Jump to content

datziva cu parerea si aici..tot e34


AR66TAD

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de departe cel mai frumos E34 care l-am vazut pe la noi :) un mic mic minus ar fi ca, din cate am vazut eu, spoilerul fata e ceva mai jos decat restul masinii. in rest, super ok :)

 

ps: poate daca ajung la vara prin arad, imi dai ocazia sa il vad live :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ce e ala coif Rieger?

 

Ca nu pot sa ma abtin la comentarii: daca tot ai vopsit ornamentele si bandourile argintii, de ce le-ai lasat negre pe cele de jos de la usi? Pragurile lipsesc, ar fi aratat mai bine cu praguri originale de dupa '94.

 

Bara spate sta un pic cam departe de caroserie. Ai garniturile care vin pe ea?

 

Semnalizarile argintii, nu stiu ce sa zic, erau marfa sa fi fost originale si albe.

 

Nu imi plac sprancenele, pe E34 nu arata bine, din cauza grilelor de la faruri.

 

Motor prea mic. Degeaba are tuning si arata bine, daca motorul are 130 de cai.

 

Ma da nu va laudati voi ca alea sunt jante Schnitzer originale? Acuma s-au facut RH?

Link to comment
Share on other sites

Tot nu te-ai lecuit? :blink:

79271[/snapback]

 

Pai nu-i nimic, daca si asta nu e in stare sa accepte criticile, topicul se inchide ca nu isi are rostul. Exista galeria unde poate pune poze si ceilalti membrii pot comenta. Daca deschide topic de discutii despre masina lui, pai sa inghita si parerile critice.

Link to comment
Share on other sites

@wlf: eu zic sa pui si tu niste poze cu masina ta si sa incercam sa iti cautam nod in papura. poate ai pus pe undeva, dar sincer, imi e lene sa stau sa caut doar cu intentia sa carcotesc

79276[/snapback]

 

Pai E34 care le-am avut eu au fost stock pur si simplu, fara tuning. Si nu am facut topicuri sa le laud, pentru ca evident nu erau perfecte. Iti atasez poze ca sa fie corect, si chiar imi pare rau ca nu am facut unele artistice, sau macar cand erau curate, dar pe vremea aia nu aveam camera foto.

post-116-1144592144_thumb.jpg

post-116-1144592171_thumb.jpg

post-116-1144592196_thumb.jpg

post-116-1144592224_thumb.jpg

post-116-1144592248_thumb.jpg

post-116-1144592264_thumb.jpg

post-116-1144592639_thumb.jpg

post-116-1144592919_thumb.jpg

post-116-1144592970_thumb.jpg

post-116-1144593099_thumb.jpg

post-116-1144593169_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nici el nu a facut topic ca sa laude masina.A pus poze cu ea ca sa isi dea lumea cu parerea dar acum am ajuns sa ne legam de garnitura de la bara de spate?

Ce sa facem asa suntem noi romanii CARCOTASI.

79279[/snapback]

 

Pai titlul topicul e sa ne dam cu parerea despre masina, nu e asa? Am spus cam ce am observat din poze, unii nu au ochi sa vada.

Link to comment
Share on other sites

arata bine masina, ca este loc si de mai bine e normal, dar nu trebuie acum, ca tot ce ti se spune sa o percepi ca pe o critica, si poate wlf incearca sa-ti arate unde ai gresit si sa incerci sa remediezi ulterior, banuiesc ca din acest motiv ai pus topicu, sa vezi si cu alti ochi ce ai facut.
Link to comment
Share on other sites

Ca nu vrem sa carcotim aia nu inseamna ca nu vedem.In general masinile care au 15 ani mai au unele chestii minore care nu mai pot fi ca din fabrica dar daca aspectul masinii per total arata foarte bine nu cred ca e normal sa ne legam de chichite din astea.

Sincer si din pozele cu masinile tale se vad anumite inadvertente dar de ce sa le carcotim daca masina arata bine per total le trecem cu vederea.

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Ca nu vrem sa carcotim aia nu inseamna ca nu vedem.In general masinile care au 15 ani mai au unele chestii minore care nu mai pot fi ca din fabrica dar daca aspectul masinii per total arata foarte bine nu cred ca e normal sa ne legam de chichite din astea.

Sincer si din pozele cu masinile tale se vad anumite inadvertente dar de ce sa le carcotim daca masina arata bine per total le trecem cu vederea.

Parerea mea.

79288[/snapback]

 

Pai sti ce zic eu? Ce nevoie are o masina de prize de aer, plasa de tzantzari si eleron imens, cand usile nu se inchid bine si vajaie, barile stau stramb, parbrizul e crapat, motorul tzacante ca naiba sau sub vopsea e rugina. Asta chiar ma enerveaza, i-a uite domne ce tuning am, dar masina sta sa se prabuseasca. Inainte de a te apuca de tuning, macar pune masina la punct.

 

Intr-adevar, masina lui TAD arata foarte bine, dar din moment ce a cerut parerea despre ea, i-am zis cam ce am vazut la ea, si sunt lucruri care le poate aranja.

