Jump to content

My Touring


S L Y

Recommended Posts

frumoasa masina, frumos interiorul.. dar presurile alea :)( o strica, schimbale, cu ceva original BMW sau macar asemanatoare

<_< Asa e...... Au fost candva frumoase, Michelin. Sunt in cautare de originale. Daca auziti pe undeva .....

Link to comment
Share on other sites

sal',

 

frumos vaporul, sa aveti grija unul de altul.

 

btw,

parcarea aia unde-s facute pozele nu e tot pe grigore alexandrescu?

Multumesc!

 

Parcarea e sub hotelul Starlight. Eu lucrez la firma care a facut instalatiile in tot complexul, Metropolis se numeste.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I-am cosmetizat fatza!

 

1. I-am facut ochelarii negrii (thanx gabriel_525 pt idee), am folosit folie negru-mat. Nu sunt prea incantat de cum a iesit, in sensul ca se umfla un pic folia pe la curburile interioare. Le voi reface la un meserias SAU le vopsesc, cert e ca vor raman negre :lol: , arata SUPER bine!!!!

 

2. I-am polishat farurile; au iesit excelent, arata ca noi, lumina nu mai e obturata. Chiar il recomand pe tip; are inchiriata o hala in Militari unde polisheaza masini la preturi destul de bune. Daca aveti nevoie va dau nr lui de telefon.

In primavara am sa polishez caroseria la el. Cica dureaza 7-8 ore..... :)

post-536-1249906379_thumb.jpg

Edited by slymoto
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt prea incantat de cum a iesit, in sensul ca se umfla un pic folia pe la curburile interioare

 

ai incercat si cu un uscator de par la folia aia care se cuteaza, posibil sa rezolvi asa

Fara pistol de aer cald nu puteam in veci sa o mulez pe suprafete. Cred ca am intins-o prea tare in zonele alea. O sa o refac.

Link to comment
Share on other sites

Imi place masina , e super pentru familie si eu am fetita de 8 luni si cand am fost la mare am incarcat masina pana la refuz . Ma tot gandesc sa ma orientez spre un touring.

:lol: Vara trecuta, cand fetita mea avea tot 8 luni, am fost 1 saptamana la Satu Mare si pe urma inca 1 saptamana la mare unde mi s-a umplut paharul. Mai aveam un pic si puneam bagaj si la mine la picioare. Cand m-am intors acasa am inceput cautarile pt touring.

Este cu totul altceva. Sotia mea e f.fericita ca poate lua ce bagaj vrea ea. Carutul intra si NEpliat :lol: .

Iti recomand touring, mai ales ca vei avea din ce in ce mai mult bagaj :) .

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Arata super bine si eu vreau sa dau un polish la toata masina dar dupa ce montez aparatorile de noroi m-am saturat sa am mereu masina murdara in spate ,abia intors din concediu cu o gramada de bagaje touring-ul face toti bani! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hai cu poze!

 

De miercurea trecuta rulez cu incaltari noi :lol: . Ce bine se aseaza pe asfalt spatele (265/40R17) :) .

N-am apucat sa-i fac poze dar vreau sa-i fac unele de calitate. Poate pana atunci reusesc sa-i cobor spatele 2cm (cu atat e mai sus decat fata).

 

@gabriel_525: Tu ai gasit jante?

Edited by slymoto
Link to comment
Share on other sites

Nu am mai cautat ,am fost ocupat apoi intalnirea anuala,dar reincep cautarile ,am vazut ca ai luat pe 17 pina la urma ,cum o cobori de spate (de la pernele de aer?)

Am cautat pe 18" dar le-am gasit pe astea si am iesit si ceva mai ieftin la gume.

 

Dupa lungi cautari de cum sa cobor spatele am gasit aici metoda cea mai simpla fara a mai merge la reprezentanta. Se prelungeste suportul (bieleta) senzorului pt al pacali. Vreau sa-l fac eu cu o piulita de cuplare mai lunga dar dupa ce imi rezolv problema cu genunchiul stang. Se pare ca am un ligament dus, vineri fac RMN si vedem pe urma ce o fi. Noroc ca am cutie automata si pot sa conduc fara probleme.

 

Cum ti se pare metoda cu lasatul pernelor?

Link to comment
Share on other sites

Pai nu prea stiu ca nu ma interesat pina acum ,e ok sa o lasi mai jos dar e riscant are ampatamentul mai mare decat sedanul si face balans la denivelari eu am retezat surubul de la tamponul cutiei de viteze intr-un salt (cam 2000ron)a facut toata distractia atunci deci mai bine sa aibe fundul putin ridicat mai ales ca la o bordura inalta singura metoda de parcare este cea cu spatele altfel daca o pui pina in bordura ai blocat toata strada :) cu 5 m de masina:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hai ca am apucat sa fac cateva poze cu noile incaltari.

 

Jantele sunt Rondell 0058 Custom, pe fata J 8.5x17" ET13 cu gume 235/45R17 iar pe spate J 10x17" ET15 cu gume 265/40R17, HUB 74,1 adica perfect :) . Jantele sunt sh si unele au cromul un pic sarit pe margini, au fost pe un E3 Coupe, spre norocul meu toate patru au fost drepte si nu au avut nevoie de roluire. Anvelopele sunt noi-noute, Nankang pe fata si Falken pe spate.

Imi place f.mult cum se incadreaza rotile in linia caroseriei, mai ales spatele, doar ca trebuie sa-i cobor pernele 2cm si va fi perfect.

Pe jantele vechi o sa pun anvelope de iarna.

 

Sper sa va placa.

O sa revin cu niste poze la lumina naturala.

post-536-1253084554_thumb.jpg

post-536-1253084560_thumb.jpg

post-536-1253084572_thumb.jpg

post-536-1253084577_thumb.jpg

post-536-1253084583_thumb.jpg

post-536-1253084589_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase ! :)

Multumesc! As fi vrut pe 18" dar cand le-am vazut pe astea nu am rezistat tentatiei :lol: ! Sunt curios la tine cu anvelope corecte ca dimensiune daca te va zdruncina.

 

frumoasa masinuta si jantele vin bine. felicitari!

Salut Tom! Multumesc de urari! Mi s-a parut mie sau ai lipsit o perioada? Mai putem face chestia cu display-ul personalizat?

Splash screen parca se numeste...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.