Jump to content

Schimbare faruri/stopuri E60-2005


corl3on3

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Bai fratilor, dar cineva care are toate piesele si le face de la cap coada, fara sa ma duc la unul sa le cumpar, la altul sa mi le monteze, si la ultimul sa mi-l resofteze, nu e??

Cmon, chiar nu s-a interesat nimeni de asta?? Se pare ca mai toata lumea cu seria 5 NFL vor asta..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bai fratilor, dar cineva care are toate piesele si le face de la cap coada, fara sa ma duc la unul sa le cumpar, la altul sa mi le monteze, si la ultimul sa mi-l resofteze, nu e??

Cmon, chiar nu s-a interesat nimeni de asta?? Se pare ca mai toata lumea cu seria 5 NFL vor asta..

+1. Dintre colegii care au facut deja asta, poate ne dati ceva sfaturi legate de achizitia stopurilor lci, a adaptoarelor si compatibilitatea cu nfl. Nu fiti secretosi, va rog.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Cosmin ; citisem topicul la care faci referire dar nu sunt lamurit complet, de aceea ar fi de preferat sfatul unui coleg care a facut deja operatiunea de reconversie.Pe piata romaneasca si pe ebay sunt tare multe variante, mai sunt probleme cu compatibilitatea , cu unele preturi prohibitive. Asa ca nu va sfiiti. Va multumesc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

La stopuri spate sunt 2 solutii :

 

1. relativ ieftina : Stopuri originale + cabluri adaptoare si modul facute de Bruce Miranda (sunt vreo 300 euro doar cablurile astea)

2. kit retrofit BMW (modul de lumini, parca si ceva cablaj, recodare) - aici merge si upgrade la faruri.

 

Sunt multe cutiute si adaptoare pe net si ebay pentru stopuri -> nu merg cum trebuie ( palpaie ledurile, nu se aprind toate, etc). Stiu personal pe cineva care a incercat vreo 3 adaptoare din asta si nu merg. Sunt bani aruncati aiurea. Bruce Miranda le vinde la preturile alea colosale pentru ca este singurul pe piata cu ceva care functioneaza. Nu sunt doar cabluri simple, au un modul electronic cu componente active .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bun si cat costa povestea asta pana la urma? Faruri LCI+ stopuri ,modul lumini,cabluri,resoftare si tot ce mai e necesar. Sare de 1500eur?

 

tx

 

daca iti iei farurile si stopurile noi, sare mult peste 1500, euro. numai farurile noi originale cred ca sunt 1000 si ceva de euro.

 

daca le gasesti sh, te incadrezi in acesti bani

Link to comment
Share on other sites

Cei care ati facut modificarea asta... cum ati dezactivat verificarea pentru becuri arse?

Eu am montat leduri la semnalizarea fata dar orice as face, tot am eroare de bec ars. Am dezactivat in LMA dar trebuie sa mai fie undeva. In ce module mai trebuie dezactivata functia asta?

Link to comment
Share on other sites

In primul rand scuze pt ca sunt oarecum offtopic, eu am un E60 LCI dar vreau sa-i pun LED-uri pe semnalizarile fata si pe frana spate.

A mai facut cineva operatiunea asta? Dau erori de bec ars? E suficient sa le pun o rezistenta pt a "pacali" computerul?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

dar daca vreau sa pun doar farurile de facelift mai trebuie resoftare? daca am deja stopurile cu adaptoare si vreau doar farurile ce imi trebuie? faruri,bloc de lumini si e plug&play? sau tot trebuie resoftare? si resoftarea asta e aia cu semnatul in caz de ceva...? sau doar resoftarea blocului de lumini?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.