pun detalii despre ea cand ajunge, momentan sper doar sa fie ce caut.eu.

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti,

In timp ce ii asteptam pe ceilalti sa ne zica ce au mai rezolvat,

va zic eu ce am gasit.....varianta scumpa la lucruri ca sa zic asa.

 

Am fost la baietii de langa Universitatea Romano-Americana, e o spalatorie mare

acolo dar in curte sunt mai multe magazine cu produse pentru masini (inclusiv masini parca).

Este si un magazin de "tuning" si accesorii de toate felurile. Am intrat frumos si am intrebat

precis de masina mea (E90 2007 cu iDrive de prima generatie si navi profi).

Omu a dat 2 telefoane si mi-a facut un calcul:

Interfata - 430 euro

DVD Player - 191 euro (are iesire USB pt ipod, telefoane, etc)

Tv Tuner digital - 360 euro (parca)

 

Primele 2 merg neaparat impreuna Tv Tuner-ul este optional.

Omul m-a asigurat ca au mai mult de 7 ani in domeniu si ca lucrarea va fi efectuata cu

profesionalitate cam in jumatate de zi :)

 

Stiu ca e scump rau dar m-am gandit ca ar exista si unii care nu mai au chef sa astepte.

Mi se pare ca a zis si ceva de garantie de functionalitate....

 

Salutare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.