Jump to content

Citygo - o spalatorie unde mergi de placere!


Recommended Posts

  • 4 months later...
am spalat si eu masinile pentru prima oara din noiembrie incoace ( :) ) si calitatea e aceeasi, pretul s-a facut 25 int/ext, au amenajat si o camera in interior pentru asteptare (inainte aveau doar masute afara) si au facut si o alee pavata pentru accesul masinilor (inainte se intra prin parcare care era cu pietris si unde puteai sa te prafuiesti imediat dupa iesire) si mi se pare ca au largit si oferta de servicii. (polishuri, interioare - tapiserii)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

dupa ce nu am condus o masina aprox. o luna am observat ca avea scris frumos cu cheia mesajul "LOC DE DAT CU CAPU" si un "X" care marca 'locul' pe portbagaj. n-aveam nicio speranta sa iasa la polish dar totusi am incercat la Citygo si au facut o treaba surprinzator de buna. E drept ca nu se simtea la deget (nu au apasat foarte tare probabil) dar rezultatul a fost chiar remarcabil - acum imi pare chiar rau ca nu am poze before and after. Se mai vede doar ffff. vag, daca te uiti in soare si din unghi o parte mica din acel X.

Au degresat, polishat cu aparatul (au repetat de vreo 3 ori procesul asta pentru ca erau destul de insistente zgarieturile), apoi iar spalat cu sampon si dupa aplicat cu aparatul solutie pentru luciu (nu stiu daca era doar ceara dar se vede oglinda acum in ea). tot procesul a durat aprox. o ora si un sfert desi s-a lucrat doar pe partea superioara a portbagajul (cea plana).

culoarea masinii este midnight blue.

deci BIG UPs si la capitolul asta!

Link to comment
Share on other sites

Sa ne spui dupa 2-3 saptamani/spalari cum se vede elementul polishat. Daca nu apar holograme(rotogoale) inseamna ca au facut treaba buna. Desi o ora si un sfert pentru un element nu e cine stie ce.

 

a fost o suprafata de 1 metru patrat, sa zicem, deci ca si timp mi se pare normal. Nu e exclus sa apara.. daca stau sa ma gandesc cred ca erau deja niste rotocoale pe acolo :twoup: macar nu mai e nimeni tentat sa 'dea cu capu'... lol. stupid kids..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salutare!

 

As vrea sa ajung si eu la ei pentru polishat si curatat interior si motor profesional pentru 2 masini, practic detailing total. A mai facut cineva operatiunea asta la ei si aici ma refer la cei cu masini de culoare inchisa gen negru, albastru care sunt cele mai grele la polishat. Si normal ma intereseaza cum se prezinta masina dupa o luna de la polishat. Cum spunea si colegul sa nu ai surpize sa apara "holograme".

Link to comment
Share on other sites

mai, nu sunt 'detaileri'. eu am apelat la ei pentru ca mi-a scris o fosta cu cheia pe portbagaj... si rezultatul a fost de-a dreptul spectaculos si de durata (si fara holograme)... e drept ca n-a fost prea apasat insa aproape ca nu se mai vedeau zgarieturile decat in soare, daca te uitai din unghi. oamenii sunt foarte ok pentru genul asta de detailing, reparatoriu - altfel n-am feedback, dar ultima oara faceau detailing complet la un X6 negru, si parea sa iasa frumos.

pentru curatat de interior si motor sunt sigur ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.