Jump to content

Accident Ferrari pe DN1


MarioE43

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asa a fost sa fie!

Sunt multi care au masini puternice si nu pot sa le controleze la viteze foarte mari. Asta a avut ghinion, i-a iesit campul in fata fara sa il anunte.

Ii doresc bafta la reparat! Este sofer bun.....pacat ca inca mai respira! :) <_<

Link to comment
Share on other sites

Urât. Ce vã mai plac cancan-urile. Pot sa fie 1001 de motive pentru care a pierdut controlul dar toti sunteti judecatori

 

Hai sa fim seriosi, ia enumera tu 1001 de motive tehnice pentru care tipu asta a avut accident, tu nu vezi ca in România au loc accidente in care MOR oameni sãptãmâna de sãptãmâna datorita imprudentei ºoferilor ?

 

- neadaptare viteza in curbe si la carosabil ud !

- depĂŁÂşiri aiurea

- Âşoferi beĂži

- Âşoferi care dorm la volan

 

Viteza ĂŽmi place si mie, dar atunci când trebuie si nu pui in pericol pe nimeni nu ĂNTOTDEAUNA.

Au fost piloĂži de raliu care au pierdut controlul asupra maÂşinii si au murit, dar bĂŁieĂžii astia cu Ferrari...

Link to comment
Share on other sites

Au fost piloĂži de raliu care au pierdut controlul asupra maÂşinii si au murit, dar bĂŁieĂžii astia cu Ferrari...

Adica ce vrei sa spui? <_< :) :bashwall:

 

Ce, daca ai Ferrari este categorisit repede?

 

Lol! :unsure:

 

 

Am vrut sa spun ca multi au maÂşini puternice pentru care poate nu au experienĂža necesara sa le forjeze la maxim. De aici si accidentele.

 

Eu nu am nimic cu nimeni, sa aiba si 100 de Ferrari din partea mea.

Link to comment
Share on other sites

esti pokemon! daca ai Ferrari si faci accident din asta.

Eu m-as abtine de la afirmatii in locul tau...

 

Asa zic si aia cu Logane de aia cu BMw-uri... unde e diferenta?

 

Am vrut sa spun ca multi au maÂşini puternice pentru care poate nu au experienĂža necesara sa le forjeze la maxim. De aici si accidentele.

 

Eu nu am nimic cu nimeni, sa aiba si 100 de Ferrari din partea mea.

Ce insemna , in opinia ta, masini puternice?a?

Link to comment
Share on other sites

esti pokemon! daca ai Ferrari si faci accident din asta.

Eu m-as abtine de la afirmatii in locul tau...

 

Asa zic si aia cu Logane de aia cu BMw-uri... unde e diferenta?

nu e. am aceeasi parere si despre cei cu Bmw care fac accidente in halul asta. adica inteleg ca se intampla, dar nu asa.

tocmai, ca am pretentii de la aia cu bmw si aia cu ferrari.

Link to comment
Share on other sites

Au fost piloĂži de raliu care au pierdut controlul asupra maÂşinii si au murit, dar bĂŁieĂžii astia cu Ferrari...

Adica ce vrei sa spui? :) :bashwall: :unsure:

 

Ce, daca ai Ferrari este categorisit repede?

 

Lol! :blink:

 

 

Am vrut sa spun ca multi au maÂşini puternice pentru care poate nu au experienĂža necesara sa le forjeze la maxim. De aici si accidentele.

 

Eu nu am nimic cu nimeni, sa aiba si 100 de Ferrari din partea mea.

 

 

Din pacate aici nu ai dreptate, da, in general multe accidente de genul asta se petrec din cauza lipsei de experienta cu masini puternice etc, insa nu e cazul, baiatul asta are de 4 ani un 645i, are la discretie un s 500 brabus, un x5, un s normal, deci de 4 ani are experienta doar cu masini puternice, a nu se intelege ca ii iau apararea, nu ma intereseaza deloc subiectul, insa nici nu imi place cand lumea vorbeste povesti indiferent de subiect, e usor sa faci afirmatii dar mai greu este sa le sustii cu probe si raportat la subiect ...

 

De fapt ideea topicului este aceea de a se aduce la cunostiinta, nu de a se cauta vinovati sau solutii ... cred ... <_<

Link to comment
Share on other sites

Din pacate aici nu ai dreptate, da, in general multe accidente de genul asta se petrec din cauza lipsei de experienta cu masini puternice etc, insa nu e cazul, baiatul asta are de 4 ani un 645i, are la discretie un s 500 brabus, un x5, un s normal, deci de 4 ani are experienta doar cu masini puternice, a nu se intelege ca ii iau apararea, nu ma intereseaza deloc subiectul, insa nici nu imi place cand lumea vorbeste povesti indiferent de subiect, e usor sa faci afirmatii dar mai greu este sa le sustii cu probe si raportat la subiect ...

 

De fapt ideea topicului este aceea de a se aduce la cunostiinta, nu de a se cauta vinovati sau solutii ... cred ... <_<

 

Vinovat nu am eu de unde sa ºtiu daca este omu sau nu. Dar din ce am inÞeles ( viteza, curbe, carosabil umed...eu asa cred, si cred ce vreau eu pana la urma). De ce sa nu venim cu soluÞii ? SoluÞia ar fi sa fim mai responsabili când conducem.

Link to comment
Share on other sites

De fapt ideea topicului este aceea de a se aduce la cunostiinta, nu de a se cauta vinovati sau solutii ... cred ... <_<

 

bla bla bla

 

asta e..se mai intampla si la case mari!

 

bine ca restul sunt intregi...se putea intampla mai rau

si cand ma gandesc ca sambbata cand am vrut sa ma duc la nunta a fost un accident intre un tir si un autoturism(nu stiu ce cum care a fost de vina...am primit telefon si am ocolit locul...politia era deja acolo si iar bla bla bla)

 

 

p.s. macar ai si tu grija de 654i-ul ala....

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca omu` se stie la volan, dar totusi se pare ca ulciorul nu merge de multe ori la rau.

Chiar daca nu masina a fost de vina, ca ar fi fost prea puternica sau mai stiu eu ce... Viteza + conditiile de drum = camp.

Cred ca la fel iesea oricine la o viteza mai mare, indiferent de marca masinii, AWD, FWD sau RWD.

 

P.S. "O masina puternica" e atunci cand soferul nu are capacitatea de a o stapani. In felul asta, o masina puternica poate sa fie si un clio de 65 de cai, un logan de 100 sau un ferrari de 500.

Edited by bgdaddylv
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca omu` se stie la volan, dar totusi se pare ca ulciorul nu merge de multe ori la rau.

Chiar daca nu masina a fost de vina, ca ar fi fost prea puternica sau mai stiu eu ce... Viteza + conditiile de drum = camp.

Cred ca la fel iesea oricine la o viteza mai mare, indiferent de marca masinii, AWD, FWD sau RWD.

 

P.S. "O masina puternica" e atunci cand soferul nu are capacitatea de a o stapani. In felul asta, o masina puternica poate sa fie si un clio de 65 de cai, un logan de 100 sau un ferrari de 500.

Eu cred ca prea sa grabeste lumea sa judece pe unul cu Ferrari in orice situatie, nu numai atunci cand face accident....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.