Jump to content

BMW 730i


Stefan M

Recommended Posts

MASINA O FOST DE VANZARE DAR NU IS VREMURI PREA BUNE DE VANDUT SI AM MAI SI INVESTIT IN EA. deocamdata ii masina mea am sa revin cu o lista de dotari, nu ii impecabila dar ii bun si merge fff bine ceea ce pt moment ma face sa nu o mai vand.

 

probleme nu are in afara de bricheta care nu merge si nu stiu care ii siguranta k sa o schimb dar sper sa imi fac timp sa merg la un electricean

Link to comment
Share on other sites

arata foarte ingrijita, dar din pacate, cred k nu prea se merita inmatricularea la ea .

gresesc ?

dar, daca poti merge cu numerele alea, e ok.

da si tu mai multe detalii. an fabricatie, km.

eu as fi curios cum sta pe sosea fata de un e46. nu m-am urcat in nici un 7-ar, indiferent de generatie :)

Link to comment
Share on other sites

arata foarte ingrijita, dar din pacate, cred k nu prea se merita inmatricularea la ea .

gresesc ?

dar, daca poti merge cu numerele alea, e ok.

da si tu mai multe detalii. an fabricatie, km.

eu as fi curios cum sta pe sosea fata de un e46. nu m-am urcat in nici un 7-ar, indiferent de generatie :)

ii mult mai stabil decat e46

 

an fabricatie: 1995

 

da pot circula cu numerele pt ca ii inscrisa pe firma mea din germania, oricum ii suficient de costisitoare 372 EURO am platit impozitu si 180 asigurarea.

 

peste 3 luni imi expira TUV-ul (inspectia tehnica) acolo iar am sa chelutui 120 euro

Link to comment
Share on other sites

Hehe, intr-adevar, si daca ar mai fi si numerele de Munchen ar fi beton!

 

Masina este superba, culoarea foarte rara.

 

Iti doresc sa ai doar problema asta, sa nu-ti mearga bricheta :) Cu ocazia asta poate te lasi si de fumat daca esti fumator.

 

Multa bafta cu ea! Si da-ne te rugam mai multe detalii, motor, km, dotari, planuri de viitor?

Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru achizitie.

taxele pentru germania nu sunt mari(parerea mea).

in romania ai plati impozit aprox 800 roni pentru motorizarea respectiva + rca (depinde de asigurator).

plus ITP si nervii care ti i-ar face inginerii .... (unii spagari).

taxele mi se par acceptabile.

 

sa ai drumuri bune cu ea si fara evenimente nedorite.

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina!:)

am insa o intrebare care tine de masina ta! spui ca ai un prieten care are un talon pentru ea si ca o poti recarosa! prin recarosare stiu ca inseamna schimbarea caroseriei! nu spune nicaieri nimic de schimbare motor! iar ca sa faci ce vrei tu ai nevoie si de motor pe care banuiesc ca prietenul tau nu il are si ma gandesc ca in niciun caz nu vrei sa schimbi motorul! si atunci legal vorbind explica-mi te rog cum se poate face asa ceva!?

Edited by morph3us_
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina!:lol:

am insa o intrebare care tine de masina ta! spui ca ai un prieten care are un talon pentru ea si ca o poti recarosa! prin recarosare stiu ca inseamna schimbarea caroseriei! nu spune nicaieri nimic de schimbare motor! iar ca sa faci ce vrei tu ai nevoie si de motor pe care banuiesc ca prietenul tau nu il are si ma gandesc ca in niciun caz nu vrei sa schimbi motorul! si atunci legal vorbind explica-mi te rog cum se poate face asa ceva!?

exact nu stiu cum se procedeaza stiu doar ce mi-a explicat cineva care are o firma deasta care se ocupa cu asa ceva. trebuie sa ai si masini de la care provine talonu pt k la R.A.R. ii face niste poze la motor serie bla bla bla, eu am vb si ma costa undeva la 500 700 euro cu tot cu comision si umbla firma aia pt mine deci ar fii simplu, dar nu vad de ce sa fac treaba asta numa asa sa vad numere de romania. sincer nu stiu sa iti explic cu exactitate

 

Hehe, intr-adevar, si daca ar mai fi si numerele de Munchen ar fi beton!

 

Masina este superba, culoarea foarte rara.

 

Iti doresc sa ai doar problema asta, sa nu-ti mearga bricheta :) Cu ocazia asta poate te lasi si de fumat daca esti fumator.

