Jump to content

vand bmw 318d, 11.2004


InSidE

Recommended Posts

Nu stiu daca pretul e mare sau nu pt cate modificari a suferit masina si mai are de suferit de aceea o sa fiu la obiect.

 

BMW 318d, 1995 cm, 116 CP(85 KW)

Fabricatie 11.2004 Prima inmatriculare 12.2004

Dotari: EURO 4; CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 6 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; INCHIDERE CENTRALIZATA; SCAUNE SPORT; STOPURI LED FUMURII; MP3 PLAYER SONY

 

MASINA A SUFERIT MAI MULTE SCHIMBURI (TURBINA,FULIA-SCHIMBATE LA BMW IN GARANTIE,SUSPENSIA(BUCSI,BIELETE ANTIRULIU, BRATE FATA CU BUCSI, TELESCOAPE SPATE IN GARANTIE) a mai fost schimbat si suportul de la motor pe dreapta. am teancu de facturi de la bmw <_< cine e chiar interesat il arat

 

Masina mai are unele "probleme":

Scaunele sport sunt verzi, am vb cu un tapiter dupa 15 pot sa le fac in culoare tapiteriei masinii ( Negru jacquard antracit )

Catalizatorul este spart si face f urat, am gasit la dezmembrari 2mil tot suportul pe care este prins catalizatorul.

lipseste scutul fata de la roata ala al mic inca il caut pe la dezmembrari il inlocuiesc si pe ala.

bujiile incadescente sunt duse, tre schimbate alea.. dar acum cred ca nu e nici o problema, iarna viitoare poate

chederele de la usile din fata la fel sunt duse, adica joaca geamu in ele si trancane, pe mine nu ma deranjeaza asa tare deoarece merg cu muzica tare, dar am gasit la dezmembrari la 1mil ambele chedere.

 

Deocamdata masina nu prea mai are ce sa fie schimbat la ea, in afara de micile retusuri care sunt incluse in pret.

 

Pret: 13.500E. Acu astept comentarii de la carcotasi. O sa revin si cu poze deoarece nu am recente.

 

Poze:

 

 

pozeeeeee

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ba fratioare, te-ai lovit la cap? Pai tu ATATA ceri pe masina asta? Nu iti este rusine sa vi aici cu asa figuri in cap. Vai de mine nu imi vine sa cred,pai tu pe forumul asta tre sa si dai bani pe langa masina ca sa ti-o ia cineva din garaj. Tu cred ca nu sti unde ti-ai pus masina la vanzare.

Bafta pe cand o sa iasa vampirii la atac. <_<

Link to comment
Share on other sites

si cam care ar fi pretul pt un 318d cu schimbarile astea? <_<

Cred ca nu ti-ai dat seama ca am fost ironic la comentariile care le fac de obicei unii 'vampiri' de pe forum cu privire la masinile de vanzare, asta in cazul in care cei mai multi dintre ei nu sunt interesati sa cumpere. Cat despre pretul masinii tale eu cred ca numai tu poti sa sti cat valoreaza ptr. tine si la cat esti dispus sa o vinzi, ceea ce este o alta treaba. Unii vand de plictiseala, altii ca are masina probleme, altii ca au probleme financiare si altii care vor ceva mai mult, depinde din ce categorie faci parte.

Bafta la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Ma dar o poza mai frumoasa nu gaseai si tu? :)

 

 

e namol unde tin masina :unsure: oricum... nu cred ca afecteaza namolul de pe cauciucuri asa de mult..

 

Si ce vrei la 13500 sa-ti rezolve mare lista cu defecte ale masini ..tu o vrei si spalata?

 

Deocamdata masina nu prea mai are ce sa fie schimbat la ea, in afara de micile retusuri care sunt incluse in pret.

 

adica la 13.500 o dau cu toate alea schimbate, deja am vb pt scaune reapitare.. dupa 4 aprilie ca atunci scap si eu cu sesiunea de restante, insa daca o ia cineva o poate rezolva atunci.

spalata o dau eu <_<

 

si cam care ar fi pretul pt un 318d cu schimbarile astea? :bashwall:

Cred ca nu ti-ai dat seama ca am fost ironic la comentariile care le fac de obicei unii 'vampiri' de pe forum cu privire la masinile de vanzare, asta in cazul in care cei mai multi dintre ei nu sunt interesati sa cumpere. Cat despre pretul masinii tale eu cred ca numai tu poti sa sti cat valoreaza ptr. tine si la cat esti dispus sa o vinzi, ceea ce este o alta treaba. Unii vand de plictiseala, altii ca are masina probleme, altii ca au probleme financiare si altii care vor ceva mai mult, depinde din ce categorie faci parte.

Bafta la vanzare.

 

 

Nu ma refeream la tine, m-am referit la Ciupanezu ca el a zis de pret primu.

