Jump to content

Cumpar BMW seria 3 fabricatie 2005-2007


nightman

Recommended Posts

Cumpar BMW seria 3 fabricat 2005-2007 (E90 eventual coupe E92).

Ofer 13000 - 20000 euro. Modele de preferat 325 i. Altele 325xi, 320i, 330i. Pana in 130000 Km.

Cerinte obligatorii : numai BENZINA, Culoare NEAGRU sau ALB(curat), Cutie MANUALA , TRAPA, NAVIGATIE mare, audio high end.

Cerinte neobligatorii : interiorul crem sau negru piele, ornamente nu argintii de preferat negre,crem sau lemn, jante pe 16 sau 17 double spoke (interiorul si jantele nu conteaza prea tare ca se pot schimba usor).

Restul de optionale nu conteaza. Ce vine in plus e bine venit. De preferat inmatriculat.

Ofer toti banii jos. Fara rate, schimburi si alte prostii. Dar vreau daca se poate si control la bavaria inainte de cumparare (platesc eu indiferent daca-l iau sau nu).

Am pus cerintele astea deoarece nu gasesc in combinatia asta. Iar nou nu vreau ca nu dau atatia bani.

Am avut pana acum 3 luni un e46 cu cam cu ce vreau si de la e90.

Link to comment
Share on other sites

aoleu acum am vazut e gresit titlul. da nu stiu de unde pot sa editez acolo. nu l-am avut niciodata cu forumurile , blogurile si alte traznai d'astea. daca ma poate ajuta careva ar fi bine.

cel mai bine ar fi sa gasesc un e90 asa cum vreau ca tare greu gasesti la noi in combinatia asta. tare i-mi pare ca nici aici pe forum nu gasesc. macar poate stie cineva de unde sa fac rost.

daca aveam eu banii la care tot sper sa-mi iasa de vreo 2 ani i-mi luam un 335xi e92 cu tot ce vroiam eu asta e visul meu acum dar am zis 335 numai nou i-mi iau cand am bani. la ritmul in care merg lucrurile i-mi e ca nu o sa am niciodata. asa ca macar un e90 sh sa iau.

Link to comment
Share on other sites

aoleu acum am vazut e gresit titlul. da nu stiu de unde pot sa editez acolo. nu l-am avut niciodata cu forumurile , blogurile si alte traznai d'astea. daca ma poate ajuta careva ar fi bine.

cel mai bine ar fi sa gasesc un e90 asa cum vreau ca tare greu gasesti la noi in combinatia asta. tare i-mi pare ca nici aici pe forum nu gasesc. macar poate stie cineva de unde sa fac rost.

daca aveam eu banii la care tot sper sa-mi iasa de vreo 2 ani i-mi luam un 335xi e92 cu tot ce vroiam eu asta e visul meu acum dar am zis 335 numai nou i-mi iau cand am bani. la ritmul in care merg lucrurile i-mi e ca nu o sa am niciodata. asa ca macar un e90 sh sa iau.

Exista? <_<

Link to comment
Share on other sites

osanusa merci dar un e46 tocmai ce am avut pana acum 3 luni si l-am dat. modelul tau e super dar acum vreau e90 . plus ca la tine nu-mi place culoarea si ai cutie automata.

cipry 777 pai cum sa nu existe intra si tu pe bmw si vezi. daca e sa iei denumirea oficiala pe sit e BMW 335i xDrive Coupe. 50k pret de baza cu taxe plus cam ce vreau eu la obtionale ajunge la 70k. deci mult cel putin pana la anu pt mine.

pt moment caut e90 second.

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

pai da stiu ai dreptate toti prietenii mi-au zis. va dau la toti dreptate dar eu am zis asa ca poate totusi e una care sa corespunda in principiu culoare si sa fie pe benzina vreau. in special caut 325i. navigatia si cutia manuala daca e iar ar fi bune. trapa am vorbit cu cineva de la bmw si se poate pune iar acum ca sa fiu sincer la interior chiar nu prea conteaza pt ca eu sunt mai ciudatel ca sa zic asa (cum ma numesc multi) si nu prea suport sa stau pe scaunele pe care au stat altii indiferent de cine a fost asa ca o sa schimb tapiteria si interiorul mai mult ca sigur. doar sa fie ceva deosebit ca sa nu o schimb. de jante ce sa mai zic conteaza cel mai putin deja am un prieten de la care vreau sa iau un set pe care sa le folosesc cu cauciucuri de iarna. masina mai lipseste.

daca aveam 50000 plus vreo 20000 pt optionale i-mi luam un 335xi e92 si terminam tot taraboiul ca eu la asta visez de vreo 2 ani. sper ca peste un an sau 2 sa-mi iasa toate treburile ok si sa-mi iau asa ceva.