 

Multa bafta cu ea! Si da-ne te rugam mai multe detalii, motor, km, dotari, planuri de viitor?

da asta m-o deranjat si pe mine de intrgistrat ii inregistrata me Munchen si in acte scrie Munchen dar firma pe care ii inscrisa masina ii intr-un parc industrial in Munchen care are indicativu AO. numerele sun preferentiale dar vroiam de munchen si mi-au spus k nu pot sa imi dea k firma nu are sediu in Munchen adica nu ii considerata firma intravilana bla bla bla mentalitatea lor de ciuhabi nemti(cateodata exagereaza cu corectitudinea si mentalitatea lor perfecta in unele domenii). si mie mi-o parut rau

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

Hai ca e frumos septaru' da pacat ca nu e inmatric pe Ro.

MIE NU PREA IMI SUNT DE FOLOS NUMERELE DE RO. SI CRED K LA UN BMW II STA MAI BINE CU NR DE GERMANIA. MAI ALES DE MUNCHEN

 

sper ca nu ii vei aduce nici o modificare.....e tipul de BMW care trebuie sa ramana original ,ca peste ani sa impresioneze la fel de mult ca si acum!!!! super masina....

NICI NU MA GANDESC DEAIA AM SI LUAT-O ASA PT K NU ARE NIMIK MODIFICAT AM SA CAUT CEVA JANTE TOT PE 16 DAR MAI DRAGUTZE

 

AM ZIS K VIN CU DOTARILE

 

BMW 730i benzina v8

model 07/1994

fabricat in europa

cutie de viteza manuala

cu catalizator (euro2)

 

are 260000km pt k am luat masina de la cineva care o cumparat-o de noua si era pasionat,

o avut o julitura pe aripa stanga spate masina se prezinta bine si este in stare buna

 

dotarile:

 

-4 GEAMURI ELECTRICE;

 

-OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE;

 

-SERVO-DIRECTIE;

 

-SERVO FRANA;

 

-4 AIRBAGURI;

 

-DUBLU CLIMATRONIC;

 

-PILOT AUTOMAT;

 

-JANTE ALIAJ;

 

-PROIECTOARE;

 

-INCHIDERE CENTRALIZATA;

 

-ABS

 

-ASC

 

cred k nu am uitat ceva ii destul de modesta(la dotari) dar ii fff ingrijita si se vede la interior

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

Stefan, jantele pe care le ai acum sunt pe 16"? De ce nu vrei tu sa-i pui niste jante M? Am sa atasez o poza cu ele. Cred ca i-ar sta extraordinar. Din cate stiu eu sunt pe 18". Si sunt originale de seria 7. Cred ca tinem minte cu totii aparitia acestei masini cu aceste jante in filmul James Bond :)

 

Iti mai dau o sugestie, ai putea sa vopsesti pragurile + partea de jos a spoilerelor in culoarea masinii, dupa care sa ii dai un polish. Ai cu ce te mandri si o sa ai si peste 10 ani, totul e sa pastrezi aceasta masina, care este o legenda, si va fi si mai si cu trecerea timpului.

 

Sa ai noroc si multa grija de ea!

post-27318-1249365853_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stefan, jantele pe care le ai acum sunt pe 16"? De ce nu vrei tu sa-i pui niste jante M? Am sa atasez o poza cu ele. Cred ca i-ar sta extraordinar. Din cate stiu eu sunt pe 18". Si sunt originale de seria 7. Cred ca tinem minte cu totii aparitia acestei masini cu aceste jante in filmul James Bond :)

 

Iti mai dau o sugestie, ai putea sa vopsesti pragurile + partea de jos a spoilerelor in culoarea masinii, dupa care sa ii dai un polish. Ai cu ce te mandri si o sa ai si peste 10 ani, totul e sa pastrezi aceasta masina, care este o legenda, si va fi si mai si cu trecerea timpului.

 

Sa ai noroc si multa grija de ea!

am gasit o pereche de jante identice de vanzare pe 18 intradevar dar crede-ma am mai avut un bmw cu jante pe 17 mergeam periodic la indreptat, nu am ce face cu astfel de jante in romania de altfel cred k nimeni nu are ce face cu ele la ce drumuri avem,iar sugestia cu pragu o am si eu in plan dar deocamdata ma gandesc de la o zii la alta sa imi iau un bmw 740 sau 750 nu stiu exact ce am sa fac preturile in germania is la pamant is preturi de nimik. am un prieten arab care se ocupa de asa ceva si mi-o spus niste preturi de nu imi vene sa cred e38 e39(cu motoare mari) nu mai is cautate in germania mai ales cu motoarele pe benzina

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.