Jump to content

un pret


cristi109

Recommended Posts

km c-am avea 220000 dar din ce am vazut eu in cartea service a lui are motorul schimbat si e din 2005 motorul odata cu el am vazut ca a schimbat si discul de ambreaj si toate filtrele polen, ulei, aer si mai multe piese ca avea si factura la ele si era de 4500e reparatia

urmeaza ca poimaine sa mergem la un test sa vedem ce si cum

Edited by cristi109
Link to comment
Share on other sites

Salut,pai masina asta are 220.000 de kilometri,motor si multe altele schimbate in valoare de 4500 de euro,masina asta a fost busita 100%,anul de fabricatie 98 parca,sub nici o forma masina asta nu valoreaza atatia bani,eu zic sa o lasi balta la masinile astea care au motor schimbat + alte multe piese,cu 6300 de euro in perioada asta de criza gasesti ceva frumos daca cauti mai prin toata tara,masini de prin 2000-2001,sunt curios ce zice testerul,numai bine.
Link to comment
Share on other sites

as vrea sa cumpar masina asta ce ziceti c-am cat ar face dupa aspectul vizual??

tipul a cerut pe ea 6300 si e inmatriculata

Merita??

cred k a fost lovita, farul stang este mai clar decat dreptul, este vizibil in ultima poza.....

 

Nu neaparat, eu am luat o piatra in farul din dreapta, azi l-am schimbat, se vede diferenta si la mine, asa ca m-am gandit sa-l si pe cel de pe stanga.

Link to comment
Share on other sites

mam uitat cam 15 min ..l pozele astea...din cate vad linile masininiis e rezinta foarte bine...din punctul meu de vedere....masina nu a fost lovista..se prezinta intro stare f buna la exterior..cu un tester..verifici si partea interioara...si mai scoadei vreo 600e....si ia masina....dar trebuie sa o verifici..in prealabil..la tester...si sub masina sa te uiti....
Link to comment
Share on other sites

Sa ne lasi si noua raspunsul aici , ce ai facut , ai cumparat masina , sau nu ti-a placut ..... in cateva luni as vrea sa imi iau si eu un 320d e46 SH, si mi-ar folosii cateva sfaturi sau pareri ...

 

ca sa-ti faci o idee de pret ... 318 din 99 la 6100 E

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...mp;#entry691336

Link to comment
Share on other sites

mam uitat cam 15 min ..l pozele astea...din cate vad linile masininiis e rezinta foarte bine...din punctul meu de vedere....masina nu a fost lovista..se prezinta intro stare f buna la exterior..cu un tester..verifici si partea interioara...si mai scoadei vreo 600e....si ia masina....dar trebuie sa o verifici..in prealabil..la tester...si sub masina sa te uiti....

Daca masina aia merita dupa tine doar 5700, atunci ar trebui sa mai scazi si tu la a ta vreo mie cel putin... <_< Stiu ca ai sa ma ametesti acum ca a ta e cu vre 3 ani mai noua si ca e FCL si ca ai bagat tu nu stiu cati bani in imbunatatiri si ca are km reali, bla bla bla...Dar gadeste-te in primul rand ca nu stii starea tehnica a masinii aleia ( nu ca as sti-o eu ), in al doilea rand este un 320D, nu 318 D ( care dupa mine e mai lenes chiar decat un 316 ), in al treilea aia 220000 de km nu au fost facuti in Romania si as putea continua... :bashwall: In concluzie nu s-ar justifica diferenta de aprox 15000 de Roni dintre a ta si asta si pretul de 6300 pe care il cere proprietarul este corect. Daca ar mai negocia pana in 6000 atunci chiar ar iesi bine si cumparatorul. :)

Link to comment
Share on other sites

am cumparat-o!!!!!

am fost cu ea la tester si la un mecanic tinichigiu

testerul a iesit ff bine apsolut nici o problema cu motoru totul merge bine in schimb la tinichigiu numa cat sa uitat la ea fara sa o atinga mi-a zis unde are chit nu are mult dar are asa ca i-am spus la baiat sa mai lase din pret cat vrea el sa nu zic eu un pret

de la 6300 cat cerea el pe ea a zis 5700 si eu i-am spus ca daca vrea batem palma la 5400 a stat sa gandit vreo 20 min si a acceptat asa c-am cu jumate de gura <_<)

am facut o tura cu ea ieri si am prin o portiune de drum drept unde am vrut sa vad c-am cu cat merge si a mers 200km/h

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce dar am impresia ca a dat-o cam ban pe ban sau chiar cu mai putin decat l-a costat pe el ,doae ca sa scape de ea ca pe criza asta toti samsarii stau cu banii inchisi in masini ca nu se vinde nimic.. Oricum daca masina e buna te-ai scos bine rau , sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.