Jump to content

Cat timp ati ramas fara permis si de ce ?


InSidE

Cat timp ati ramas fara permis si de ce ?  

306 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cel mai mult 3 luni pt viteza! permis suspendat , nu mi-am dat seama ca am intrat in localitate . dar am condus in astea 3luni.

asa cate o luna de control , nu se pune!

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

de vreo 2 ori. O data aproape imediat cum l-am luat - neacordare de prioritate + accident si a doa oara: alcool + accident + dosar penal (peste unu la mie in sange, poveste complicata) acum vreo 4 ani

 

daca tot e sa fiu sincer.

 

Ba si cand ma gandesc ca voiam sa te bag in lista de prieteni din iahu! <_<

Edited by Staticxxx
Link to comment
Share on other sites

de vreo 2 ori. O data aproape imediat cum l-am luat - neacordare de prioritate + accident si a doa oara: alcool + accident + dosar penal (peste unu la mie in sange, poveste complicata) acum vreo 4 ani

 

daca tot e sa fiu sincer.

 

Ba si cand ma gandesc ca voiam sa te bag in lista de prieteni din iahu! <_<

 

macar sa zica si povestile daca tot incepu

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
cu ce masina erai ? <_<

 

e cam funny.. unii de aici au permis de 9-10 ani si nu au avut suspendat iar unii chiar de 2-3 ori

 

am 30 de ani... permis de 10, care-i problema ?

 

prima data cu Lancia, a doua oara cu e34.

Link to comment
Share on other sites

cu ce masina erai ? <_<

 

e cam funny.. unii de aici au permis de 9-10 ani si nu au avut suspendat iar unii chiar de 2-3 ori

 

am 30 de ani... permis de 10, care-i problema ?

 

prima data cu Lancia, a doua oara cu e34.

 

Problema era ca atunci erai tanar, nu aveai experienta, si iti mai placea si bautura :)

Link to comment
Share on other sites

m-a ferit Dzeu ..... in 12 ani de condus nu l-am avut suspendat

 

<_< nu te cred e imposibil.. cati km faci pe an ? :bashwall:

 

 

normal ,in jur de 20 000 .....ma uit aici pe topic , parca e un soi de bravura sa ai permis suspendat . Asta nu inseamna ca nu am fost in pozitia de a-mi fi suspendat .Dar m-am descurcat de fiecare data , sper sa fie si de acum incolo asa :)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

m-a ferit Dzeu ..... in 12 ani de condus nu l-am avut suspendat

 

<_< nu te cred e imposibil.. cati km faci pe an ? :bashwall:

 

 

normal ,in jur de 20 000 .....ma uit aici pe topic , parca e un soi de bravura sa ai permis suspendat . Asta nu inseamna ca nu am fost in pozitia de a-mi fi suspendat .Dar m-am descurcat de fiecare data , sper sa fie si de acum incolo asa :)

 

spaganol ?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

bautura imi place si acum, doar ca nu o mai combin cu masina.

 

Dar nu de atunci ci de cateva luni cand am lovit Audi-ul in fata casei tot in acelesi conditii, am vrut sa merg pana la chiosc ca nu mai aveam tigari (adica 20 de metri cam asa) si am coborat de pe trotoar direct in masina vecinului meu.

 

Noroc ca e de treaba si nu m-a turnat, si-a facut masina pe casco, eu la fel si toata lumea fericita.

 

Asta ca tot nu aveati destule motive sa ma huliti, noroc ca nu-mi pasa.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

ee, daca stau sa ma gandesc si eu am fost in postura sa-mi fie suspendat carnetul.

In 2000 am mers in spatele lui Nastase (premier pe vremea aia).....le-am aratat degetul celor din ultima masina, m-au dat prin statie si la intersectie la Pipera m-au oprit.

Am scapat ca eram cu masina de Gorj si i-am zis ca in Tg-Jiu nu exista coloane oficiale! <_< :)

 

mi-a zis ala vreo doo si a plecat!

