Jump to content

Noul seria 1


Infamo

Este noua serie de la BMW o reusita?  

171 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

noi avem 118d facelift.... masina e superba .....

 

stabilitate extraordinara - super super stabila masina, consum extraordinar ( 4-5 in afara / 2-2,5l la 60 in treapta a 4-a in oras ) ... la 143 cai se duce bine, bine..... dar parca e facuta special sa fie mai inceata ... pare un motor franat pe bune.....

 

scaunele sunt pt persoane normale.... persoanele mai plinutze cred ca nu s'ar simti bine pe scaune.... materialele extraordinare....

 

sistemul de sunet hi-fi profi se aude foarte bineeee, mp3-ul bmw professional are functii destul de echilibrate.... se vede lista cu mp3uri ... etc ...etc...

 

farurile xenon sunt sublime, adaptivele sunt minunate...faza lunga e de 10+

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Abia mi-am luat unul pe licitatie, nu am apucat sa il vad in realitate dar imi ard talpile deja.

in 2 saptamani ma duc sa il iau.

120d, 2005, full fara scaune cu reglare electrica, 136000 Km

Sper ca nu am facut o alegere proasta, pentru mine pare masina ideala

Link to comment
Share on other sites

... la 143 cai se duce bine, bine..... dar parca e facuta special sa fie mai inceata ... pare un motor franat pe bune.....

 

sincer, asa mi se pare si mie la 325xi cu 3.0 L6 de 218 CP fata de 330i/xi cu 3.0 L6 de 272 CP.... mi-aduc aminte de un Audi A6 vechi cu 3.0 quattro de 220 CP care tragea muuuult mai bine... motoarele astea "degonflate" parca sunt infrinate cu dinadinsul...

 

acuma on-topic, Seria 1 e o reusita pentru ca ofera un acces pentru mai multi la lumea BMW, se vinde bine, e tehnic reusita, iar noile derivative in special 135i Coupe si Seria 1 Cabrio sunt realmente superbe...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
acuma on-topic, Seria 1 e o reusita pentru ca ofera un acces pentru mai multi la lumea BMW, se vinde bine, e tehnic reusita, iar noile derivative in special 135i Coupe si Seria 1 Cabrio sunt realmente superbe...

 

mai ales 135-ul! :)

 

descriind-o putin... este intr-adevar senzationala... si cand spun "senzationala" nu ma refer neaparat la acceleratia 0-100 km/h ci si la stabilitate... ma asteptam sa fie deficitara la capitolul asta, sa derapeze aiurea pe curbe, sa o simti instabila, insa... surpriza! este ff stabila!!! o simti lipita soselei, chiar daca viteza este considerabila... trage suuper liniar in orice treapta de viteza (se simte contributia celor 2 turbine), chiar daca urci si esti intr-o treapta de viteza superioara - te-ai astepta sa moara motorul! - in schimb pierde aderenta la orice acceleratie "la blana", ii pleaca spatele stanga dreapta, dar senzatia e suuper! :)

 

de design nu mai vorbesc.. tine de gustul fiecaruia!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Cineva vrea neaparat sa revitalizeze topic-ul asta, din moment ce apare periodic la new posts, cu toate ca ultimul post, inainte de al meu, e din noiembrie 2008 !

 

 

se voteaza-n clasament si urca si daca nu a postat cel care voteaza.

 

eu zic ca o sa fie o reusita! bmw seria 1 este o masina necesara...cel putin in bucuresti! <_<

 

 

cum "o sa fie", ca e deja de 5 ani?

Link to comment
Share on other sites

Cineva vrea neaparat sa revitalizeze topic-ul asta, din moment ce apare periodic la new posts, cu toate ca ultimul post, inainte de al meu, e din noiembrie 2008 !

 

 

se voteaza-n clasament si urca si daca nu a postat cel care voteaza.

 

eu zic ca o sa fie o reusita! bmw seria 1 este o masina necesara...cel putin in bucuresti! <_<

 

 

cum "o sa fie", ca e deja de 5 ani?

 

era vorba de "noul seria 1" !!!

Link to comment
Share on other sites

Cineva vrea neaparat sa revitalizeze topic-ul asta, din moment ce apare periodic la new posts, cu toate ca ultimul post, inainte de al meu, e din noiembrie 2008 !

 

 

se voteaza-n clasament si urca si daca nu a postat cel care voteaza.

 

eu zic ca o sa fie o reusita! bmw seria 1 este o masina necesara...cel putin in bucuresti! <_<

 

 

cum "o sa fie", ca e deja de 5 ani?

 

era vorba de "noul seria 1" !!!

 

si noul seria 1 face in toamna 2 ani

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.