Jump to content

Ce este si la Ce foloseste


shokaliptiku

Recommended Posts

Salutare

am o mica problema

acum cateva zile knd am ridicat capota masinii

pentru a pune apa in recipientul pentru spalare parbriz

am observat un furtul care imi parea destul de "ciufulit"

am intrebat pe cineva si mi-a spus ca ar putea fi un senzor de temperatura ...

 

aveti idee ce este ? la ce foloseste ?

daca din poze se vede ca ar trebui inlocuit ?!

cam cat costa ?!

 

http://i281.photobucket.com/albums/kk219/shokaliptiku/CIDul%20lovit/RONul%20Lu%20RON/DSC01072-1.jpg

 

http://i281.photobucket.com/albums/kk219/shokaliptiku/CIDul%20lovit/RONul%20Lu%20RON/DSC01073.jpg

 

http://i281.photobucket.com/albums/kk219/shokaliptiku/CIDul%20lovit/RONul%20Lu%20RON/DSC01074.jpg

 

va multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Ciudat. Masina a mers destul de mult cu furtunul acela rupt, si n-a avut niciun fel de "simptome". N-au stiut sa zica le service ce rol are. In poza se vede ca mai exista un alt furtun, asemanator, imbracat si ala intr-o panza. Stiti cumva ce rol are? (530d, e39)

 

Multumesc si eu Popi pt raspuns.

Edited by ihearto
Link to comment
Share on other sites

Ciudat. Masina a mers destul de mult cu furtunul acela rupt, si n-a avut niciun fel de "simptome". N-au stiut sa zica le service ce rol are. In poza se vede ca mai exista un alt furtun, asemanator, imbracat si ala intr-o panza. Stiti cumva ce rol are? (530d, e39)

 

Multumesc si eu Popi pt raspuns.

este furtunul de la pompa de injectie...de motorina. Duce motorina la injectoare

Link to comment
Share on other sites

Pfui. <_< Cred ca s-au "copt' in perioada cand masina mergea/se racea cu apa de la robinet, si se incingea motorul. In orice caz, cel putin cel inadit este ...casant deja. Totusi, daca ambele sunt distruse, de ce nu s-a intamplat nimic?
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca nu mai dura mult <_<

Schimba-le!

Asta de motorina este aprox 100 ron (original) metrul si iti ajunge.

Se schimba asta mai lung de la pompa de injectie la injectoare si din acelasi metru retururile de la injectoare.

 

Sa nu iei aftermarket ca intr-o luna se 'topeste' :)

Link to comment
Share on other sites

Pfui. <_< Cred ca s-au "copt' in perioada cand masina mergea/se racea cu apa de la robinet, si se incingea motorul. In orice caz, cel putin cel inadit este ...casant deja. Totusi, daca ambele sunt distruse, de ce nu s-a intamplat nimic?

 

Cel de motorina nu este asa important, daca ai o fisura mica doar curge pe acolo si nu iti afecteaza f mult mersul motorului, decat ca o sa-ti miroasa f tare a motorina pe langa ea, cel de la turbo este f imp ca fara el nu-ti mai trage calumea.

Furtun original la 100 ron este cam mult totusi.... si pana la urma ce inseamna original? :)) eu am luat in jur de 10 ron metrul si de 1 an jumate' nu s-a copt deloc.

Link to comment
Share on other sites

Furtun original la 100 ron este cam mult totusi.... si pana la urma ce inseamna original? <_<) eu am luat in jur de 10 ron metrul si de 1 an jumate' nu s-a copt deloc.

Pai cat poate fi de original in Romania :) ... de la AB

am avut si eu din ala la 10 ron si m-a tinut 2 sapt.

depinde de unde il luam...nu stiu ce sa mai zic cu piesele astea...originale si neoriginale :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.