Jump to content

Cumpar jante originale BMW 18" E60


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ alexandru; @ xfil3s:

mie imi plac foarte mult iar faptul ca merg sau nu merg pe E60 e o chestie de gusturi.

voi prefera mereu produsele BMW originale fie ele si sh decat celor de tip oem.

in nici un caz nu vreau si nu voi dori vreodata "sa fiu la moda" in ceea ce priveste bimmerul meu. Vorba lui BRANDEX: "au aparut si pe logan"

Link to comment
Share on other sites

@ alexandru; @ xfil3s:

mie imi plac foarte mult iar faptul ca merg sau nu merg pe E60 e o chestie de gusturi.

voi prefera mereu produsele BMW originale fie ele si sh decat celor de tip oem.

in nici un caz nu vreau si nu voi dori vreodata "sa fiu la moda" in ceea ce priveste bimmerul meu. Vorba lui BRANDEX: "au aparut si pe logan"

 

my friend ... ai spus mai sus ca preferi mereu produsele bmw originale fie ele si sh in defavoarea celor tip oem

 

vroiam sa-ti spun un singur lucru ...

1. este vorba de gusturi , nu te obliga nimeni ce sa cumperi , tu asculti parerei si decizia iti apartine

si

2. OEM = original equipment manufacturer ( deci originale BMW )

 

o seara buna !

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

@xfil3s:

La punctul 2 te contrazic putin deoarece termenul OEM este mult mai general si de aceea am specificat BMW original:

Iata putina teorie de pe wiki:

"OEM also applies to a multitude of licensed component manufacturers, such as Bosch, BBS, NGK, Pagid, Ferodo, GUD etc. While these meet the industry definition of OEM, they are frequently called OEM Suppliers within the industry to prevent confusion with the automobile brand names"

"OEM also refers to brands of components that an automaker uses in their particular vehicles"

Deci eu zic ca amandoi avem dreptate...

<_<

Link to comment
Share on other sites

Din câte ºtiu,

OE = Original Equipment

OEM = Original Equipment Manufacturer

 

Cu alte cuvinte, OE sunt piesele originale ºi OEM sunt atât piesele originale cât ºi cele fabricate sub licenÞã de cãtre alte firme conform specificaÞiilor producãtorului.

Link to comment
Share on other sites

Din câte ştiu,

OE = Original Equipment

OEM = Original Equipment Manufacturer

 

Cu alte cuvinte, OE sunt piesele originale şi OEM sunt atât piesele originale cât şi cele fabricate sub licenţă de către alte firme conform specificaţiilor producătorului.

 

exact ... dar sunt produse dupa specificatiile si caracteristicile producatorului , sau dupa modelul OE si nu de ex jante produse de un anumit producator pentru mai multe tipuri de masini ....

 

case closed ... suntem offtopic !

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

alege-ti mai bine termenii pentru-ca , cuvintul ''teapa'' are alte conotatii, teapa e cind cumperi ceva si primesti altceva nicidecum acest caz. le vezi daca iti plac le iei daca nu......care e teapa? am zis ca sunt originale si nu sunt, am spus ca sunt noi si nu sunt? am spus ca sunt state de mult timp si arata pe masura. in fine!
Link to comment
Share on other sites

alege-ti mai bine termenii pentru-ca , cuvintul ''teapa'' are alte conotatii, teapa e cind cumperi ceva si primesti altceva nicidecum acest caz. le vezi daca iti plac le iei daca nu......care e teapa? am zis ca sunt originale si nu sunt, am spus ca sunt noi si nu sunt? am spus ca sunt state de mult timp si arata pe masura. in fine!

am zis "teapa" pentru ca prima data ai pus poza de la jantele tale de M5 care nu au nici o legatura cu cele pe care le-am vazut, iar apoi ai facut niste poze in care se vede doar partea buna a jantelor.

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro...-M5-266054.html

Nu am nimic cu tine tu ai fost un tip foarte OK. Ma scuzi daca te-ai simtit jignit

 

@grozadan

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=36&fg=15

Ma intereseaza doar acest model si neaparat sa fie stantat bmw pe spate!

daca poti sa ma ajuti astept PM

Link to comment
Share on other sites

alege-ti mai bine termenii pentru-ca , cuvintul ''teapa'' are alte conotatii, teapa e cind cumperi ceva si primesti altceva nicidecum acest caz. le vezi daca iti plac le iei daca nu......care e teapa? am zis ca sunt originale si nu sunt, am spus ca sunt noi si nu sunt? am spus ca sunt state de mult timp si arata pe masura. in fine!

am zis "teapa" pentru ca prima data ai pus poza de la jantele tale de M5 care nu au nici o legatura cu cele pe care le-am vazut, iar apoi ai facut niste poze in care se vede doar partea buna a jantelor.

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro...-M5-266054.html

Nu am nimic cu tine tu ai fost un tip foarte OK. Ma scuzi daca te-ai simtit jignit

 

@grozadan

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=36&fg=15

Ma intereseaza doar acest model si neaparat sa fie stantat bmw pe spate!

daca poti sa ma ajuti astept PM

pot da e 400 euro/bucata:(

Link to comment
Share on other sites

Multumesc in primul rand tuturor celor care au postat!

Am ales pana la urma M DOUBLE SPOKE 172 pe 19" cu cauciucuri Michelin Pilot Sport PS2

Sunt SH si aduse de un domn STAN CATALIN din germania.

Dupa ce le voi lua de la BACAU voi reveni cu amanunte.

Daca cineva are vreun sfat in legatura cu metode de verificare e rugat sa posteze.

post-17604-1235551180_thumb.jpg

Edited by Vampiroiul535
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.