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

man, un 318 d,cu foarte multe dotari si fara retusuri an 2004,nu se poate vinde in mod sigur peste 11500 euro

pretul pt un 318d din 2004 este intre 9500-11500 daca are foarte multe dotari.

 

este euro 4 ca a mea e din luna 8 .2004 si e euro 4

cred ca dupa lun a5-6 au scos cu euro 4

Edited by robert77
Link to comment
Share on other sites

BMW 318d, 1995 cm, 116 CP(85 KW)

Fabricatie 11.2004 Prima inmatriculare 12.2004

Dotari: EURO 4;

 

Nu e cumva Euro 3? ca si a mea tot 2004 e, si e Euro 3 ...

 

e euro4..

Anul fabricatiei e 11.2004

Prima inmatriculare in germania 12.2004

Model-ul e ala din 2005.

 

man, un 318 d,cu foarte multe dotari si fara retusuri an 2004,nu se poate vinde in mod sigur peste 11500 euro

pretul pt un 318d din 2004 este intre 9500-11500 daca are foarte multe dotari.

 

este euro 4 ca a mea e din luna 8 .2004 si e euro 4

cred ca dupa lun a5-6 au scos cu euro 4

 

Nu chiar, m-am uitat la statisici pe autovit, iar Pretul mediu pt 318d e undeva la 12 mii.

O pot lasa mai jos pt cine e chiar interesat dar nu foarte mult pt ca s-au bagat foarte multi banii in masina. O sa enumar cam cat s-a bagat in ea:

Turbina schimbata la Banat Car in jur de 58 de milioane(garantie Banat Car 1 an jumate parca)

Fulia schimbata la Banat Car in jur de 11 milioane(garantie Banat Car 1 an jumate parca)

Am mai schimbat la ei bucse tiroida parca.. au fost si alea 5-6 milioane cu tot cu reglajul puntii si cu directia

A primit amortizoare noi pe spate sachs 6mil au fost ( au 2 ani garantie ) + inca 1,5 mil parca montat intr-un service autorizat

Bratele pe fata au fost schimbate cu tot cu bucse(unul a fost schimbat la Banat Car)

Bielete antiruliu, bucse bascula la fel au fost schimbate.

A mai fost schimbat un suport motor pe dreapta tot la Banat Car.. cam atat din ce imi amintesc ca nu am facurile la mine, le am acasa.. oricum am topul de facturi si constatari.. Masina e acum ok.. nu mai trebuie bagati bani in ea o perioada buna de timp

Telescoapele nu erau duse, dar le-am schimbat ca asa "mi-au zis unii mecanici priceputi" :bashwall:)

 

Ma dar o poza mai frumoasa nu gaseai si tu? :unsure:

omu' probabil e de la tara! <_<

 

Daa.. la noi la tara la Timisoara inca nu au pus astia asfalt traim tot in namol :)

Link to comment
Share on other sites

măi insidez, tu eşti mare figură. nu cred că e topic cu vânzare de maşină, să nu comentezi tu de preţ, şi după aia apari cu un anunţ d'ăsta..... hahaha

 

vezi, să nu te trezeşti ĂŽntr-o dimineaţă, şi somnoros fiind, să nu-ţi mai recunoşti anunţu' şi să dai un reply sincer "mă frate, eşti cu capu'? atâta vrei pe maşină?" <_<

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

mãi insidez, tu eºti mare figurã. nu cred cã e topic cu vânzare de maºinã, sã nu comentezi tu de preÞ, ºi dupã aia apari cu un anunÞ d'ãsta..... hahaha

 

vezi, sã nu te trezeºti Într-o dimineaÞã, ºi somnoros fiind, sã nu-Þi mai recunoºti anunÞu' ºi sã dai un reply sincer "mã frate, eºti cu capu'? atâta vrei pe maºinã?" :)

 

Nu ma trezesc :bashwall: dar ziceti-mi si mie cam cat ar fi un pret OK pt masina asta la cati bani s-au bagat in ea? plus ca majoritatea pieselor sunt noi in garantie iar cel care va cumpara masina nu mai baga bani in ea in urmatorii ani... pe autovit pretul mediu pt un 318d din 2004 este 12 mii. Eu cat sa cer? sub 12 mii? <_<

Link to comment
Share on other sites

ca să-ţi faci o idee, am un 318d din a9-a 2003, cam aceleaşi extrase, (bine, eu n-am scaune sport de nonfacelift :unsure: ), şi nu prea primesc nici 9000 pe el. sunt conştient că eu un preţ nerealist, de aia nici nu mă agit să-l vând. <_<

 

nu contează câte piese ai schimbat pe el, ĂŽn fond şi la urma urmei, toate piesele sunt consumabile, şi dacă se strică, trebuie să le schimbi. :) dacă ai băgat atâţia bani ĂŽn ea, şi eşti sigur de maşină, mai bine o mai ţii, nu e acuma momentul de vândut. :bashwall:

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.