Jump to content

Un accident care a aparut la stiri ...


Remus R.

Recommended Posts

sky, nici ce mai scrii tu, nu mai Ăžii minte.. ce sĂŁ mai zic de posturile mele.... am spus la ĂŽnceput cĂŁ au 60% din vinĂŁ... iar tu ai scris mai sus, cĂŁ exact cum sunt Âşoferi care nu suportĂŁ motocicliÂştii, sunt care nu suportĂŁ pietonii. acuma n-o ĂŽntoarce ca la ploieÂşti, cĂŁ la tine te fĂŁceai referire.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cati nu ai vazut trecand prin locuri nepermise si merg ca melcu`? De parca ar fi perfect normal ca tu, fiind om, sa franezi ca el sa treaca! Tu esti baiat bun si el nesimtit!

 

 

Eu am intalnit, pe Kiseleff o baba care "traversa" cu un cadru. NU ERA PE TRECERE DE PIETONI si NICI NU ERA INSOTITA!

 

<_<

 

 

 

eu cred ca la accidentul asta nu ar fi facut o diferenta trecerea de pietoni ..Un copil idiot fugit cu masina ...pt el exista doar inainte si acceleratie ....

 

Imi place ideea! Nu stiu daca se aplica in cazul in discutie, dar sigur este valabil "tiparul"!

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

sky, nici ce mai scrii tu, nu mai Ăžii minte.. ce sĂŁ mai zic de posturile mele.... am spus la ĂŽnceput cĂŁ au 60% din vinĂŁ... iar tu ai scris mai sus, cĂŁ exact cum sunt Âşoferi care nu suportĂŁ motocicliÂştii, sunt care nu suportĂŁ pietonii. acuma n-o ĂŽntoarce ca la ploieÂşti, cĂŁ la tine te fĂŁceai referire.

 

Faceam referire la mine legat de ce anume?

Scrie coerent macar daca vrei sa porti o conversatie!

Ma refeream la faptul ca asa cum unii nu suporta motociclistii, asa sunt unii care nu suporta pietonii!

Dar asta nu inseamna ca pt toti soferii este o ocazie tocmai buna sa joace popice cand il vad pe unu` traversand neregulamentar!

Eu n-am nici o treaba cu pietonii, nici cu motociclistii care merg corect si respecta ceilalti participanti la trafic!

In cazul unui accident tot pietonii sau motociclistii se mucifica! Asa ca nu am ce sa am impotriva lor daca sunt vinovati!

Mie mi se pare anormal ca soferul sa fie tras la raspundere!

Eu am o problema cu scuteristii <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sky, nu ai inteles ce ziceau blue si lola. Ei nu tin cu victimele, ei erau indignati de cum ai pus tu problema .. undeva in posturile tale din topicul asta am citit ca daca ai 100 km/h si iti sare un om in fata nu franezi si dai peste el. Nu pot sa cred asta .. iar in oras nu ai ce sa cauti cu 100 km/h.

 

Foarte bine ca e legea cum e, si nu mai mergi la inchisoare in cazul in care lovesti un om care nu traversa regulamentar. Insa asta nu inseamna ca avem dreptul de a merge mai iresponsabil, cu viteze mari, ca doar si daca sare careva ... nu patesc nimic.

 

Eu daca vad un om care trece neregulamentar, reduc viteza si il las sa treaca. In felul asta pot sa consider ca i-am salvat viata ... mai ales daca esti tu in spatele meu :)

 

 

@lola: c'est l'age, t’inquiete pas <_<

Edited by vl4d
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

+1

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

+1

Nu de alta .. dar am vreo 2 prieteni care au facut puscarie ... pentru ca au dat peste oameni beti care treceau prin loc nepermis pe vremea cand era valabila "circulati cu viteza adaptata la limita evitarii oricarui pericol"

Sincer, eu nu as avea nici un fel de remuscare la o chestie de genul.

As incerca sa evit... normal... pt ca sunt om, dar daca nu as reusi ... asta e viata. NU e vina mea! Indiferent de viteza. In situatia data ala E DRUMUL MEU nu al lor.

Afara e alta treaba ... nu e ca in Romania... nu traverseaza fiecare pe unde vrea ..

Si nu o sa vezi niciodata ce vezi in Bucuresti:

Vezi o persoana sau un grup de persoane care vor sa treaca. Opresti masina, le dai prioritate. Pe marginea soselei ... mai sta o proasta sau un prost ... si se uita la tine ...

Grupul trece, tu bagi in viteza sa pleci ... si te trezesti cu prostul sau proasta ... ca isi aduce aminte ca vrea sa treaca si el/ea....

Nu doar ca nu ii dau prioritate, dar daca am loc, ma fac un pic si cu masina spre el/ea, cu injuraturile de RIGOARE!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.