Jump to content

nu stiu care e46 e m bun 320d(an 2002)150cp,320i(an 2000)150cp


incepator.bmw

Recommended Posts

ti-am mai spus ia un benzinar de 2,5 pune turbo si blowoff pe el si te dai linistit cu m3 il faci

tu de facpt ce vrei? masina sa te dai la linute ?

ca nu prea inteleg?

vreau o masina cu care sa nu ma arda orice masina cum ar fi un golf de 110cp,darr vreau si un consum bun

 

daca gasesti un golf de 110 + turbina schimbata + chip + duze schimbate te arde rau si daca ai bmw de 200 cp, sunt usoare au 1250kg <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vad ca un motor de 2000 diesel de 150 cp ar fi cel m bun...dar ala diesel de 136cp e puturos??vreau sa fie buna si la consum ca asa imi luam un urs sau o pisica cu motor maricel pe benzina si numai stateam la discutii....m'am convins de 2000 benzina la un ursulet din 86...consuma foarte mult,dar si trage
Link to comment
Share on other sites

pai cred k trage mai bine benzina dar diferenta de consum e aproape dubla.Adica dieselul consuma intre 7-8 l/100km in oras si benzina cam 14 l/100km in oras.

unde-ai scos tu consum de 7-8 % in oras cu 320d 150cp?

atat consuma un diesel de 150cp eu am automata si imi consuma 8,5 ...manuala 6 trepte ia 6,5- 7 % in oras ,

 

tu scoti 12% ? ma intreb pe unde mergi intr-un oras ca bucuresti in 4000 ture ??

 

 

scot 10% in Brasov, mers lejer. dar lejer, nu asa.

Link to comment
Share on other sites

vad ca un motor de 2000 diesel de 150 cp ar fi cel m bun...dar ala diesel de 136cp e puturos??vreau sa fie buna si la consum ca asa imi luam un urs sau o pisica cu motor maricel pe benzina si numai stateam la discutii....m'am convins de 2000 benzina la un ursulet din 86...consuma foarte mult,dar si trage

mai bine iti iei un urs sau o pisica sa fie sigur benzina , diesel e de km multi si drum lung ...tu vrei sa te distrezi <_<

Link to comment
Share on other sites

El vrea sa se dea mare la semafor pe langa golfuri, dar sa consume mai putin decat un golf...cati ani ai totusi? Ce masini ai mai avut pana acum? Experienta asa la volan ai cat de cat sau te vedem la stiri?
Link to comment
Share on other sites

la 320d 150cp si 320d 136cp trage?? la modul daca poti face cerculete si burn pe asfalt?

 

pentru cerculete si burn nu ai ce cauta cu e46 diesel. ia un urs cu LSD si rezolvi mai ieftin. si cand pleci din oras iei trenul.

Link to comment
Share on other sites

Pai tu ai impresia ca cea mai mare problema e consumul? Eu zic sa te gandesti si daca ai bani sa intretii cum se cuvine asa o masina... daca ai de gand sa o tii numai in liniute si burnout o sa ai o surpriza. Mai bine cauta ceva mai fiabil de la alta marca, nu doar bmw-urile au 150 de cai...
Link to comment
Share on other sites

Am 320D cu 150CP, am avut si benzinar cu 150CP

Eu aleg 320D.

 

Orice masina o sa ai...o sa gasesti alta care sa te ''faca''.

Depinde foarte mult de SOFER comportamentul unei masini <_<

JACOBS?de ce alegi 320d?consum,putere,demaraj>>la ce te referi?cat consuma benzina si consuma motorina

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg de ce nu isi ia un 325 e36 , gaseste la 6000e de prin 98-2000 daca tot vrea sa stea in fata si sa se dea cu baietii

daca vrea consum si sa si traga ii recomand smart for two , gaseste si locuri de parcare repede in bucuresti <_<

 

PS: Eu cred ca tre sa te gandesti mai bine ce vrei de la masina aia, sa traga sau sa nu te rupa la bani, aceeasi problema am avut-o si eu si aveam de ales intre 325 si seat leon 1m 1.9 TDI... si am decis ca e mai important sa traga masina si eram croit pe 325 (dar intre timp a venit criza si m-am ales cu 320 e36)

Link to comment
Share on other sites

pai cred k trage mai bine benzina dar diferenta de consum e aproape dubla.Adica dieselul consuma intre 7-8 l/100km in oras si benzina cam 14 l/100km in oras.

am inteles de la cineva si am vazut in cateva filmulete pe net ca acelasi motor de 2000benzina si motorina la 150cp ,ar fi cam la fel la demaraj...nush ce sa zic eu stiam ca benzina trage cel mai bine...dar daca imi iau motor de 2000 d la 150 cp nu vreau sa ma fac de ras cu el la semafor...plus ca e buna ideea la motorina ca are un consum mic fata de benzina,dar nu stiu care e diferenta...ms pt raspuns

Daca vrei asa, si nu te deranjeaza 2-3 L in plus la 100km, ia benzinar.

 

 

pai cred k trage mai bine benzina dar diferenta de consum e aproape dubla.Adica dieselul consuma intre 7-8 l/100km in oras si benzina cam 14 l/100km in oras.

Dieselul 320d, 150 cai, scoate aproape 6.5 mixt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.