Jump to content

Probleme geam fata e46 Facelift


Robert Wiz

Recommended Posts

O problema cu geamul stanga fata... cand actionez butonul pt coborare/urcare geam totul e ok, se inchide se deschide, dar intr-o zi cand curatam geamurile am tras de el cu mana si a iesit coltul dispre spate de pe rama usii, am verificat si la cel din treapta si nu e la fel... ce poate fi? S-a dus macaraua? Cand geamul e sus, scartaie in rama usii si se adude ceva in usa ca si cum ar fi o clema/surub desfacut/a... inainte de asta nu-mi facea (acum 2 zile)

 

Revin azi cu poze...

Link to comment
Share on other sites

Si poza cum arata geamul...

 

post-12805-1242990551_thumb.jpg

 

Maine o sa desfac fata de la usa sa vad... imi trebuie vreun clips/clema ceva? Ca sa nu ma apuc sa desfac degeaba... <_<

am patit si eu!dar la mine sa dereglat de tot!eu am un e 36 compact!cum vine geamul la coltul dinspre fata masini are un fel de opritor(cheder)pe care circula geamul!si a sarir din ala!nu am poze ca nu am avut timp ca m am grabit sa il repar!imi face figuri acum asta din stanga si am sa l desfac zilele astea si o sa fac si poze

Link to comment
Share on other sites

Si poza cum arata geamul...

 

post-12805-1242990551_thumb.jpg

 

Maine o sa desfac fata de la usa sa vad... imi trebuie vreun clips/clema ceva? Ca sa nu ma apuc sa desfac degeaba... <_<

 

 

 

Am si eu aceeasi problema la ambele usi. Am un E36 di 95 Hatchback. Daca nu le ajut la uracare imi rupe clemele alea din plastic. ce sa fac? Sau singura rezolvare ar fi schimbarea macaralelor?

Link to comment
Share on other sites

offtopic.....ca sa nu mai deschid alt topic...geamul meu de la sofer se deschide singur <_< . Il inchid frumos, inchid si masina si cam in 2 -3 ore se deschide singur? are cineva idee de la ce ar putea fi? e46 2000 Edited by m1ha1
Link to comment
Share on other sites

offtopic.....ca sa nu mai deschid alt topic...geamul meu de la sofer se deschide singur <_< . Il inchid frumos, inchid si masina si cam in 2 -3 ore se deschide singur? are cineva idee de la ce ar putea fi? e46 2000

 

ti se intampla mereu ?? poate ca apesi fara sa vrei pe cheie (in buzunar etc ... )

Link to comment
Share on other sites

offtopic.....ca sa nu mai deschid alt topic...geamul meu de la sofer se deschide singur <_< . Il inchid frumos, inchid si masina si cam in 2 -3 ore se deschide singur? are cineva idee de la ce ar putea fi? e46 2000

 

ti se intampla mereu ?? poate ca apesi fara sa vrei pe cheie (in buzunar etc ... )

nu se intampla mereu. dar se intampla...este exclus sa apas din greseala...pt ca se deschide doar geamul din stanga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.