Jump to content

masina mea


kiry320ci

Recommended Posts

White topic here :)

dada white topic... frumoasa rau de tot :twoup: vopsea sau folie?

 

Frumoasa, felicitari pentru masina.

 

Nu crezi ca i-ar sta si mai bine cu un strat alb de vopsea pe senzorii de parcare ? :)

multumesc.ba da am vrut sa vopsesc si senzorii dar nu am apucat pentru ca trebuie sa dau bara jos, sa cumpar vopsea, sa vopsesc si alte cele si chiar nu am avut timp in ultima perioada dar o sa-i vopsesc cat de curand

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Frumoasa, felicitari pentru masina.

 

Nu crezi ca i-ar sta si mai bine cu un strat alb de vopsea pe senzorii de parcare ? :twoup:

multumesc.ba da am vrut sa vopsesc si senzorii dar nu am apucat pentru ca trebuie sa dau bara jos, sa cumpar vopsea, sa vopsesc si alte cele si chiar nu am avut timp in ultima perioada dar o sa-i vopsesc cat de curand

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Multumesc mult. intre timp a mai primit nuca schimbator M, volan M, grile Hamann style in jurul proiectoarelor si acum urmeaza si splittere + praguri M-tech 2 si cand se va face frumos afara ii voi monta si pedalele M.

 

Urata masina :twoup: ...poti sa pui o poza cu pedalele M? ma interesau si pe mine, doar ca nu stiu daca au si o latura practica sau sunt doar mai aratoase decat cele stock. Si mai pune 2-3 poze cu uratenia aia de masina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2-3 poze cu o sora aproape geamana :) . imi cer scuze pt presul de la sofer care e gaurit dar nu am apucat sa-l schimb :D

masina a primit pedalele M, schimbatorul M, volanul M, grile in jurul proiectoarelor si eleronul de la luneta schimbat cu unul ACS.

post-15247-0-89956400-1302460054_thumb.jpgpost-15247-0-27418200-1302460075_thumb.jpgpost-15247-0-19876300-1302460088_thumb.jpg

post-15247-0-66874500-1302460144_thumb.jpgpost-15247-0-93983900-1302460154_thumb.jpgpost-15247-0-62708000-1302460181_thumb.jpg

post-15247-0-16707700-1302460218_thumb.jpgpost-15247-0-31406300-1302460309_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa!!!

 

Parerea mea: schimba jatele si mai las-o putin mai jos de spate. Jante de preferat, fara interior negru.

 

E vreo masina la care ai alta parere? (in afara de schimba jantele, las-o jos :rolleyes: )

Pt kiry: lasa-mi un pm te rog cu detalii despre pedalele m. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa!!!

 

Parerea mea: schimba jatele si mai las-o putin mai jos de spate. Jante de preferat, fara interior negru.

M-am gandit si eu sa o las mai jos de spate dar am arcuri Eibach pe masina si mi-ar parea rau sa renunt la ele doar daca le-as schimba cu unele la fel dar care sa coboare spatele. sau te referi la suspensia completa sa o schimb? nu m-am gandit inca la alte jante pentru ca inca imi place ideea de alb-negru si cred ca inca se potrivesc jantele. cam ce crezi ca s-ar potrivi? ms

 

superba masina.

multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit si eu sa o las mai jos de spate dar am arcuri Eibach pe masina si mi-ar parea rau sa renunt la ele doar daca le-as schimba cu unele la fel dar care sa coboare spatele. sau te referi la suspensia completa sa o schimb? nu m-am gandit inca la alte jante pentru ca inca imi place ideea de alb-negru si cred ca inca se potrivesc jantele. cam ce crezi ca s-ar potrivi? ms

 

Mi se pare prea ridicata de spate si prea lasata de fata, adu-o la acelasi nivel.

 

E vreo masina la care ai alta parere? (in afara de schimba jantele, las-o jos :rolleyes: )

 

Zi MERCI ca nu mai iau de jantele tale de M6 :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare prea ridicata de spate si prea lasata de fata, adu-o la acelasi nivel.

 

 

 

Zi MERCI ca nu mai iau de jantele tale de M6 :drinks:

 

Merci :drinks: ..nici eu nu ma omor dupa ele, dar nu pot sa zic ca nu le suport. Nu reprezinta o prioritate, cand nu o sa le mai suport deloc o sa le schimb. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ce tipsuri ti-ai pus la tobe?? sau cine ti le-a facut? as avea nevoie si eu

tobele le-am pus la o firma din cluj STURIMEX se numeste. nu mai stiu exact adresa corecta. am fost saptamana trecuta pe la ei si nu mai prea aveau tipsuri frumoase dar poti incerca daca esti din cluj. numai bine

 

Alte arcuri, mai joase.

fata e lasata exact cum imi doresc dar as vrea doar spatele si din cate am vazut arcurile vin toate 4 si nu sunt sigur daca se lasa masina pe spate exact cum vreau daca as pune altele. o sa ma gandesc la cateva variante si o sa vad pana la urma ce o sa fac.

Link to comment
Share on other sites

Ti-am vazut azi "surata" FLA in Cluj. Frumos atelaj. Sarea in ochi grav de tot. Bine ca in spate era un cotet de Ford Mondeo de pe vremea lui bunica iar in fata un Opel de pe vremea lui Pazvante Chioru'...

:)) o vezi mai des pe Avram Iancu. acolo lucreaza baiatul. da e frumoasa dar asta e numai inceputul din cate zicea posesorul. si-a vopsit-o in Alba la un prieten si de aceea am facut cateva poze impreuna :) oricum sare in ochi faptul ca e alba si clar faptul ca e BMW :p numai bine Mihai

Link to comment
Share on other sites

Pe Avram Iancu am si vazut-o. Deci se pare ca suntem vecini de job :p A mea e parcata relativ vis-a-vis. Da-i nr. meu de telefon la baiat sa ma sune poate vine pe la intalniri daca tot e in Cluj...

 

Toate bune!

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.