Jump to content

E36 320i Turbo RBN


rabanne_rbn

Recommended Posts

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca astepti dupa tien....trebuie sa astepti sa ii creasca alt cap. cu ala din dotare nu cred ca reuseste sa plece de pe loc cu lambo. masina aia e doar de faima, el nu o misca. cine vrea sa o vada , il duce acasa, la garaj si i-o arata <_< . de dat se da doar cu 316, sa fie sigur ca il face, ca altfel trebuie sa uzeze cauciucurile si nu se face asa ceva la lambo
Link to comment
Share on other sites

daca astepti dupa tien....trebuie sa astepti sa ii creasca alt cap. cu ala din dotare nu cred ca reuseste sa plece de pe loc cu lambo. masina aia e doar de faima, el nu o misca. cine vrea sa o vada , il duce acasa, la garaj si i-o arata :unsure: . de dat se da doar cu 316, sa fie sigur ca il face, ca altfel trebuie sa uzeze cauciucurile si nu se face asa ceva la lambo

<_< :) :bashwall:

 

Pai daca nu am bani de gume.......

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Guest poleposition

adica 0-240 la ora in vreo 20 de secunde si 1 km parcurs ? :)

 

si stai asa, mie imi da 9 secunde pentru 400 de metri, deci mai rapid ca Veyronu, ca ala face 400 de metri in 10 secunde :lol:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

daca filmuletul e pe sosea , felicitari. trage senzational. cred ca e mult peste m3 in treptele superioare.

in a 1-a nu i-ai dat direct ca sa protejezi transmisia, sau cam de ce ?

 

Evident ca este pe sosea, audostrada A2. I-am dat mai usor in treapta intai pentru ca masina este echipata cu slick-uri lucru care imi poate pensiona f usor pinionul treptei intai daca nu sunt atent, aceleratiile sunt f puternice iar raportul final al cutiei este de 2.65.

Link to comment
Share on other sites

adica 0-240 la ora in vreo 20 de secunde si 1 km parcurs ? :)

 

si stai asa, mie imi da 9 secunde pentru 400 de metri, deci mai rapid ca Veyronu, ca ala face 400 de metri in 10 secunde :lol:

 

Sa nu exageram. Masina reuseste la 1.1 bar sa parcurga distanta de 400 de m in 11.5 secunde cu start de pe loc si suprafata aderenta. La ultima masuratoare dyno efectuata la 0.9 bar masina a scos 490 de cai si 670Nm de cuplu motor. La 1.1 bar nu a fost efectuata nici o masuratoare. O repriza cu treapta a3-a:) http://www.youtube.com/watch?v=-2A8MSX3d8M...feature=related

Link to comment
Share on other sites

adica 0-240 la ora in vreo 20 de secunde si 1 km parcurs ? :)

 

si stai asa, mie imi da 9 secunde pentru 400 de metri, deci mai rapid ca Veyronu, ca ala face 400 de metri in 10 secunde :lol:

 

Sa nu exageram. Masina reuseste la 1.1 bar sa parcurga distanta de 400 de m in 11.5 secunde cu start de pe loc si suprafata aderenta. La ultima masuratoare dyno efectuata la 0.9 bar masina a scos 490 de cai si 670Nm de cuplu motor. La 1.1 bar nu a fost efectuata nici o masuratoare. O repriza cu treapta a3-a:) http://www.youtube.com/watch?v=-2A8MSX3d8M...feature=related

 

 

Felicitari pentru masina...cu o alegere buna de slickuri si un asfalt bun nu ar trebui sa ai nici un fel de problema cu m6...bravo

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

si la franare e cam ciudat,adica scade viteza aia cam prea repede pt ce poate un e36.

 

Da, are sistem de franare integral de E36 M3, citeste posturile mai vechi inainte sa-ti dai cu parerea.

 

adica 0-240 la ora in vreo 20 de secunde si 1 km parcurs ? :)

 

si stai asa, mie imi da 9 secunde pentru 400 de metri, deci mai rapid ca Veyronu, ca ala face 400 de metri in 10 secunde :lol:

 

Sa nu exageram. Masina reuseste la 1.1 bar sa parcurga distanta de 400 de m in 11.5 secunde cu start de pe loc si suprafata aderenta. La ultima masuratoare dyno efectuata la 0.9 bar masina a scos 490 de cai si 670Nm de cuplu motor. La 1.1 bar nu a fost efectuata nici o masuratoare. O repriza cu treapta a3-a:) http://www.youtube.com/watch?v=-2A8MSX3d8M...feature=related

 

 

Felicitari pentru masina...cu o alegere buna de slickuri si un asfalt bun nu ar trebui sa ai nici un fel de problema cu m6...bravo

 

Multumesc, Toyo R888 pe spate si intr-adevar, cu asfaltul de pe A2 nu este nici un fel de problema. Insa pe asfaltul din oras aderenta devine raritate, chiar si cu un grup atat de lung, dupa cum se vede si in film, se schimba treapta a5-a aproape de 230 km/h.

Edited by rabanne_rbn
Link to comment
Share on other sites

probabil lumea vroia sa ai frane de 320 la 500 de cai :)

pana la urma acum masina e mai mult m3 turbo decat 320. ca vad ca ai admisia de m3 pe motor de 2,8, si cu ce ai mai facut tu pe la el, cred ca e cam acelasi lucru ca si un m3 e36 turbo:)

felicitari. dar pe forum nu prea cred sa iti fie apreciata initiativa. prea multa lume are impresia ca inginerii de la bmw sunt niste semi-zei care nu pot fi intrecuti decat de alti semi-zei , gen hamann , hartge , etc.

bafta in continuare. sunt convins ca frangi m6-le , cel putin pe 1000 de metri daca nu si pe 400 :lol:

Link to comment
Share on other sites

probabil lumea vroia sa ai frane de 320 la 500 de cai :)

pana la urma acum masina e mai mult m3 turbo decat 320. ca vad ca ai admisia de m3 pe motor de 2,8, si cu ce ai mai facut tu pe la el, cred ca e cam acelasi lucru ca si un m3 e36 turbo:)

felicitari. dar pe forum nu prea cred sa iti fie apreciata initiativa. prea multa lume are impresia ca inginerii de la bmw sunt niste semi-zei care nu pot fi intrecuti decat de alti semi-zei , gen hamann , hartge , etc.

bafta in continuare. sunt convins ca frangi m6-le , cel putin pe 1000 de metri daca nu si pe 400 :lol:

 

Iti multumesc pentru aprecieri si pentru postul pertinent:)Cat despre M3 turbo, o sa-mi prezint noua jucarie M intr-un topic separat:D

 

P.S. Masina nu mai are admisia de M3, ruleaza cu admisie de M50.

Edited by rabanne_rbn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.