Jump to content

o mica problema


ionutzzz

Recommended Posts

Salut

Stiu acest lucru din sectia mici secrete cum,ca geamurile se inchid daca tii apasat pe cheie mai mult de 5 secunde.Care e ideea...pana acum imi mergea sa se inchida asa ,dar de cateva zile observ ca numai reactioneaza geamurile.

N-ar fi o mare problema dar ma gandesc daca mi sa stricat ceva si va duce probabil la alceva mai grav <_< intreb si eu. O fi problema si cu cheia ?!? la fel am observat ca masina se inchide si redeschide mai greu de la o anumita distanta?

Apropo am un bmw seria 3 model 2000.

Mersi si astept niste sugesti.

Link to comment
Share on other sites

daca bagi cheia un usa si rasucesti, se inchid?

poate o fi si de la baterie/acumulatorul din cheie...cu alta cheie nu ai incercat?

 

ms pt sugestie

am bagat cheia si vad ca merge asa,deci presupun ca e de la butoanele cheii ,poate numai raspund corect.

Link to comment
Share on other sites

conteaza pozitia de unde tii apasat,ex la mine cand tin apasat langa usa soferului nu se deschide.incearca din mai multe pozitii

nu conteza pozitia ..merge si de la 9-10 metri din orice pozitie.probabil ai probleme cu bateria.e descarcata

Link to comment
Share on other sites

conteaza pozitia de unde tii apasat,ex la mine cand tin apasat langa usa soferului nu se deschide.incearca din mai multe pozitii

nu conteza pozitia ..merge si de la 9-10 metri din orice pozitie.probabil ai probleme cu bateria.e descarcata

 

Apropou de baterie descarcata, cum fac sa desfac cheia ca sa-i schimb bateria ? 318i e48 an2000? am tot incercat da e turnata cu totul

Link to comment
Share on other sites

Mi-am rezolvat problema...bateria aveam ca o schimb de obicei o data la cateva luni chiar de merge sau nu. Am desfacut toata bateria am scos si cipul ala afara sau cums e nuemste si am observat ca aveam un anumti condens in cheie,asa ca am curatat tot si dupa ce am amsamblat-o am facut testul,cheia e ca nou,imi merge din nou,mersi mult pt sugesti. Pt cei ce au postat in legatura cu schimbarea bateriei,pe o parte a chei,trebuie sa fie un anumit dreptunghi ...ala se ridica,trage de el si vei vedea ca iese,apoi vei vedea doua suruburi,se desfac si scoti carcasa,apoi vei vedea bateria pe care o vei schimba,sper ca am ajutat,oricum la cheile mele asa este.mai ales ca ai zis ca ai model 2000 cum am si eu,deci presupun ca la fel e si al tine.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.