Jump to content

pls help..probleme cu un 530d din 2001


defekt

Recommended Posts

Inainte sa il cumperi trebuia sa te duci la unu sa iti faca pe calculator un diagnostic sa vezi ce probleme are.Cel putin eu asa am facut.Nu am incheiat contract vanzare-cumparare pana nu am dat fuga in corunca la Automobile Bavaria sa vad daca e ceva ce nu trebuie sa fie.Tu ai mai schimbat placutele de frana ?Cine stie ce chiciuri si replici de la chinezi o fi fost puse pe BMW`ul tau si a frecat senzorii.Nu stiu asta e parerea mea Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa il cumperi trebuia sa te duci la unu sa iti faca pe calculator un diagnostic sa vezi ce probleme are.Cel putin eu asa am facut.Nu am incheiat contract vanzare-cumparare pana nu am dat fuga in corunca la Automobile Bavaria sa vad daca e ceva ce nu trebuie sa fie.Tu ai mai schimbat placutele de frana ?Cine stie ce chiciuri si replici de la chinezi o fi fost puse pe BMW`ul tau si a frecat senzorii.Nu stiu asta e parerea mea

92876[/snapback]

 

Tu ai avut de unde alege. Insa el cred ca a cumparat un e39 ieftin, probabil cel de la Slatina cu 7000 de euro. La banii aia, nu prea ai ce comenta.

Link to comment
Share on other sites

16.000 euro din 2003 model exclusive.Iti dai seama ca daca a dat 7000 euro pe un 530d din 2001 cred ca e o prostie mai mare decat prostia

92878[/snapback]

 

Stai ca vorbim de doua lucruri diferite. b70angelayes a luat probabil un 520i din '96, cu 7000, ni l-a aratat pe autovit intr-un topic.

Link to comment
Share on other sites

Martorul ABS e diferit de martorul ASC. Cel de la ABS este jos langa cel de airbag si frane, iar cel de ASC este intre ceasuri, cu simbolul triungiular.

 

Nivelul de lichid de frana si probabil vreun sensor de ABS care afecteaza si ASC-ul. Eventual cu ASC-ul incearca sa vezi ce se intampla daca apesi pe buton. Unii il tin dezactivat permanent.

 

Eu zic sa verifici daca mai ai airbaguri, si dupa aia sa iti faci probleme de ce e aprins becu.

Sa intelegem ca ai luat cel mai ieftin si mai obosit e39 care l-ai gasit?

92873[/snapback]

:blink: hai ma..........sigur le am :) toate 4 .....e 520 simpu :trapa, geam el fata clima 4 air b.-srs chieie cip :) confort la alarma jante orig pe 15 vopsea orig, asc an '98 257 mii cas orig ?(vreau navi sau vd cine are?)un singur prop sunt super multumit de ea in cele 4 zile de cand e la mine..... apropo am inteles ca daca apesi mai mult pe butunul de reset la km se intamola ceva :) ????

Link to comment
Share on other sites

:blink: hai ma..........sigur le am  :)  toate 4 .....e 520 simpu :trapa, geam el fata clima 4 air b.-srs chieie cip :)  confort la alarma jante orig pe 15 vopsea orig, asc an  '98 257 mii  cas orig ?(vreau navi sau vd cine are?)un singur prop sunt super multumit de ea in cele 4 zile de cand e la mine..... apropo am inteles ca daca apesi mai mult pe butunul de reset la km se intamola ceva :)  ????

92980[/snapback]

 

Un singur proprietar ca s-au terminat rubricile din carte? Vopsea originala unde?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.