Jump to content

Vand BMW E46 - 330D


mikken

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eh sa nu exageram cu 2 ani totusi :) fiecare masina are cumparatorul ei.

 

nu neg ca e mai bine sa iei o masina din 2004 decat una din 2000, dar asta vine si cu un cost aditional...si ai sanse sa o cumperi cu mai multi km si mai prost intretinuta.

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca merita sa o dai cu 7500 E cand la punerea in vanzare valora 10.000Euro?

Decat sa pierzi 2500 Euro mai bine te bucuri de ea.

Parerea mea!

Personal mi-ar place o asa motorizare dar momentan nu-mi permit intretinerea ei.

Daca pretul o sa mai scada sigur gasesti un cumparator. Deja are pret de 320d.

Spor la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

eu am ajustat pretul tot timpul la a mea dupa a lui mikken, am km mult mai putini, dotari mai multe, si tot nimic :)

ce tendentios este comentariul tau,vrei sa scoti in evidenta ca masina ta e mai buna dar este la acelasi pret cu a lui mikken!si pe topicul omului!

Link to comment
Share on other sites

@amaBMW: cand am pus masina la vanzare erau alte vremuri, alte preturi...atunci mi s-au oferit 8500 euro cash si n-am vrut s-o dau asa ieftin :) nu se pune problema ca pierd 2500 euro, pentru ca suma pierduta e mult mai mare. acum 3 ani, cand a fost adusa din Germania, masina a costat cam 14.000 euro (doar vama a fost la vremea aia vreo 3500 euro daca imi aduc bine aminte)...nu mai pun la socoteala restul sutelor de euro bagati in masina in tot ce-am schimbat. consider insa ca m-am bucurat de masina de banii astia, acum a lovit si criza asta care a scazut preturile...trebuie sa ma aliniez cu piata.

 

momentan nu ma mai bucur de masina pentru ca nu prea o mai conduc (am masina de firma + un audi a4 tot cu motor mare, mai nou si cu dotari mai multe). consider deci ca e absolut inutil sa o mai tin, sa stea in parcare aiurea si sa tot platesc taxe...pentru o plimbare o data pe saptamana in weekend.

 

la intretinere sa stii ca nu e mare diferenta fata de 320d, articulatia e cam la fel, iar motorul nu prea pica :lol: doar taxele sunt mai mari (impozit + rca).

 

@Cristi.MD: intr-adevar multi care m-au sunat cand au auzit anul fabricatiei nici n-au vrut sa vina sa vada masina, desi sunt convins ca asta le-ar fi schimbat parerea :)

 

tinand cont ca taxa de inmatriculare la masina asta e cam 5000 euro + drum in Germania si alte cheltuieli vreo 500 euro, masina valoreaza 2000 EURO??? :)

Link to comment
Share on other sites

@cristianiorga22: e irelevant cat era euro atunci, eu aveam banii in euro...oricum totul se raporteaza la aceasta moneda. nu mai tin minte care a fost oferta ta atunci, insa probabil era mult mai mica decat pretul la care vroiam eu s-o vand, de aici raspunsul negativ :) multumesc!

 

@amaBMW: ala e un strut-bar si se pune pentru rigidizarea caroseriei. ofera o stabilitate sporita pe curbe si in plus previne fisurarea oalelor amortizoarelor, datorita faptului ca motorul de 3000 diesel e destul de greu si apasa pe caroserie mai tare. nu vine standard pe 3.0 diesel, am pus-o eu ulterior, este o bara fabricata de OMP pentru M3 E46, din aluminiu.

Link to comment
Share on other sites

eu am ajustat pretul tot timpul la a mea dupa a lui mikken, am km mult mai putini, dotari mai multe, si tot nimic :)

ce tendentios este comentariul tau,vrei sa scoti in evidenta ca masina ta e mai buna dar este la acelasi pret cu a lui mikken!si pe topicul omului!

 

Ambele masini sunt la vanzare de peste un an si nu se vor vinde aici.

 

Cei ce frecventeaza forumul stiu ce se ofera la vanzare. Oricum e forum si se discuta ofertele. NU vreau sa ii fac concurenta lui mikken, pur si simplu nu se vand si nici unul dintre noi nu mai e asa stresat sa vanda. O sa fie greu fara auto BMW.

Edited by treitreizero
Link to comment
Share on other sites

@cristianiorga22: e irelevant cat era euro atunci, eu aveam banii in euro...oricum totul se raporteaza la aceasta moneda. nu mai tin minte care a fost oferta ta atunci, insa probabil era mult mai mica decat pretul la care vroiam eu s-o vand, de aici raspunsul negativ :) multumesc!

 

Oferta mea a fost de 7900 euro..... iar referitor la cursul euro de atunci era doar o curiozitate...oricum euro i-ai cumparat cu lei atunci :lol: .

Link to comment
Share on other sites

tocmai ce-am spus ca eu aveam banii deja in euro, nu i-am cumparat atunci...deci cursul la data aceea nu conteaza, nici nu mai tin minte sincer cat era...pe undeva la 3.4-3.5 ron/eur parca. tranzactiile cu apartamente, masini, terenuri, etc se cam fac in euro de ceva vreme.

 

cat despre oferta ta...era cu peste 2000 euro sub pretul cerut de mine...nu ti se pare normal ca am refuzat? :) e ca si cum mi-ai spune acum, iti dau 5500 euro pe masina...iar eu ti-as raspunde probabil, cumpara-ti logan cu ei :)

 

oricum nu mai conteaza, banuiesc ca intre timp ti-ai luat masina. daca mai cauti inca, astept oferta ta :lol:

 

cheers

Link to comment
Share on other sites

cat despre oferta ta...era cu peste 2000 euro sub pretul cerut de mine...nu ti se pare normal ca am refuzat?

Nu decid eu ce este normal sau anormal din punctul tau de vedere..... teoretic tu "pierzi" zilnic de cand ti-am facut eu oferta(ma refer strict la valoarea banilor cash).

Oricum bafta la vanzare si apropo masina ta a implinit 10 ani.... la multi ani :)

Link to comment
Share on other sites

Orice masina incepe sa se devalorizeze zilnic din clipa in care iesi cu ea pe poarta fabricii, e normal :)

 

Sincer acum, cred ca pretul pe care il am momentan este unul mai mult decat decent pentru masina asta. Momentan nu am de gand sa mai scad. Daca la anul vor costa masinile de genul asta 4000 euro, voi scadea si eu pretul...asta e, imi asum riscul.

 

Merci pentru urari oricum, sper ca nu exista resentimente...e doar o chestiune de business. Si inca nu a facut 10 ani...pe 24 decembrie face. A fost fabricata de Craciun :lol:

Link to comment
Share on other sites

Orice masina incepe sa se devalorizeze zilnic din clipa in care iesi cu ea pe poarta fabricii, e normal :lol:

 

Sincer acum, cred ca pretul pe care il am momentan este unul mai mult decat decent pentru masina asta. Momentan nu am de gand sa mai scad. Daca la anul vor costa masinile de genul asta 4000 euro, voi scadea si eu pretul...asta e, imi asum riscul.

 

Merci pentru urari oricum, sper ca nu exista resentimente...e doar o chestiune de business. Si inca nu a facut 10 ani...pe 24 decembrie face. A fost fabricata de Craciun :)

a deci anul asta ne cinstesti pe 24

si pe 25 si .... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.