Jump to content

putin ajutor pt. un frate bavarez:P


lukas11

Recommended Posts

Am un 318d din 2002 si am avut accident acum 1 luna ... mi-a sarit airbag-ul volan atat si capsula de la borna + baterie -astea 2 le-am rezolvat dar mai zice ceva pe tester de un senzor la scaun sofer daca stie cineva unde este localizat si ce e de facut,de skimbat pt ca nu mi se stinge beculetul cu airbag de la bord nu imi da pe tester decat asta atat si nu stiu c sai fac ... va rog frumos daca stie cineva poate ma ajuta si pe mine multumesc mult
Link to comment
Share on other sites

cred ca este vorba de senzorul din scaunul pasagerului si ca sa-l schimbi trebuie desfacuta tapiteria de pe scaun , destul de complicat.

 

 

 

stai putin ca poate nu am inteles eu cum trebuie .... tu zici de scaunul pasagerului iar pe tester imi zicea de scaunul soferului ... la scaunul pasagerului aveam probleme din cauza sticlelor de apa care le tineam pe sub scaun si mi-a deranjat mufa la senzor si mi se aprindea mi se stingea .. dar am inteles ca ar fi o siguranta sau senzor la scaunul soferului care se arde in momentul accidentului asta ma intereseaza pe mine

 

capsele de la centuri le-ai schimbat ?

 

 

 

aha am avut centura pusa in momentul accidentului .... se skimba amandoua sau numai la sofer?se ard amandoua?eu in dreapta nu am avut pe nimeni pe scaun

 

 

si unde anume sunt capsele astea c trebuie demontat ,merg luate SH?

Link to comment
Share on other sites

capsele de la centuri le-ai schimbat ?

 

 

 

aha cred ca astea sunt trebuiesc schimbate amandoua sau numai de la sofer ... merg luate de la dezmembrari? am avut centura pusa in momentul impactului si s-ar putea sa fie asta .. unde anume este situata capsula si c anume trebuie sa cumpar?

Link to comment
Share on other sites

poate este sarita capsa de la centura, cand este sarita ea se trage in jos si daca te uiti o sa vezi intre scaun si tunel un tub din care iese un cablu de sarma ( asta in cazul in care e sarit). am eu capse la 100 ron bucata. 0748057950 Edited by GABI BMW 3
Link to comment
Share on other sites

poate este sarita capsa de la centura, cand este sarita ea se trage in jos si daca te uiti o sa vezi intre scaun si tunel un tub din care iese un cablu de sarma ( asta in cazul in care e sarit).

 

 

prietenii mei stati asa sa ne intelegem ... deci capsula asta este situata in partea dreapta a scaunului cum stai pe el sau in partea stanga .. adica de unde tragi centura de acolo de unde ruleaza ea sau in dreapta unde intra centura de se blocheaza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.