Jump to content

Am atins-o!


Bobo1987

Recommended Posts

Am "reusit" performanta sa "ating" masina la intrare in parcare de o Dacie din '80!!! <_< O am de un an si nu am avut nici cel mai mic incident si acum... :bashwall: In fine,pagubele par infime,adica aproape inobservabile.Nu observa decat un ochi f.ager sau eu ca stiu unde am atins-o... :) Paguba e in felul urmator:pe aripa dreapta spate exact pe semicercul de la roata este fff.usor frecata si cam cat un deget mare de la mana este usor infundata in 2 locuri;pe usa dreapta spate,sub ornamentul de plastic este o infundatura lunga de vreo 10cm si latime de sub un cm.Dar v-am zis:sunt inobservabile,insa eu stiu ca sunt acolo si mor de ciuda...Acum vreau sa o repar sa fie cum era,insa unii prieteni mi-au zis ca nu se merita ca degeaba mi-o trag aia cu ventuze ptr ca tot va fi necesar sa dea si cu chit si sa vopseasca aripa spate si usa si ptr pagubele pe care le am nu se merita...Am fost la o vopsitorie performanta si mi-au zis ca nu este nici o problema ca se rezolva si ca de asemenea mi-o vor scoate la culoare.De asta mi-e mie cel mai teama:de culoare.Mentionez ca masina este un E46 din '99 cu codul de culoare 365,adica "brickred".Este o culoare f.frumoasa,dar si f.pretentioasa.Ce ma sfatuiti sa fac?Se merita sa risc si sa o fac cum era?Risc sa fac mai mult rau?Unii imi zic ca indiferent daca mi-o da dupa codul culorii de la BMW tot se va vedea diferenta de nuanta ptr ca culoarea masinii s-a mai decolorat de la vant,ploi,zapada,soare...Ce sa fac???
Link to comment
Share on other sites

am avut aceeasi problema la a mea,am gasit-o in parcare atinsa.la fel o culoare pretentioasa,si la fel pe aripa din spate,si in fata , ideea e ca de chit nu cred ca scapa <_< .dupa vopsire ca sa nu se vada f mare diferenta am dat 2 randuri de polish si ceara.doar asa nu se vedea f mare diferenta.acuma poate tu ai mai mult noroc :) bafta!
Link to comment
Share on other sites

Am fost la un service f.bun care are o vopsitorie de ultim standard.Cand s-a uitat la masina a spus un nene vopsitor de acolo ca nu este nicio problema si ca se rezolva si o face exact ca inainte, ca imi face culoarea pe calculator in functie de codul vopselei pe care il are de la BMW.Cica el in locul meu nici nu se deranja sa vina la service... Toata lumea care a vazut paguba mi-a zis la fel, cred ca d-aia sunt si asa derutat.Ieri am dus-o si am lasat-o acolo.Spre sfarsitul saptamanii a zis ca ma suna sa ma duc sa o iau :) ... Am inima cat un purice pana vad rezultatul... :bashwall: Sunt totusi increzator ca mai erau acolo la coada un Jaguar,un Mercedes E Klasse, un 5-er E39 cu probleme de zeci de ori mai mari ca a mea.De Opeluri si VW-uri nu mai zic... <_<
Link to comment
Share on other sites

nu prea cred, tabla de bmw e greu de indreptat asa , nu o compara pe cea de logan sau mercedes cu asta.e mult mai tare, de aia si arata asa bmw-urile de 14-15 ani.nu? <_<

Ai dreptate, e foarte rezistenta. Pe mine m-a lovit unul cu carligul destul de bine, in indoitura aia de la aripa spate, de deasupra rotii, si abia se cunoaste.

Link to comment
Share on other sites

Unii imi zic ca indiferent daca mi-o da dupa codul culorii de la BMW tot se va vedea diferenta de nuanta ptr ca culoarea masinii s-a mai decolorat de la vant,ploi,zapada,soare...Ce sa fac???

 

Acestea sunt de multe ori scuzele vopsitorilor care utilizeazĂŁ materiale ieftine.

Link to comment
Share on other sites

Unii imi zic ca indiferent daca mi-o da dupa codul culorii de la BMW tot se va vedea diferenta de nuanta ptr ca culoarea masinii s-a mai decolorat de la vant,ploi,zapada,soare...Ce sa fac???

 

Acestea sunt de multe ori scuzele vopsitorilor care utilizeazĂŁ materiale ieftine.

Deci se merita sa refac totul cum era mai ales ca la vopsitoria asta mi-a promis ca va fi ca noua si ca nu se va vedea nicio diferenta.Oricum,acum e prea tarziu sa mai fac ceva...maine sau poimaine tre'sa ma duc sa o iau ca cica 24 de ore sta la cuptor...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.