Jump to content

o noua provocare... CIRCUIT !


gone4good

Recommended Posts

De azi inainte 0 - 100, 400m, 1000m ... nu mai au nici o valoare... NIMIK nu se compara cu o zi petrecuta pe CIRCUIT !!! (VIK RACING ARAD)

 

Azi, datorita unui club misto din TM (ROADRUNNERS), am avut ocazia sa-mi iau doza maxima de adrenalina. Spre deosebire de liniutze, pe circuit chiar trebuie sa fii sofer... cu fiecare tura ai ocazia sa-ti imbunatatesti timpul sa-ti dai seama unde ai gresit tura anterioara... e EXTRAORDINAR... si ce e fain ca poti sa exploatezi masina la max fara frica de stalpi, copaci etc ... am scapato de 2 ori si am facut urgent 180... :blink:

 

si acum dovada:

post-984-1141585052_thumb.jpg

post-984-1141585088_thumb.jpg

post-984-1141585135_thumb.jpg

post-984-1141585160_thumb.jpg

post-984-1141585196_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De azi inainte 0 - 100, 400m, 1000m ... nu mai au nici o valoare... NIMIK nu se compara cu o zi petrecuta pe CIRCUIT !!! (VIK RACING ARAD)

 

Azi, datorita unui club misto din TM (ROADRUNNERS), am avut ocazia sa-mi iau doza maxima de adrenalina. Spre deosebire de liniutze, pe circuit chiar trebuie sa fii sofer... cu fiecare tura ai ocazia sa-ti imbunatatesti timpul sa-ti dai seama unde ai gresit tura anterioara... e EXTRAORDINAR... si ce e fain ca poti sa exploatezi masina la max fara frica de stalpi, copaci etc ... am scapato de 2 ori si am facut urgent 180...  :blink:

 

si acum dovada:

72188[/snapback]

O intrebare :) te-ai dat cu DSC( OFF ) si SPORT sau ...

Link to comment
Share on other sites

De azi inainte 0 - 100, 400m, 1000m ... nu mai au nici o valoare... NIMIK nu se compara cu o zi petrecuta pe CIRCUIT !!! (VIK RACING ARAD)

 

Azi, datorita unui club misto din TM (ROADRUNNERS), am avut ocazia sa-mi iau doza maxima de adrenalina. Spre deosebire de liniutze, pe circuit chiar trebuie sa fii sofer... cu fiecare tura ai ocazia sa-ti imbunatatesti timpul sa-ti dai seama unde ai gresit tura anterioara... e EXTRAORDINAR... si ce e fain ca poti sa exploatezi masina la max fara frica de stalpi, copaci etc ... am scapato de 2 ori si am facut urgent 180...  :blink:

 

si acum dovada:

72188[/snapback]

Ai cumva mai multe date despre circuit? Cat e de lung? Cate viraje sunt? Eventual cate pe dreapta cate pe stanga? Ace de par? Sicane?

Este cumva circuitu de karting?

De mult timp imi doresc un circuit profesionist...nu zic de f1...dar oricum nu de karting. Unu pur si simplu profesionist.

Aveti idee cam pe la cat duce o asemenea investitie?

Apropo are careva ganduri de nordschelife la vara?

Link to comment
Share on other sites

e un fel de teren de fotbal fara porti si asfalt cu curbe.... :)

72950[/snapback]

Nasol. Pnala la urma nu ai ce sa ceri. Suntem in Romanica...:blink:(

Cand vom avea si noi un circuit k lumea? Nu neaparat pregatit pt F1 dar oricum la standarde de calitate/securitate ridicate. Eu tot ma intreb cat o fi investitia pt asa ceva!?

Link to comment
Share on other sites

Nasol. Pnala la urma nu ai ce sa ceri. Suntem in Romanica...:blink:(

Cand vom avea si noi un circuit k lumea? Nu neaparat pregatit pt F1 dar oricum la standarde de calitate/securitate ridicate. Eu tot ma intreb cat o fi investitia pt asa ceva!?

73284[/snapback]

Pai gandeste-te ca Dumitru Sechelariu a bagat in pista de carting 1 milion de euro si terenul il avea deja (si nu e asa de mare o tura de circuit). Bine ca pista de carting de la Bacau e printre cele mai moderne din lume. Si inca o chestie 1 km de asfalt de asta de proasta calitate (cam ce vezi pe sosele) e 5 miliarde de lei vechi.