Link to comment
Share on other sites

o sg dată l-am avut luat ĂŽn aproape 14 ani. accident, am depăşit pe linie continuă, iar aia pe care am depăşit-o, a făcut stânga fără să semnalizeze/asigure, când eram ĂŽn dreptul ei. <_< Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

5 ani si vreo 150 000 km, dar nu am ramas niciodata fara el. iar 90% din km sunt facuti cu bmw, singura chestie e ca nu imi place viteza, iar daca merg tare, merg la limita aia de 40-49 de km, cat sa nu mi-l ia. Nu vreau sa stiu cum e fara masina, dar mi se pare cosmar..
Link to comment
Share on other sites

in general cate 3 luni ... pe an! Nu cred ca mai trebuie sa va spun de ce...

 

ideea e ca de cand mi-am schimbat masina, incerc sa ma fofilez cat pot pentru ca daca o sa ma ia vreodata vreun radar, o sa-mi mai vad permisul la... pastele cailor! <_<

Link to comment
Share on other sites

in general cate 3 luni ... pe an! Nu cred ca mai trebuie sa va spun de ce...

 

ideea e ca de cand mi-am schimbat masina, incerc sa ma fofilez cat pot pentru ca daca o sa ma ia vreodata vreun radar, o sa-mi mai vad permisul la... pastele cailor! <_<

 

esti tare :)

Link to comment
Share on other sites

am avut o luna pauza ( dar am prelungit dovada cu cerere la comandantul IJP ). Neacordare de prioritate la pietoni, i-am luat unui mos plasa cu cumparaturi pe capota si credca l-am si atins umpic. Am scapat ieftin doar cu o luna, recunosc, am fost de vina si puteau sa mi-l salte lejer pe vreo 90 zile. Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Am carnet cu toate categoriile ( in afara de A) dar o singura data am ramas fara permis acum 2 ani pt trecerea pe culoarea rosu (si acum imi sustin cauza ca era galben <_< )

 

si eu am toate categoriile inclusiv A fara D ca nu pot sa-l iau acu dar n-are legatura cu asta :)

Link to comment
Share on other sites

Eu as veni cu alta intrebare: Cat "ati da" ca sa scapati cu permisul nesuspendat, presupunand ca ati gresit?

 

Cat de putin, dar nu atat de putin incat sa fie prea putin. <_<

 

LE: Sunt convins ca atunci cand nu am acordat prioritate la pietoni am ramas cu permisul in mana din cauza cartii de vizita care sta tot timpul in talon, langa permis, imposibil de a trece neobservata.

Spre norocul meu, e si o coincidenta de nume de familie, eu nefiind ruda cu persoana respectiva. :)

Edited by bgdaddylv
Link to comment
Share on other sites

Eu as veni cu alta intrebare: Cat "ati da" ca sa scapati cu permisul nesuspendat, presupunand ca ati gresit?

 

Cat de putin, dar nu atat de putin incat sa fie prea putin. <_<

 

LE: Sunt convins ca atunci cand nu am acordat prioritate la pietoni am ramas cu permisul in mana din cauza cartii de vizita care sta tot timpul in talon, langa permis, imposibil de a trece neobservata.

Spre norocul meu, e si o coincidenta de nume de familie, eu nefiind ruda cu persoana respectiva. :)

 

si ce scrie pe cartea de vizita ?

Link to comment
Share on other sites

Eu as veni cu alta intrebare: Cat "ati da" ca sa scapati cu permisul nesuspendat, presupunand ca ati gresit?

 

Cat de putin, dar nu atat de putin incat sa fie prea putin. :)

 

LE: Sunt convins ca atunci cand nu am acordat prioritate la pietoni am ramas cu permisul in mana din cauza cartii de vizita care sta tot timpul in talon, langa permis, imposibil de a trece neobservata.

Spre norocul meu, e si o coincidenta de nume de familie, eu nefiind ruda cu persoana respectiva. :bashwall:

 

si ce scrie pe cartea de vizita ?

Becali <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.