Jump to content

Folie geamuri,care arata mai bine?


teneighty2000

Recommended Posts

Salutare!Ma intrebam care folie arata mai bine:cea neagra foarte inchisa adica 5%transparenta, care nu o poti pune decat pe laterale spate si luneta(autorizata) si sa te risti putin sa pui si pe fata la fel sau sa fie o transparenta medie de 23% care daca o pui si pe fata poate nu ai probleme.Pareri?Poze...

Ai aici cateva exemple, ca sa iti faci o idee. Daca iti place cum arata vreuna imi zici si iti spun ce folie are...

Ce transparenta are e90-ul pe geamurile spate?

Pe E90 spatele are 3M 20% transparenta.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Merci pt raspuns. Se pare ca esti in tema, care e mai buna 3M sau Llumar?

Este evident ca mai buna este 3M si mai cunoscuta Llumar. 3M este si mai scumpa, iar in functie de tip poate ajunge si la 10 ani garantie. Llumar are doar 5 ani.

Link to comment
Share on other sites

eu aveam folie pe spate pusa de mine fara autorizatie,am fost la suceava si mi-am pus si mi s-a spus ca daca vreau sa-mi pun si pe fata ,imi pun dar nu imi dau autorizatie decat pentru spate.

Exact, pentru ca si-au dat seama ca si cu cea mai deschisa folie pe care o au transparenta tot o sa fie sub 70%. Depinde de ce folii au in stoc cei din atelier. Insa exista si folii cu transparenta 90%, care se pot pune pe geamurile fata, doar pt respingerea de raze ulraviolete si utila in caz de accident sau intrare prin efractie. Totusi sunt putine atelierele care au asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

eu is la a 3-a masina cu folie si pot sa va zic asa.

 

la prima am pus 5% spate si vreo 30% fata, metalizata, llumar.. a fost ok, cam prea inchisa pentru gustul meu.

 

la a doua am pus 30% pe toate. a fost relativ ok. singura problema a fost ca l-a oprit un militian la universitate si i-a luat talonul lui frate-meu :lol: i l-a dat inapoi dupa ce a dat jos folia de pe fata

 

acum am 70% pe toate si sunt foarte multumit. nu am vrut un look de mafiot :) sa nu vada nimeni inautru, am vrut doar sa nu se incinga asa inauntru, sa nu arda soarele si sa am lumina.. am trapa panoramica, si e fain cu lumina multa in masina

 

poza cu cea de 70%.

post-28195-1250248193_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pentru cine vrea folie 0766 xx xx xx sau xxxxxxx@yahoo.com am toate tipurile de folie j f multe poze ca sa va ajute sa va dati seama ce doriti ..(folie este llumar/3m, ofer omologare fata* si spate,montez orice masina diontr-o sg bucata si nu demontez absolut nimic de pe masina , pentru mai multe detalii vbm la tel sau pe mes ) sal Edited by X X L
SPAM&FLOOD !
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Arata ca un rahat . Din pct meu de vedere folia trebuie sa fie aceiasi nuanta peste tot.....

 

si eu cred la fel..mai greu cu legea ..ca nu poti sa faci cum vrei tu..oricum daca n-ar exista o lege cred ca unii si-ar face si parbrizul negru..:))

Link to comment
Share on other sites

Arata ca un rahat . Din pct meu de vedere folia trebuie sa fie aceiasi nuanta peste tot.....

 

si eu cred la fel..mai greu cu legea ..ca nu poti sa faci cum vrei tu..oricum daca n-ar exista o lege cred ca unii si-ar face si parbrizul negru..:))

 

Parbrizu negru chiar e mai dificil de folosit , am avut 50% transparenta pe parbriz si era deranjant . Dar cele mai negre pe toate geamurile fara parbriz mi se pare super ok !

Link to comment
Share on other sites

post-7262-1269720125_thumb.jpg

 

 

35%

 

multumesc..cred ca o sa pun cu 50% transparenta pe toate geamurile..poate asa nu o sa am nici probleme cu politia..!

 

 

alex nu pot sa dau pm,dar in legatura cu trimurile,sunt cele originale,trimurile arata bine dupa cum ai vazut....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca are cineva o masina cu folie fata/spate la 50% transparenta, il rog sa posteze o poza ca sa-mi fac o idee, daca se poate. As vrea sa-mi pun cat mai curand folie, iar pe net nu am gasit nimic.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Arata ca un rahat . Din pct meu de vedere folia trebuie sa fie aceiasi nuanta peste tot.....

 

si eu cred la fel..mai greu cu legea ..ca nu poti sa faci cum vrei tu..oricum daca n-ar exista o lege cred ca unii si-ar face si parbrizul negru..:))

 

Parbrizu negru chiar e mai dificil de folosit , am avut 50% transparenta pe parbriz si era deranjant . Dar cele mai negre pe toate geamurile fara parbriz mi se pare super ok !

 

 

cand era deranjant?

noaptea sunt sigur ca e mai greu, dar si ziua?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.