Deci e o investitzie destul de mare.

Edited by ciprycus
Link to comment
Share on other sites

Pai gandeste-te ca Dumitru Sechelariu a bagat in pista de carting 1 milion de euro si terenul il avea deja (si nu e asa de mare o tura de circuit). Bine ca pista de carting de la Bacau e printre cele mai moderne din lume. Si inca o chestie 1 km de asfalt de asta de proasta calitate (cam ce vezi pe sosele) e 5 miliarde de lei vechi.

Deci e o investitzie destul de mare.

73306[/snapback]

Ma gandeam ca, cu 20-30 mil il faci nu? Un circuit normal, nu la standard de f1. Ceva gen nurburgring dar evident mult mai scurt. Problema e cum sa atragi alte fonduri...si guvernul ar trebuii sa se implice mai ales daca proiectul tinteste din ce in ce mai sus, adica circuit sanatos de vreo 5 km sau chiar circuit pt f1. Parteneriate nu cred ca ar fi greu de gasit numai ca nu stiu care e problema inca...nu exista vointa...sau nu stiu!?!

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam ca, cu 20-30 mil il faci nu? Un circuit normal, nu la standard de f1. Ceva gen nurburgring dar evident mult mai scurt.  Problema e cum sa atragi alte fonduri...si guvernul ar trebuii sa se implice mai ales daca proiectul tinteste din ce in ce mai sus, adica circuit sanatos de vreo 5 km sau chiar circuit pt f1. Parteneriate nu cred ca ar fi greu de gasit numai ca nu stiu care e problema inca...nu exista vointa...sau nu stiu!?!

73436[/snapback]

nu e tot sa construiesti un circuit OK chiar si pt. f1, ideea e si de infrastructura, hoteluri 5***** , aeroport international, acces, etc... mai avem de mancat mamaliga multa

Link to comment
Share on other sites

nu e tot sa construiesti un circuit OK chiar si pt. f1, ideea e si de infrastructura, hoteluri 5***** , aeroport international, acces, etc... mai avem de mancat mamaliga multa

73448[/snapback]

Ma refer mai putin la facilitati. Da ok stiu si sunt de acord ca pt f1 ai nevoie de asa ceva dar nu neaparat si pt un circuit normal, dar totusi profesional (dpdv al structurii circuitului, securitate samd...). Avem nevoie de cateva circuite normale si deschise si publicului pana cand sa ne putem avanta intr-un circuit de f1 care dupa cum ai zis si tu e alta mancare de peste.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
au vrut odata sa faca circuit parca undeva pe la timisoara,sau partea aia a tarii si leau spus cei de la f1 ca le trebuie pe langa aeroport locuri de cazare pt vreo 50.000 de oameni parca asa ca nai sa vezi la noi circuit de f1,ar fi fost super sa fie asa ceva in bucuresti unde............,cred eu ca sunt cele mai multe masini POTENTE :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
De azi inainte 0 - 100, 400m, 1000m ... nu mai au nici o valoare... NIMIK nu se compara cu o zi petrecuta pe CIRCUIT !!! (VIK RACING ARAD)

 

Azi, datorita unui club misto din TM (ROADRUNNERS), am avut ocazia sa-mi iau doza maxima de adrenalina. Spre deosebire de liniutze, pe circuit chiar trebuie sa fii sofer... cu fiecare tura ai ocazia sa-ti imbunatatesti timpul sa-ti dai seama unde ai gresit tura anterioara... e EXTRAORDINAR... si ce e fain ca poti sa exploatezi masina la max fara frica de stalpi, copaci etc ... am scapato de 2 ori si am facut urgent 180...  :blink:

 

si acum dovada:

72188[/snapback]

 

nu am citit tot topicu acela cand ti-ai luat masina....:) am o intrebare ce cutie ai pe m3 u tau? manuala sau smg?? si sunt curios cu smg poti sa dai scartz? sau sa faci drifturi?

Link to comment
Share on other sites

nu am citit tot topicu acela cand ti-ai luat masina....:) am o intrebare ce cutie ai pe m3 u tau? manuala sau smg?? si sunt curios cu smg poti sa dai scartz? sau sa faci drifturi?

108993[/snapback]

 

"Scartz" sa dai tu cu Dacia aia obosita mah :blink:

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.