Jump to content

Sfaturi vanzare


panainte_b

Recommended Posts

Salut,

 

In urma cu cativa ani citeam pe forum tot felul de topic-uri la fel ca si cel pe care il voi deschide. Cu toate scuzele de rigoare, daca deranjez pe cineva cu subiectul, imi cer scuze, pentru toti ceilalti care doresc sa imi ofere un punct de referinta intr-o piata in continua scadere, mai ales cea auto, va astept cu cea mai mare placere.

 

De cand ma stiu am fost si sunt indragostit de BMW ( toata dragostea dureaza de vreo 4 ani ).

 

In momentul acesta detin un BMW 320D 150cp 2003 pe care as dori sa il vand. Desi ma uit pe diverse site-uri cu preturi pentru automobile, interne si externe, inca nu reusesc sa im conturez o imagine clara a pretului pe care l-as putea obtine prin instrainare. ( Vanzare <_< ) .

 

Dotari :

 

Stare impecabila. Xenon, Navigatie Profesionala Display 16:9 ( Control Navigatie Voce ), Bluetooth, Magazie 6Cd's Mp3, Cutie Automata / Sport Steptronic, Geamuri Electrice Fata/ Spate Scaune incalzite fata, Oglinda Centrala Heliomata, Oglinzi Electrice si Incalzite, Trapa, Bancheta spate rabatabila cu suport pt. schiuri, Clima, Volan din piele, Multifunctii pentru volan, Cotiera piele, Tempomat ( Cruise Control ), Discuri Si Placute de Frana Ceramice ( schimbate la 140 000 km ) , Pneuri Vara ( 27 000km ) + Pneuri Iarna ( 7000 km ), Bascule + Bilete Directie + Bucse ( Toata puntea fata , schimbate la 140 000 km ), Revizia efectuata la 140 000 ( Odata cu puntea fata ), Grila centrala Carbon Look, Ornamente interioare Carbon Look, Senzori Parcare PDC ( Park Distance Control ), Computer Bord, Faruri Ceata, Argintiu Titan Metalizata, Stofa TEX 2000 Antracit, Alarma cu senzori de miscare ( Schimbarea volumului de aer - Interior), Pachet Lumini Interior. Se ofera factura.

 

Km : 144 000

 

Masina este intr-o stare excelenta si poate fi vazuta si verificata. Am adaugat si un link pentru mai multe detalii.

 

Daca vrei sa faci descrierea masinii fa-o aici, nu prin postarea unui link catre site-ul unde o ai la vanzare

 

 

Va multumesc anticipat,

 

post-5098-1241724407_thumb.jpg

post-5098-1241724525_thumb.jpg

post-5098-1241724536_thumb.jpg

Edited by paul
6. Legaturi si reclama. Nu este permisa publicarea abuziva sau fara motiv a legaturilor spre alte situri sau forumuri.
Link to comment
Share on other sites

pe la 10000 sunt cateva de vanzare pe forum. asta are 16:9 si steptronic dar nu cred sa iei mult mai mult. partea proasta e ca nu se dau oricum.

Partea buna e ca nu ma grabesc. Daca se gaseste cineva care isi doreste masina , ok ...daca nu ....iarasi bine. <_<

 

Sper sa obtin un 11 900 cu TVA.

Link to comment
Share on other sites

Partea buna e ca nu ma grabesc. Daca se gaseste cineva care isi doreste masina , ok ...daca nu ....iarasi bine. <_<

 

Sper sa obtin un 11 900 cu TVA.

 

Mai bine o scoti de la vanzare ..Genul asta de testari piata dar de fapt nu ma grabesc , nu vreau sa vand nu prea au succes .

Link to comment
Share on other sites

Partea buna e ca nu ma grabesc. Daca se gaseste cineva care isi doreste masina , ok ...daca nu ....iarasi bine. <_<

 

Sper sa obtin un 11 900 cu TVA.

 

Mai bine o scoti de la vanzare ..Genul asta de testari piata dar de fapt nu ma grabesc , nu vreau sa vand nu prea au succes .

 

 

Si chiar ciudat ...Cum ziceam cand am inceput topic-ul . Daca deranjez ...... Chiar nu imi doresc sa intru cu nimeni in polemici . Just look ...and Goodbye.

 

Iti multumesc ca ti-ai facut timp sa arunci o privire peste topic-ul deschis.

 

Cu deosebita consideratie,

Another BMW fan,

Link to comment
Share on other sites

Fiecare isi stie bine masina, valoarea reala a acesteia si ce a bagat in ea..... Daca atit vrei pe ea poate chiar atit merita. Tot ce trebuie sa faci ca sa incerci sa o vinzi te costa citiva euro pe siteurile de specialitate. Multa bafta la vinzare si NU uita. Nu lasa prea mult din pret unui eventual client doar pentru ca piata e blocata si din dorinta de a o vinde. TOTUSI VINZI UN BMW......
Link to comment
Share on other sites

Buna...eu unul iti urez bafta la vanzare si te sfatui sa ignori replicile astea gen..."valeu ce scumpa e....pai cu 3.4 euro imi iau M3 din 2012". Is niste povesti triste si specifice romanesti: Masina cat mai noua si mai stralucitoare la un pretz de chilipir, indiferent ca sub capota se afla o varza calita sau nu. Eu ma confrunt cu probleme de genul pe piata moto la noi. De asemenea am umblat dupa a mea prin Germania acum 5-6 luni, si acum 2 luni pentru un prieten si iti spun ca o masina cu acest nivel de dotari si bine intretinuta(ar fi fost bine daca avea si o culoare ceva mai ochioasa) nu prea o pupi sub 10.500-11.000. Adaugi taxa si alte cheltuieli si se cam ajunge la pretul cerut de tine. O masina buna isi are cumparatorul ei. Si vorbesc din experienta pe care o am din Germania si nu din povesti sau 2-3 cautari pe mobile. Multa bafta la vanzare si sa te bucuri de ea pana cand o dai! <_<
Link to comment
Share on other sites

draguta masina,pacat ca nu are niste jante si nu vad rostul grilelor negre... <_<

 

 

Initial mi-am dorit sa ii schimb toate ornamentele ( carbon look ) , sa cumpar jante , ...apoi m-am lasat ...

 

 

Nu sunt negre ....daca te uiti de aproape au un aspect de carbon ....

Edited by panainte_b
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.