Jump to content

e60 525d 2005


Eugen WGW

Recommended Posts

Fiind destul de nou pe acest forum am observat (detul de tarziu) ca se cade, sau ar fi frumos ca cei noi veniti sa-si prezinte masina

Asadar cu scuzele de rigoare, daca sunt necesare, a mea ......

Masina a foste achizitionata in 2006, este un 525 disel fabricat in 2004 luna 11 si inmatriculat in ianuarie 2005

Masina este autohtona fiind cumparata de primul proprietar de la AB Brasov.

Ca dotari cam nu prea, defapt se vede si din poze, dar atunci cand am achizitionat-o imi doream audi A6 fiind mai ieftin si mai multe pe piata, dar intamplarea a facut sa achizitionez acest bmw fara o informare prealabila privind dotari, motoare, etc. Dar nu regret decat faptul ca nu m-am orientat la un 535d, in rest ma laud pe mine insami si acum ca am trecut la aceasta marca

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sa o stapanesti si sa te poarte sanatos, dar pana la urma la ce roti ai ramas ca ai poze cu trei tipuri de jante, sper ca ai renuntat la alea de M6 ca sunt prea banale...si eu am avut, interesant interiorul, combinatia de gri si negru, cu ce cureti pielea? ca prea urat luceste!!! incearca spuma de curatat pielea aia ce se gaseste de vanzare la AB, ii cea mai indicata.

 

 

ai facut serviceul la masina in cluj la otto cumva???? mi se pare cunoscut numarul de inmatriculare, undeva te-am vazut!!!

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti si sa te poarte sanatos, dar pana la urma la ce roti ai ramas ca ai poze cu trei tipuri de jante, sper ca ai renuntat la alea de M6 ca sunt prea banale...si eu am avut, interesant interiorul, combinatia de gri si negru, cu ce cureti pielea? ca prea urat luceste!!! incearca spuma de curatat pielea aia ce se gaseste de vanzare la AB, ii cea mai indicata.

 

 

ai facut serviceul la masina in cluj la otto cumva???? mi se pare cunoscut numarul de inmatriculare, undeva te-am vazut!!!

 

bafta

 

De avut le am toate trei seturile de jante, dar din pacate acum pe masina sunt replicile. Cele din ultima poza sunt fara cauciucuri, am reusit doar doua saptamani sa ma dau cu ele, cauciucuri GoodYear nemtesti am reusit sa le crap cele de pe fata si pe spate bolfa <_<

Veneam destul de des in cluj cel putin o data pe saptamana, da acu cu criza mai rar o data la doua saptamani si am si neam in cluj iar service am facut la AB dar de la ultima patanie cu cei din cluj am renuntat la ei si merg la Tg-Mures

 

 

Mersi la toti de aprecieri

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

le am pe toate si cum zice DOMI "in functie de pantofi" sau mai bine zis in functie de ce am de facut in ziua respectiva

-daca merg la camp le pun alea pe 16

-daca merg la cumparaturi pun replicile de M6

-daca ma duc la agatat pun alea pe 19 :lol: :lol:

cred ca urmeaza un kit exterior de M si o schimbare de culoare cea individuala rubinscharz si in functie de buget faruri si stopuri facelift.................... si dupa"o vand" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

New Look

 

Schimbare de culoare din Black, in Rubin Black

 

 

 

 

 

 

 

 

Schimbare kit exterior

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urmeaza evacuarea dubla. Infolierea ancadramentelor de crom de la geamuri.

Si remontarea eleronului de luneta, care l-am pierdut, datorita proastei montari. :)

 

Un sfat????

Am grilele de M de pe aripi. Ce ziceti merita montarea lor?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.