Jump to content

[VAND] E46 318i


ingerul_danutz

Recommended Posts

Pret 6.800 € (negociabil)

Caroserie: berlina

An fabricatie: 11.1999

Carburant: benzina

Putere: 118 CP / 88 KW

Capacitate cilindrica: 1895 CM3

Kilometri parcursi: 117.900 km

Dotari suplimentare:

Clasa de poluare:EURO 3, Jante de aliaj, Cuplaj de remorca, Servodirectie, Inchidere centralizata, Scaune incalzite, Trapa, Geamuri electrice, Air-Bag 6, Aer conditionat: Automat, Senzor de parcare, Culoare:Gri metalizat, Cutie de viteza:manuala 5+1, ABS, ASC

 

Alte detalii:

Scurt istoric:

Inmatriculata in Ro 07.05.2009 de cel care mi-a adus la 113k, am facut 1000km apoi am inmatriculat-o eu pe 06.06.2009 si am plecat in concediu inca 3000km, acum are 117k...unde am gasit o noua masina pe care nu am rezistat si am cumparat-o...sunt nevoit sa o vand pe aceasta!

 

Cateva Dotari: Climatronic, Computer bord, Scaune Sport, Geamuri electrice, Oglini electrice+incalzite+heliomate, Proiectoare, Jante aliaj (rezerva mica nefolosita), Scaune incalzite, Trapa, Senzori parcare, Tapiterie material textil de culoare inchisa ...etc. poate am scapat din ele;

Dar Nu are: Xenon; Tapiterie piele; Volan multifunctional; !

post-25328-1250155521_thumb.jpg

post-25328-1250155568_thumb.jpg

post-25328-1250155591_thumb.jpg

post-25328-1250155616_thumb.jpg

post-25328-1250155641_thumb.jpg

post-25328-1250155660_thumb.jpg

post-25328-1250155682_thumb.jpg

post-25328-1250155824_thumb.jpg

post-25328-1250155864_thumb.jpg

Edited by ingerul_danutz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Butonul ala de ASC pe unde se ascunde?Dupa schimbator?Nu trebuia sa fie mai stanga?Butoanele de la incalzirea in scaune nu trebuiau sa aiba un modul luminos cu 3 gradatii care-ti arata cat de cald iti face la poponet?Sau chestiile astea s-au pus pe E46 dupa 2000?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

5200 Eur

0727 218 234

122.200 Km

 

fara schimburi!

Dotari: ABS, ASC, Climatronic, Computer bord, Scaune Sport, Geamuri electrice fata, Oglini electrice+incalzite+heliomate, Proiectoare f+s, Jante aliaj 16'' + Rezerva mica, Scaune fata incalzite, Trapa electrica, Senzori parcare spate, Radio Cass BMW, Tapiterie material textil de culoare inchisa;

 

Dar Nu are: Cotiera, Xenon, Tapiterie piele, Volan multifunctional

 

 

revin cu poze noi

Edited by ingerul_danutz
Link to comment
Share on other sites

5200 Eur

0727 218 234

122.200 Km

 

fara schimburi!

Dotari: ABS, ASC, Climatronic, Computer bord, Scaune Sport, Geamuri electrice fata, Oglini electrice+incalzite+heliomate, Proiectoare f+s, Jante aliaj 16'' + Rezerva mica, Scaune fata incalzite, Trapa electrica, Senzori parcare spate, Radio Cass BMW, Tapiterie material textil de culoare inchisa;

 

Dar Nu are: Cotiera, Xenon, Tapiterie piele, Volan multifunctional

 

 

revin cu poze noi

geamuri electrice de ce numa fata? vad ca ai butoane si pentru spate!!! sau gresesc?

Link to comment
Share on other sites

r0n1n - nu mai este urgenta; s-a inmatriculat demult masina ... acum vinde un prieten un 330d mai dotat decat a mea si vreau up-grade ! :)

flo_318bv - la inceput si eu am fost un sceptic in privinta asta, fostul propietar imi bagase pe gat o poveste ca mai trebuie doar motorase +butoane la usile din spate; dar am verificat dotarile dupa seria masinii si apare un kit pentru 4 geamuri electrice, din care numai 2 sunt complete;

asa a venit masina

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau dar nimic nu se da separat de pe masina;

 

up-date:

In week-end un tip de pe forum (imi pare rau ca nu i-am retinut numele) a facut un test drive si m-a ales cu becul de la airbag aprins, aseara am fost la George sa-mi faca o diagnoza si a sters eroarea, posibil plasa de la scaunul pasager. Legat de km ori au fost facuti bine ori sunt reali, pt ca astia apar si pe tester in nu stiu ce calculator + din ce am vazut acolo alte erori majore nu erau, erau ok abs, clima, etc...

 

parti nasoale acum:

- trage usor dreapta, trebuie sa tii mana pe volan... odata cu noile cauciucuri fac si unghiul de fuga;

- la viteze de peste 70 km/h se aude un huruit spate si se simt vibratii in volan, am zis ca sunt rulmentii...dar nu pare a fi circular asa ca incep cu cauciucurile;

Edited by ingerul_danutz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.