Jump to content

SEMNALIZARE


dannit

Recommended Posts

AM PROBLEME LA SEMNALIZAREA PE STANGA, CARE RAMANE DESEORI BLOCATA. MENTIONEZ CA AVRIA FUNCTIONEAZA BINE. :blink:

70881[/snapback]

In ce sens ramane blocata? Dai de "batul" de semnalizare inapoi si ea semnalizeaza in continuare? sau nu poti sa dai batul inapoi in sus?.

Incearca sa dai batul in jos, pt semnalizare stanga, apoi treci pe zero si apoi treci pt semnalizare dreapta. Si vezi daca se stinge semnalizarea stanga...:)

PS: incercati ca in loc de "bat" sa folositi "semnalizator"...si veti vedea de ce am folosit cuvantul "bat" :)

Link to comment
Share on other sites

Ramane becul aprins si cand incerc sa opresc semnalizarea, nu se stinge. Doar dupa repetate apasari ale avariei se stin :blink: ge.

70997[/snapback]

 

am observat eu o chestie, poate te ajuta...

 

cand am dat jos semnalizarile ca sa am acces la faruri, am observat ca semnalizarea a stat aprinsa dupa desfacerea surubului de prindere. s-a stins cand l-am prins la loc. n-am inteles de ce... probabil ca sa ma avertizeze ca sta in aer?!?

Link to comment
Share on other sites

Ramane becul aprins si cand incerc sa opresc semnalizarea, nu se stinge. Doar dupa repetate apasari ale avariei se stin :blink: ge.

70997[/snapback]

Incearca sa scoti butonul de avarie din mufa lui electrica si vezi daca mai face...daca continua defectiunea, verifica si ce a spus agricultorul... :)

PS: despre ce bec spui ca a stat aprins? cel din bord sau toate becurile exterioare de semnalizare?

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

STAU SI BECURILE DIN BORD SI DIN LAMPI. SA FIE RELEUL DE SEMNALIZARE? :)

71304[/snapback]

Prea putin probabil...daca era releul, aveai aceleasi probleme si la semnalizarea pe dreapta :blink:. Cred ca este de vina maneta de semnalizare...are vreo clema electrica rupta si nu-ti mai lucreaza corect... :). Ai scos butonul de avarie si tot continua defectiunea?

Link to comment
Share on other sites

O sa incerc dar nu ma lasa vremea asta ! Oricum mi-am comandat si releul de semnalizare. Multumesc pt. sfaturi. :blink:

71375[/snapback]

Pai ca sa scoti butonul de avarie nu ai treaba cu ploaia :) si sa nu ai surprize sa nu fie din releul de semnalizare :)...k, curenteaza-ne cu rezultatele inlocuirii releului :) Succes.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca acum face ceva figuri si avaria. Ramane blocata, se aprinde numai becurile pe stanga. :)

71594[/snapback]

Fii atent la un eventual miros de incins, ars, prajit din zona comutatorului de semnalizare sau a releului (daca stii pe unde l-a pus neamtul :) ) sau chiar de pe langa butonul de avarie :)

Scoate odata butonul ala de avarie...ca de nu-l scoti tu vin eu si ti-l scot :)

Tu nu vezi ca tii o tara intreaga in suspans? :blink:

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.