Jump to content

Un accident care a aparut la stiri ...


Remus R.

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, am citit si eu ca au traversat prin loc nepermis, insa nici soferul ala nu a dormit linistit in noaptea aia ...

 

Desi sunt unii cu obrazul gros gros

 

Tot felul de animale, azi am stat langa unu, pispirel si cumintel, cand colo sa aflu ca a fost prins cu 2,60 alcolemie acum ceva vreme ... deja asta intra la performanta ... desi arata a ... amator <_<

Link to comment
Share on other sites

asa se intampla cand discuti subiecte importante pe trecere (sau nu).

 

Eu mor pe pietonii care plonjeaza pe trecere.

Au senzatia ca trecerea de pietoni ii salveaza de la moarte, ca e un spatiu atemporal adimensional, ca nu se poate intampla nimic, doar e pe trecere!

Se arunca asa in traversare fara nici cea mai mica asigurare, apoi se uita la tine cum rupi franele si-ti mai si zic vreo doua.

Ideea este ca poate te vad ca treci....dar....daca raman fara frane?

Ce mai faci atunci? mai injuri?

Deci pe astia care se arunca in trecere fara sa se asigure as bate la ei fara numar fara serie!

 

O parte din vina o are si Politia care nu face campanii de educare si nici nu amendeaza prea des pietonii.

....ca la trafic participa doar soferii....nu si pietonii, biciclistii, scuteristii, motocicletele, etc....

Link to comment
Share on other sites

asa se intampla cand discuti subiecte importante pe trecere (sau nu).

 

Eu mor pe pietonii care plonjeaza pe trecere.

Au senzatia ca trecerea de pietoni ii salveaza de la moarte, ca e un spatiu atemporal adimensional, ca nu se poate intampla nimic, doar e pe trecere!

Se arunca asa in traversare fara nici cea mai mica asigurare, apoi se uita la tine cum rupi franele si-ti mai si zic vreo doua.

Ideea este ca poate te vad ca treci....dar....daca raman fara frane?

Ce mai faci atunci? mai injuri?

Deci pe astia care se arunca in trecere fara sa se asigure as bate la ei fara numar fara serie!

 

O parte din vina o are si Politia care nu face campanii de educare si nici nu amendeaza prea des pietonii.

....ca la trafic participa doar soferii....nu si pietonii, biciclistii, scuteristii, motocicletele, etc....

 

adevarat graiesti!

mie-mi sunt cei mai simpatici aia de se intalnesc pe trecere si stau de vorba in mijlocul strazii.

Link to comment
Share on other sites

Eu mor pe pietonii care plonjeaza pe trecere.

 

Sa ma vezi cand incep sa-i alerg pe trecere ... fir-ar a dracu de inapti .

 

Unii abia se misca , la altii opresti si stau ca boii / vacile pe trotuar si se uita ... si altii o iau la fuga pe acolo vorbind la telefon si nu-i intereseaza ... :) <_<

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

 

tu sigur eÂşti fatĂŁ? :) mĂŁ ĂŽngrozeÂşti, sincer. nu contest cĂŁ au greÂşit, cĂŁ au trecut prin loc nemarcat, clar. au 60% din vinĂŁ. dar mai existĂŁ Âşi limita aia de vitezĂŁ ĂŽn oraÂş, care nu e pusĂŁ degeaba. deci e culpĂŁ comunĂŁ. <_< dar probabil eÂşti prea obsedatĂŁ de turatul motoarelor ca sĂŁ mai judeci obiectiv. :bashwall: Âşi nu, nimeni nu meritĂŁ sĂŁ moarĂŁ, nici mĂŁcar dacĂŁ a comis pĂŁcatul capital sĂŁ treacĂŁ strada prin loc nemarcat.

Link to comment
Share on other sites

ma sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva si ca sofer si ca pieton

dar eu cand ii vad ca sar pe trecere ca si cum ar fi a lor bineteles ca deschid geamul si ii intreb daca si-au cumparat trecere

daca sunt singur mai bag si din top

daca sunt cu nevastamea mai scapa fara spovedanie

iar cei care trec aiurea pe aia ii spovedesc fara numar

am avut exeperianta de a-mi cadea unul cu scuterul in fata masinii si era asa de beat ca nu sa putut ridica sa se dea la o parte,norocul a fost ca eu mergeam foarte incet ca eram la mine pe strada care este pavata cu piatra cubica

iar asa ca concluzie pietonii ar trebui sa se asigure cand trec pe trecere ca eu asa am invatat in clasa intia iar ceilalti care trec aiurea trebuie dati cu capul de trecere pina o vad

problema este ca politia nu are timp de aia ci de noi soferii care nu suntem cuminti

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

 

tu sigur eÂşti fatĂŁ? :) mĂŁ ĂŽngrozeÂşti, sincer. nu contest cĂŁ au greÂşit, cĂŁ au trecut prin loc nemarcat, clar. au 60% din vinĂŁ. dar mai existĂŁ Âşi limita aia de vitezĂŁ ĂŽn oraÂş, care nu e pusĂŁ degeaba. deci e culpĂŁ comunĂŁ. <_< dar probabil eÂşti prea obsedatĂŁ de turatul motoarelor ca sĂŁ mai judeci obiectiv. :bashwall: Âşi nu, nimeni nu meritĂŁ sĂŁ moarĂŁ, nici mĂŁcar dacĂŁ a comis pĂŁcatul capital sĂŁ treacĂŁ strada prin loc nemarcat.

 

Chiar sunt fata! Cel putin ultima oara cand am verificat eram...

Este parerea mea! Soferul nu se va alege cu mai mult de o amenda pt viteza, dupa finalizarea anchetei! Cel putin asa s-ar intampla la noi, nu stiu legislatia Rusiei!

Mie mi se pare destul de clar a cui este vina. Pietonii nu exista decat pe trecere, trotuar, refugii de tramvai!

Ai calcat gresit, te-ai ars!

Intr-adevar, cel care a murit a platit un pret prea mare! Dar cati dintre noi cand trecem prin locuri nepermise ne gandim la ce riscuri ne expunem? Din pacate, intr-un foarte mic procent din cazuri!

Si daca te izbeste unu` cu 30 la ora, poti sa cazi si sa-ti crapi capul si vezi luminita!

Orice actiune are contra-actiune, invariabil!

Acum ,daca ar fi dupa tine, pietonii ar trebui sa il dea in judecata pe soferica, nu?

Link to comment
Share on other sites

aºa vorbeºti skydive, de parcã tu n-ai trecut În viaÞa ta prin loc nepermis. probabil meritai sã mori de câteva sute de ori pânã acum. deci ai grijã ce-Þi doreºti, cã poate Þi se Întâmplã. <_<
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.