Jump to content

Vand BMW E60 525d 210cp remap fabricatie 2004


JKidd

Recommended Posts

@ins1dez > > > inainte sa ma suspectezi de ce ceva, poate ar trebui sa stam de vorba, sa te lamuresti, nu crezi? ce-i aia samsareala? daca postez niste topicuri cu masini de vanzare, unele ale mele, sau care au fost ale mele, iar altele care apartin unor prieteni este ceva rau? cu atat mai mult cu cat masinile sunt absolut ok, iar eu sunt dispus sa discut cu oricine, in limitele fairplayului... eu inteleg ca fiecare incearca sa faca afaceri cat mai bune, insa daca nu iti convine oferta mea, foarte buna de altfel, trebuie sa arunci neaparat cu noroi?

aceasta masina a ajuns la mine in urma unui schimb cu X5ul acesta http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=49133&hl=

despre kilometri reali, pot spune ca sunt mari sanse sa fie, deoarece masina functioneaza si arata excelent

Link to comment
Share on other sites

Asta vad ca e rolul tau aici pe forum... n-am nimic personal cu tine, insa nu poti sa te crezi cu dreptatea de partea ta aici. ai 5000 de euro cash acum? ne vedem in juma de ora? sa vad si eu? ce tot atata vorba seaca.

 

LOL.. Nu dau 5000 de euro diferenta nici daca ma impusti.

Link to comment
Share on other sites

@dee-low - nu ma intereseaza masina ta... da' cum sa ceri aproape cat cer eu pe a mea? un pic de bun simt, totusi, se poate?

ti-am oferit o masina sport-coupe de 231 de cai care face suta in 6,4 secunde...foarte foarte foarte bine intretinuta,care nu are nici un cm patrat revopsit,carte service la zi in reprezentanta din St .Gallen, si care nu e cu nimic mai prejos decat ce vinzi tu aici-nici macar nr de km,dimpotriva...

o masina cu motor adevarat ,pe care nu mai tre' sa-l ''remapezi'' ca sa poti merge cu 260 la ora.

nu inteleg de ce ma certi,pune mana pe ''google'' si o sa vezi ca masinile sport cu ceva dotari tin bine la pret.Se pare ca pt. unii totul se limiteaza la cat de mult consuma o masina, si cat de mari sunt taxele la ea...

masina asta are pret mare chiar si in germania,nu o sa gasesti asa ceva mai ieftin,plus ca m-a costat peste 4000 de euro doar inmatricularea in Romania.Eu chiar cred ca ti-am facut o oferta generoasa...si cu ce m-am ales ?cineva ma face nesimtit?interesant.Nu inteleg de ce te-ai atacat in halu' asta....masina pe care ti-am oferit-o este peste a ta la 90% din capitole...aspect,confort,putere de ce nu chiar si siguranta...si nu uita,e un coupe sportiv,care subliniaza spiritul marcii,spiritul sportiv care a consacrat firma Bmw si a facut-o celebra.Greu de inghitit ,dar adevarat...nu stai mai bine decat la vechimea autoturismului,si la consum-cred.Nu as da masina pentru nimic in lume,dar din fericire am doi copilasi unul de cinci si celalalt de sase ani,si tre' sa ma gandesc serios la o masina in 4 usi.Personal prefer sa am scaune anatomice din piele cu memorii si incalzire,prefer sa am un motor complet din aluminiu cu 231 de cai de uzina,si sa trec razand pe langa constipatii cu masini grele si ''remapate''.Stii cum raman ''smecherii ''ca tine cu gura cascata cand treci cu viteza pe langa masinile lor greoaie,cu cai putini si indopate cu steroizi?aka ''remapare''

lasa,nu pune tu la inima... principalul e ca tu incerci sa vinzi aici ''seria 5 modelul nou'' si care in 6 ani a rulat 130 kkm.Principalul e ca incerci sa fii interesant si ''jmecher'' cu necunoscutii :lol:

Nici eu nu stiu unde mi-a fost mintea cand te-am ''jicnit ''cu asa oferta... :)

Link to comment
Share on other sites

@dee-low - profesore, relaxeaza-te, nu te-a jignit nimeni, nici nu "m-am atacat"... ti-am spus doar ca nu ma intereseaza masina si am adaugat ca pretul cerut de tine nu are nimic de-a face cu bunul simt... restul comentariilor lasa-le, nu ma cunosti, nu-ti da cu parerea... daca vrei sa ma cunosti, cu cea mai mare placere, stabilim o intalnire si ne intretinem in liniste, dupa care poti vorbi ce doresti, in cunostinta de cauza...

@b97bdi - diferenta 6000 euro

Link to comment
Share on other sites

@dee-low - profesore, relaxeaza-te, nu te-a jignit nimeni, nici nu "m-am atacat"... ti-am spus doar ca nu ma intereseaza masina si am adaugat ca pretul cerut de tine nu are nimic de-a face cu bunul simt... restul comentariilor lasa-le, nu ma cunosti, nu-ti da cu parerea... daca vrei sa ma cunosti, cu cea mai mare placere, stabilim o intalnire si ne intretinem in liniste, dupa care poti vorbi ce doresti, in cunostinta de cauza...

@b97bdi - diferenta 6000 euro

''profesore'' m-ai facut lipsit de bun simt...ai tras ceva pe nas seara asta de nu mai tii minte ?Pretul cerut de mine ARE de-a face cu bunul simt,din pacate pt. tine azi-maine masinile astea cum am eu or sa fie mai scumpe decat masinile alea cum ai tu :) hai sa n-o mai strangem.Nu mai lungi conflictul dinte generatii :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.