pana atunci in tara asta am vazut ca e o mare problema: e plina de tractoare (a se citi diesel, motorina, d, sau cum vreti). va rog sa ma scuzti si sa nu va suparati cei care aveti pe motorina dar sunt diperat de cat de multe sunt. la o adica pt consum sa zic sunt ok (cu toate ca daca iei bmw sincer trebe sa ai benzina). tare mi-e frica ca ajung sa iau un diesel la cum ma indeamna familia si prietenii. sper sa rezist pe pozitii.

de ex azi am avut drum pe langa autovit si cum aveam timp plus ca nu am mai fost de ceva vreme (ca nu-mi prea face placere sa ma duc acolo) zic hai sa vad macar cam ce mai e si la samsarii mai colorati. deci vreau sa zic ca era nenorocire din circa 20-35 de bmw-uri (incluzand e90,e46 si e60) un singur 318i e46 si ala vechi si cam terminat. restul DIESEL=NENOROCIRE PT MINE.

sper totusi sa gasesc ceva ca nu se mai poate bine nu ma grabesc ca nu am timp de acte si alte treburi pana in sept-oct da oricum daca o tine tot asa nu e bine mai bine ma duc la un prieten in Germania si cautam ca aia au auzit mai mult de benzina decat noi. oricum daca nu de la noi macar sa fie pe benzina si sa aiba culoarea neagra sau alba(curat nu spalacit cum sunt unele) si poate o cutie manuala plus o navigatie. macar atat.

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

trapa am vorbit cu cineva de la bmw si se poate pune

ft interesant.. daca masina nu are trapa iti pot pune aia la BMW sau cum? unde la BMW ai vb.. la munchen?

 

PS: da' mult scrii :)

 

bafta la achizitionare!

 

probabil se schimba plafonul .

Link to comment
Share on other sites

Aoleu cate discutii aici da bmw chiar cum vreau eu tot nu am gasit.

Deci treaba cu trapa o stiu de la un prieten care are un cumnat chiar la bmw in Germania si l-a intrebat. Sincer personal nu stiu cum se face. Amicul asta al meu doar l-a intrebat pt ca l-am rugat eu. Probabil ca daca chiar se poate chestia asta se face numai in Germania ceea ce nu prea grozav pt mine. Cine e interesat poate intreba si la bmw Romania cu toate ca parca vad ca aia nu stiu nimic.

Cat despre masina cat de curand sper sa-mi iau totusi ceva. M-am gandit sa mai restrang cerintele adica vreau cam asa : E90 modele 320i sau 325i din 2005-2006. EXCLUS Diesel asta e clar. Culoarea obligatorie negru sau alb (curat). In rest sa aiba macar 1 sau 2 din urmatoarele : trapa, navigatie mare, audio highend dar sa si coste pana in 14000-15000. Daca ar avea tot ce vreau eu dau pana la 17-18000 dar nu prea mai vreau sa dau atat. Plus ca nu iau nimic peste 130000km . Ar mai fi si treaba cu inmatricularea ca daca nu e mai bag si acolo bani. Am inceput sa bag iar bani in obiective si scule foto asa ca nu mai vreau sa dau aiurea pe masina second. Mai bine o sa bag mai mult cand o sa am bani in 335xi-ul nou ala la care visez de 2 ani.

Daca stie totusi cineva de pe forum care e treaba cu mersul in Germania va rog mult sa-mi spuneti si mie mai bine pe privat. Adica daca ies si la bani mai bine ca pe multi i-i vad ca-si aduc de acolo. Mai ales ca e si drumul care costa, pe urma taxa de inmatriculare si cel mai principal unde sa gasesc ce vreau. M-am uitat pe sit-urile alea germane care se tot gasesc pe net cu masini si nu vad sa ies mai ieftin poate chiar mai scump plus ca acolo nu gasesc nimic. Care ma poate ajuta raman recunoscator.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sĂŁ spui cĂŁ cineva schimbĂŁ plafonul ca sĂŁ aibĂŁ trapĂŁ? Ămi vine foarte greu sĂŁ cred.

 

Pe de altĂŁ parte, ĂŽn cazul unor mici urme, plafonul se ĂŽndreaptĂŁ, nu se schimbĂŁ.

Dacã plafonul este atât de Îndoit Încât nu se poate repara, Înseamnã cã maºina a fost rãsturnatã, prin urmare iese daunã totalã.

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis cĂŁ se schimbĂŁ doar pentru a monta o trapĂŁ. Se schimbĂŁ ĂŽn urma unei avarii.

Daca maÂşina a avut trapĂŁ din fabricĂŁ, se schimbĂŁ cu unul cu trapĂŁ.

 

Ăn unele cazuri nu se mai poate ĂŽndrepta plafonul, deci se schmbĂŁ.

Uite aici Piesa 1 (este plafonul exterior/de tablĂŁ)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.