Jump to content

schimb scaune normal/sport - seria 3


Recommended Posts

ce e mufa aia galbena de vine pe scaun ?

am luat niste scaune sport.. si mufa aia galbena la scaunele mele.. era pe sine.. iar la scaunele sport care le-am achizitionat e pe ele.. pe care s-o folosesc? eu am pus sinele mele pe ele.

Edited by X X L
titlu incert
Link to comment
Share on other sites

Da. la aia.. Deci eu am avut scaune normale.. un E46 din 2004.. Iar mufa galbena era fixata pe sine in scaunul dreapta. am luat niste scaune sport de pe un E46 din 2000 si mufa galbena e in scaun la ala... pe care sa o folosesc? aia din scaun nu? <_<
Link to comment
Share on other sites

Pai acela e senzorul de prezenta al pasagerului.....daca e bun cel din scaunul cumparat e ok ,daca cel din scaunul cumparat nu mai e bun ( se aprinde martorul airbag ! ) , poate merge sa-l pui pe cel de pe scaunul tau...la sofer nu stiu ce rol are mufa.....,tot cu airbagul dar nu stiu sigur ce face.
Link to comment
Share on other sites

ce nu ai inteles ...cu mufa aia se face conexiunea....fara ea cu vrei sa cuplezi instalatia?

 

am inteles PROBLEMA E ca eu am 2 mufe galbene... Ti-am zis una este cea de pe sinele mele iar cealalta este de pe scaunele sport.. De asta nu inteleg.. care-i faza <_<

Link to comment
Share on other sites

altcineva isi mai poate da cu parerea?

oricine isi va da cu parerea e acceasi ...tu prin mufa aia faci conectarea la instalatia masinii...sincer nu stiu de ce astepti alta parere,nu se potriveste mufa ?

 

AM 2 MUFE.. PE CARE DIN ELE s-o FOLOSESC ? asta-i intrebarea.. <_<

Link to comment
Share on other sites

se pare ca nu am inteles eu de la inceput ...deci tu ai doua mufe mari la 1 scaun ?ambele identice si nu sti pe care sa o mufezi la cea care vine la instalatia masinii?

 

Nu nene. am avut scaune normale pe masina, iar mufa galbena la alea normale la modelul meu din 2004 se afla pe SINELE SCAUNELOR

De curand mi-am achizitionat niste scaune sport , iar mufa galbena e sub scaun... nu pe sine.. intrebarea mea e care mufa s-o folosesc ? ai inteles acu?

Link to comment
Share on other sites

Nu nene. am avut scaune normale pe masina, iar mufa galbena la alea normale la modelul meu din 2004 se afla pe SINELE SCAUNELOR

De curand mi-am achizitionat niste scaune sport , iar mufa galbena e sub scaun... nu pe sine.. intrebarea mea e care mufa s-o folosesc ? ai inteles acu?

 

Bai nene ..Ma enervezi <_< ..Pai se intelege doar ca ai scos scaunele alea vechi si le-ai aruncat ..Ca urmare ai ramas cu o mufa de conectare ..ai pus scaunele sport si le tragi mufa in bot ..Nici eu nu inteleg altceva din ce explici ..Poate nu te exprimi tu bine ...

 

Deci ..ai scos scaunele si ai deconectat o mufa galbena care a ramas pe scaunele vechi ..partea de cuplare a ramas pe masina ...Continua de aici ..ce are noul scaun de nu se pupa cu ce ai tu pe masina ramas ca si conector

Link to comment
Share on other sites

ori tu nu sti ce vrei ori noi nu te intelegem <_< pai ce conteaza unde e atasata mufa galbena pe sine sau sub scaun :bashwall: oriunde ar fi mufeaz-o cu mufa masinii sau nu se potriveste,doar ti-am pus si poza ...mufa aia galbena dreptunghiulara se mufeaza la cablajul care vine pe sub mocheta masinii, daca chiar te deranjaza ca nu sunt mufele amplasate la scaune la fel prelungeste cablu si mufeaza-l in porbagaj ,,nene'' :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.