Jump to content

vanzarile de bmw-uri noi din ro is forte slabute


lordseba

Recommended Posts

Intradevar bmwurile pt america sunt altfel pt ca ei alte norme!

Bmwu meu are semnalizarile laterale altfel puse pt ca in belgia erau alte norme.

sau piesele turcesti pt bmw sunt o catastrofa ex capacele de delcou, garniturile de chiulasa cu 1500000lei ciupite din fabrica si altele.

Link to comment
Share on other sites

Intradevar  bmwurile pt america sunt altfel pt ca ei alte norme!

                  Bmwu meu are semnalizarile laterale altfel puse pt ca in belgia erau alte norme.

                sau piesele turcesti pt bmw sunt o catastrofa ex capacele de delcou, garniturile de chiulasa cu 1500000lei ciupite din fabrica si altele.

6632[/snapback]

Foarte simplu de tras o concluzie! :blink: BmW-urile pt Europa de Est nu pot sa fie facute cu piese turcesti?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Seful meu a vrut sa-si cumpere un Audi A8 din .ro.A fost la reprezentanta, a vazut si s-a convins.A mers si in Germania sa vada un A8 nou...a vazut si s-a convins.

L-a cumparat din Germania! :blink: nu numai ca l-a luat cu vreo 2.000 de euro mai ieftin(nu ca ar fi contat banii la el),dar a spus ca nici nu se compara(calitatea materialelor,a executiei)

6310[/snapback]

 

sefului tau i-au ramas 2000EURO dupa ce a inmatriculat masina in romania???

 

pt ca se stie ca daca o cumperi de afara iti primesti tva-ul inapoi (rezulta un pret mai mic) dar tre sal platesti la noi + taxe

 

la preturile practicate la noi se aplica si costuri cu transportul...

 

si ca sa fiu cat de cat on topic:

 

590983 nr. de BMW vandute de BMW Group in prima jumatate a anului 2004, record. rezulta o crestere de 8.5% comparativ cu aceeasi perioada a anului anterior.

Edited by neamih
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

E prima oara cand citesc acest topic si am ramas stupefiat...adica BMW nu are standarde de calitate world wide?

Ce sa cred Turbo Man despre masina mea? Am cumparat-o din Romania...adica daca o luam din Germany era mai buna? Am luat-o din stoc, mi-au adus-o in zece zile din Germany...deci nu din Germany...deci unde e adevarul? :blink: Cu masina am deja un an...27000 km si nici o problema...in opinia mea calitatea e OK...ca sa nu mai zic ca de la dealer am obtinut 10% discount cand am cumparat-o...sunt foarte contrariat din ceea ce am citit pe acest topic...unde-i adevarul de fapt?

PS:stiu ca BMW produce seria 3 si in China, South Africa, etc...si poate de aici unele suspiciuni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.