Jump to content

Am dat peste un caine...am nevoie de cateva piese.


Recommended Posts

Titlul spune tot...Din fericire nu este grav.

Am nevoie de un proiector(cel din dreapta)+ornamentele care vin sub numar(aripioarele de pe langa proiector)....o sa caut o poza...ca nu mai cobor acum la masina sa ii fac poze...

In poza asta este detaliat clar ce imi trebuie:

 

http://i396.photobucket.com/albums/pp42/mezzo26/qbVK0wm0KGrHgoH-DwEjlLlzbOWBKNSW-1.jpg

 

Oferte aici,messenger: mezzo_ugd ,sau la telefon: 0769.191.715

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca se incadra bine la mica publicitate...daca e asa,rog un moderator sa il mute..

Cainele a plecat..linistit(banuiesc ca ceva leziuni interne tot are)..Aveam cam 80-90,am pus frana...dar tot am patit`o...

Edited by mezzo
Link to comment
Share on other sites

Pff, eu l-am lovit de l-am rupt in doua (la propriu) si nu am patit mai nimic. Adica, doar mi-a cazut un plastic (cel care este in locul proiectorului) pe care nu l-am mai gasit ca era noapte. Mai mult de 50 nu aveam la impact. Al tau nush cum de a mai putut sa plece..
Link to comment
Share on other sites

Pff, eu l-am lovit de l-am rupt in doua (la propriu) si nu am patit mai nimic. Adica, doar mi-a cazut un plastic (cel care este in locul proiectorului) pe care nu l-am mai gasit ca era noapte. Mai mult de 50 nu aveam la impact. Al tau nush cum de a mai putut sa plece..

misto reflexe ai daca la 50 la ora n-ai fost in stare sa eviti impactul.

Link to comment
Share on other sites

misto reflexe ai daca la 50 la ora n-ai fost in stare sa eviti impactul.

Parca nu stii povestea.. Aveam 80-90 si am franat cu cativa metri inaintea lui.

 

avea 50 la ora in momentul impactului! asta poa sa insemne ca a redus de la 200 pana la 50 si a lovit potaia! <_<

Exact.

 

masina lui nu prinde 200, iar cand ajungi la 50 la ora reflexele iti revin, teoretic, dupa adrenalina celor 2.000 de km pe pamant

Masina mea prinde 200km/h. Cand ajungi la 50, intr-adevar reflexele iti revin (de fapt sunt mai eficiente, timpul pe care-l ai la dispozitie pentru a reactiona fiind mult mai mare decat la 200km/h; deci reflexele sunt cam tot alea si la 50 si la 200, timpul face diferenta) dar atat timp cat in dreapta ai bordura si in stanga o duba, cu ce te ajuta reflexele?

Link to comment
Share on other sites

Titlul spune tot...Din fericire nu este grav.

Am nevoie de un proiector(cel din dreapta)+ornamentele care vin sub numar(aripioarele de pe langa proiector)....o sa caut o poza...ca nu mai cobor acum la masina sa ii fac poze...

In poza asta este detaliat clar ce imi trebuie:

 

 

 

Oferte aici,messenger: mezzo_ugd ,sau la telefon: 0769.191.715

 

Multumesc.

 

modelul asta de proiector cauti ?

post-26400-1246518805_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cainele in cauza era destul de maricel+ca eu am garda la sol coborata...

Pesonal nu aveam ce face decat sa-i dau una in bot la caine..daca luam stanga/dreapta ma urcam pe masini...respectiv pe trotuar....

@marius 88 - nu cred ca ala e modelul.Am pus poza mai sus..mie imi trebuie cu geam clar.

Multumesc celor care mi-au trimis oferte pe privat.Cred ca plasticul il voi lua nou,dar proiectorul imi trebuie SH...sa nu arate ca dracu(eventual sa nu cumpar 2 noi)..

Inca astept oferte.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cainele in cauza era destul de maricel+ca eu am garda la sol coborata...

Pesonal nu aveam ce face decat sa-i dau una in bot la caine..daca luam stanga/dreapta ma urcam pe masini...respectiv pe trotuar....

@marius 88 - nu cred ca ala e modelul.Am pus poza mai sus..mie imi trebuie cu geam clar.

Multumesc celor care mi-au trimis oferte pe privat.Cred ca plasticul il voi lua nou,dar proiectorul imi trebuie SH...sa nu arate ca dracu(eventual sa nu cumpar 2 noi)..

Inca astept oferte.

50 euro proiectorul.am bara completa eventual daca vrei 200 euro.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pentru a nu mai deschide alt topic ..voi posta aici.

