Jump to content

de data asta am comis-o


CosminD

Recommended Posts

bine ca ai casco. sa ai grija sa iti treaca toate piesele pe deviz ca sa nu astepti de 2 ori in caz ca nu-ti comanda tot ce iti trebuie de prima oara.

 

 

pai cat m-oi pricepe si eu...ca meseria mea e alta...nu mecanic auto...d`asta mor de nervi cand te gandesti ca nu poti sa ai incredere in altii ca toti o fusaresc prin domeniile lor de activitate.

cred ca e o chestie tipic latineasca...lasa-ma sa te las...na...nu stiu...eu consider ca noi toti suntem vinovati ca nu luam initiativa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MI-am luat masina de la service.

au facut-o bine...devizul are o pagina si jumate de piese.

pretul total: 14.565.02 din care piesele 9929.81 si manopera 2309.71 <_<

a platit otp-ul nu am avut probleme.

 

daca vreti o sa pun si piesele care le-au folosit...

 

Drum bun, prieteni!!!

Link to comment
Share on other sites

MI-am luat masina de la service.

au facut-o bine...devizul are o pagina si jumate de piese.

pretul total: 14.565.02 din care piesele 9929.81 si manopera 2309.71 <_<

a platit otp-ul nu am avut probleme.

 

daca vreti o sa pun si piesele care le-au folosit...

 

Drum bun, prieteni!!!

 

 

bine ca ai facut-o..pune totusi devizul sa vedem si noi ce si cum

Link to comment
Share on other sites

Astia de prin service daca le trebuie si lor ceva pun si ei acolo pe deviz si isi mai scot si ei ceva , ca la urma, deh... plateste asigurarea.

Normal ar fi ca la sfarsit sa-ti arate piesele care sunt pe deviz care le-au schimbat ei adica cele avariate sa le vezi si tu acolo ca intr-adevar alea erau bulite si pe alea le-au schimbat. Dar n-ai sa vezi asa ceva in romania, pana ajungem noi la stadiul ala mai avem destul.

 

Eu sunt patit, am dus o masina care nu avea decat ceva pe spate, si cand am luat-o cei de acolo mi-au zis. stiati ca ati avut si o oglinda rupta?

de unde sa stiu? masina avea doar ceva pe spate. la care ei, ei nu-i nimic am pus si oglinda noua si asa tot e pe asigurare.

Edited by ct-xx-cda
Link to comment
Share on other sites

sa te astepti la o sperietura cand vezi pretul pieselor...capota pe la 2500 RON, difuzoarele de aer vreo 500/buc.un prieten a lovit si-a lovit masina, un bmw din 2003 si cand am vazut cat costa piesele, mai sa cad de pe scaun... <_<

 

Le umfla astia la service-uri de nu se poate, normal ca de aia au inceput sa faca si astia talente pe la asigurari si cer mai multe oferte de la service-uri

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.