Adica bara spate un pic mai ridicata, ornamentele de la usi sa le faca argintii, semnalizari albe si pe aripa (nu imi dau seama ce culoare au), sa dea jos sprancele si sa puna praguri.

Link to comment
Share on other sites

jantele alea erau originale schnitzer...acu are rh noi.....

 

wlf ...la ce masini ai avut....ma mir ca tot bagi atata de vina... :blink:

 

alfa e faina :)  mai pune poze sa vedem cum sta cu jantele...

79316[/snapback]

 

Pai de aia le-am pus, sa nu zica lumea ca doar critic si ma supar cand altii ma critica. Dupa cum spuneam, nici masinile mele nu au fost impecabile, dar macar nu le ridic in slavi.

Link to comment
Share on other sites

Ma da nu va laudati voi ca alea sunt jante Schnitzer originale? Acuma s-au facut RH?

79270[/snapback]

 

jantele le-am skimbat o sa pun poze mai noi...in fine nu ma cert si nu comentez nik la nimeni

eu am cerut doar pareri...orice remarca e bine venita

Link to comment
Share on other sites

eu continui sa va multumesc tuturor care postati aici si va dati cu parerea

si referitor la WLF am obs ca este lupul moralist de pe acest forum,toate posturile incep prin a baga de vina cu ceva(no offense)..kiar si cei care baga de vina la masina sunt bineveniti sa posteze ce vor :)

 

PS:Ms in special colectivului din Arad care ma sustine :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu continui sa va multumesc tuturor care postati aici si va dati cu parerea

si referitor la WLF am obs ca este lupul moralist de pe acest forum,toate posturile incep prin a baga de vina cu ceva(no offense)..kiar si cei care baga de vina la masina sunt bineveniti sa posteze ce vor :)

 

PS:Ms in special colectivului din Arad care ma sustine :blink:

79338[/snapback]

 

Pai nu imi place sa aplaud, mama ce tare e masina etc. Dupa cum am spus, cine vrea sa faca show-off cu masina lui, are la dispozitie galeria de poze. Daca face topicuri din astea, e normal sa se discute despre ce e bine si ce nu e bine la masina respectiva.

 

Vrei sa spui ca nu esti de accord cu ce am spus, legat de praguri si restul? Mi se par observatii de foarte bun simt.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa spui ca nu esti de accord cu ce am spus, legat de praguri si restul? Mi se par observatii de foarte bun simt.

 

ba nah..in mare sunt de acord

dar nu ma mai pun sa bag bani aiurea kiar nu ma afecteaza cu nik pragurile...eu incerc sa bag bani in partea mecanica a masinii si sa o intretin cat se poate de bine...si credema ca bag bani :blink:

Link to comment
Share on other sites

ba nah..in mare sunt de acord

dar nu ma mai pun sa bag bani aiurea kiar nu ma afecteaza cu nik pragurile...eu incerc sa bag bani in partea mecanica a masinii si sa o intretin cat se poate de bine...si credema ca bag bani :blink:

79349[/snapback]

 

Semnalizarile laterale sunt albe? Nu imi dau seama.

 

Daca nu pui praguri, macar vopseste argintiu ornamentele de jos de la usa, arata ciudat asa.

 

Exact asta am si vrut sa subliniez, intai trebuie sa te intereseze partea mecanica a masinii, si dupa aia plasele de tzantzari.

Link to comment
Share on other sites

cel mai frumos e34 pe care l-am vazut in RO, se vede ca au fost investiti bani si ca masina e sooper intretinuta... BRAVO.. nota 10+

 

rog persoanele care nu stiu ce inseamna sa investesti in asa ceva , sa aduci sau sa ti pe linia de plutire un examplar cat de cat vechi care rar sau deloc mai vedem intr-o stare asemanatoare sa se abtina de la comentarii care nu isi au rostul

 

@AR66TAD sooper e34 !!!

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

de departe cel mai frumos E34 care l-am vazut pe la noi :) un mic mic minus ar fi ca, din cate am vazut eu, spoilerul fata e ceva mai jos decat restul masinii. in rest, super ok :)

 

ps: poate daca ajung la vara prin arad, imi dai ocazia sa il vad live :blink:

79268[/snapback]

 

esti binevenit...anuntama pe PM cand vrei sa vii si ne intalnim

Link to comment
Share on other sites

Nici el nu a facut topic ca sa laude masina.A pus poze cu ea ca sa isi dea lumea cu parerea dar acum am ajuns sa ne legam de garnitura de la bara de spate?

Ce sa facem asa suntem noi romanii CARCOTASI.

79279[/snapback]

 

 

Bara pe spate este prea jos.Nu este pozitionata corect :).La fel si cea pe fata.

Nu cred ca este vorba de nici o garnitura,probabil nu au fost montate corect.

 

Nu este motiv de carcoteala,este pur si simplu o observatie.

 

Banuiesc ca nimeni nu este atat de ipocrit incat sa ceara parerea despre masina personala, in speranta ca toata lumea va :blink:

 

Nu pot sa imi spun parerea despre masina lui Wlf ,deoarece nu a cerut parerea nimanui :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.