Nu prea am fost in zona,si nu am reusit sa fac masina.Deci inca sunt in cautare de piesele respective.

In urma unui mic incident am nevoie si de o aripa stanga fata.Preferabil SH originala sa pice bine!!

 

Piesele de care am nevoie:

 

-Proiector

-Aripioarele de langa proiector

-Aripa stanga

 

Care ai,da un semn aici pe topic,pe PM,pe mess: mezzo_ugd,sau la telefon: 0769.191.715 /0728.433.200

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum toÞi sar ca arºi când aud de oglinzi furate, mai e un pic ºi se face o poterã virtualã. :lol:

 

ĂnsĂŁ când vine vorba de o fraudĂŁ din care sĂŁ piardĂŁ o firmĂŁ de asigurĂŁri, deci tot un furt, aproape toatĂŁ lumea e de acord. :)

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum toÞi sar ca arºi când aud de oglinzi furate, mai e un pic ºi se face o poterã virtualã. :lol:

 

ĂnsĂŁ când vine vorba de o fraudĂŁ din care sĂŁ piardĂŁ o firmĂŁ de asigurĂŁri, deci tot un furt, aproape toatĂŁ lumea e de acord. :)

Nici eu nu prea sunt de acord cu aceasta forma de reparatie...Prefer sa dau cash..ca tot pe acolo ajung,dar macar nu stau sa umblu cu porcarii.

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum toÞi sar ca arºi când aud de oglinzi furate, mai e un pic ºi se face o poterã virtualã. :lol:

 

ĂnsĂŁ când vine vorba de o fraudĂŁ din care sĂŁ piardĂŁ o firmĂŁ de asigurĂŁri, deci tot un furt, aproape toatĂŁ lumea e de acord. :)

Nici eu nu prea sunt de acord cu aceasta forma de reparatie...Prefer sa dau cash..ca tot pe acolo ajung,dar macar nu stau sa umblu cu porcarii.

cam asa e Dl.Dumitrascu!

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum toţi sar ca arşi când aud de oglinzi furate, mai e un pic şi se face o poteră virtuală. :lol:

 

Ănsă când vine vorba de o fraudă din care să piardă o firmă de asigurări, deci tot un furt, aproape toată lumea e de acord. :)

Nici eu nu prea sunt de acord cu aceasta forma de reparatie...Prefer sa dau cash..ca tot pe acolo ajung,dar macar nu stau sa umblu cu porcarii.

cam asa e Dl.Dumitrascu!

 

Nici aici nu scap de tine ma?:)

Edited by mezzo
Link to comment
Share on other sites

Interesant cum toţi sar ca arşi când aud de oglinzi furate, mai e un pic şi se face o poteră virtuală. :lol:

 

Ănsă când vine vorba de o fraudă din care să piardă o firmă de asigurări, deci tot un furt, aproape toată lumea e de acord. :)

Pai atata vreme cat eu le dau 600 de lei pe an, fara sa "le cer" niciun ban (Doamne fereste, sa nu fie nevoie) si ei, acum dupa nush cati ani in care le-am bagat bani in buzunar, se trezesc sa-mi dea un rahat de 10% reducere ca nu am daune. Si daca ai iti baga majorari de pana la 100%.. Daca ei ne fura, noi de ce sa facem pe cinstitii?

 

Nu mai zic ca n-am inteles niciodata de ce tre sa paltesti mai mult daca ai motorul mai mare.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Nu te furã nimeni, În realitate nu sunt scumpe asigurãrile din România.

 

Ăn alte Þãri costĂŁ mult mai mult asigurarea RCA.

 

Ăn unele Þãri nici mĂŁcar nu poĂži avea o maÂşinĂŁ cu motor mare dacĂŁ eÂşti tânĂŁr, te trezeÂşti cu o asigurare imensĂŁ care te face sĂŁ renunĂži Âşi sĂŁ iei una cu motor mic.

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum toÞi sar ca arºi când aud de oglinzi furate, mai e un pic ºi se face o poterã virtualã. :lol:

 

ĂnsĂŁ când vine vorba de o fraudĂŁ din care sĂŁ piardĂŁ o firmĂŁ de asigurĂŁri, deci tot un furt, aproape toatĂŁ lumea e de acord. :)

Nici eu nu prea sunt de acord cu aceasta forma de reparatie...Prefer sa dau cash..ca tot pe acolo ajung,dar macar nu stau sa umblu cu porcarii.

cam asa e Dl.Dumitrascu!

 

Nici aici nu scap de tine ma?:)

ba am vb acolo si o aripa noua de la mama bavaria te duca cam in 170 eur!

Du-te acolo spre Pipera cum ti am zis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.