Jump to content

Semnalizari "smoked"


Recommended Posts

Am vazut la FK niste semnalizari smoked de E36 si ma gandesc sa le inlocuiesc ca dau mult mai bine. Dar cred ca si ale mele (albe) se pot face mai inchise.. aveti idee cu ce? Vopsea de masina? Spray ? WLF farca tu facusesi la al tau dar nu mai stiu cum.
Link to comment
Share on other sites

Eu le-am facut rosii. Si erau albe inainte complet. Se vopsesc, in functie de cate straturi dai, asa de inchisa va fi nuanta.

77566[/snapback]

Spune-ne si noua ce fel de vopsea se foloseste, sunt spray-uri, cum se cheama si cum arata? :blink: Eventual despre tehnica vopsirii. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Spune-ne si noua ce fel de vopsea se foloseste, sunt spray-uri, cum se cheama si cum arata? :blink: Eventual despre tehnica vopsirii. Thanks!

77592[/snapback]

 

 

este un spray in comert,e mic ca dimensiune;am inteles ca a fost interzis de RAR pt comercializarea pe piata,asa ca doar unele magazine mai au.

intreaba la magazine auto de "spray de vopsit semnalizatoare"

cat despre tehnica vopsirii-foarte usor:cureti suprafata bine cu ceva spirt,izolezi suprafetele care nu urmeaza a fi vopsite,folosind banda "de hartie"speciala pt izolat(tot in comert o gasesti)-izolatul e partea cea mai imp.la vopsit.

iar apoi "suflii"-gazezi un strat subtire de vopsea-ca sa nu curga si sa prinda ceva pori.lasi sa se uste,dupa care repeti pasul in functie de cat de mat sa fie.

vopsitul il poti efectua folosind miscari "pe orizontala".

ultimul strat il poti da mai "plin" pt un luciu mai pronuntat.

succes

Link to comment
Share on other sites

este un spray in comert,e mic ca dimensiune;am inteles ca a fost interzis de RAR pt comercializarea pe piata,asa ca doar unele magazine mai au.

intreaba la magazine auto de "spray de vopsit semnalizatoare"

cat despre tehnica vopsirii-foarte usor:cureti suprafata bine cu ceva spirt,izolezi suprafetele care nu urmeaza a fi vopsite,folosind banda "de hartie"speciala pt izolat(tot in comert o gasesti)-izolatul e partea cea mai imp.la vopsit.

iar apoi "suflii"-gazezi un strat subtire de vopsea-ca sa nu curga si sa prinda ceva pori.lasi sa se uste,dupa care repeti pasul in functie de cat de mat sa fie.

vopsitul il poti efectua folosind miscari "pe orizontala".

ultimul strat il poti da mai "plin" pt un luciu mai pronuntat.

succes

77717[/snapback]

:) :blink:

Link to comment
Share on other sites

:)  :blink:

77718[/snapback]

 

fii te rog mai explicit :)

sprayul aici in TM e la 160 mii,unul ajunge;aaa,ca de ex eu am dat 5 straturi subtiri de vopsea daca te ajuta cu ceva...

Link to comment
Share on other sites

sunt mai multe nuante? :blink:

:)

77731[/snapback]

 

cand am intrebat de spray de vopsit semnale mi-au recomndat pe rosu sau negru.

dar e probabil sa fie si pe alte nuante desi pe astea doua le consider ca fiind cele mai aratoase'

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.