Jump to content

cred ca ceva lipseste dar nu stiu ce :D


eemerge

Recommended Posts

Salutari,

 

Am coborat dimineata dupa tigari si la intoarcere mi s-a parut ca se vede ceva ciudat in spatele masinii (ma refer la partea de jos)...ciudat in sensul ca parca nu se vedea asa pana acum. Si m-am dus sa ma uit si se vedeau capetele de la niste suruburi care sunt in spate (sub masina)...si pt ca de cand am masina nu m-am uitat sub ea decat de vreo 2 -3 ori :)) nu`mi dau seama ce e lipsa...parerea mea e ca era o folie de aluminiu sau un material asa argintiu care acum n-am mai observat-o...

 

nici pe google n-am gasit niste poze cu un 320d de 'dedesubt' ... dar in cazul in care ar fi ceea ce banueisc eu...e posibil sa cada si eu sa nu aud in mers.....sau si-au tras-o baietii sa mai scoata 100 de mii la fier vechi?

Link to comment
Share on other sites

o sa incerc sa-i fac si o poza e cam nasoala pozitia pt o poza

 

cred ca la aia ma refer...imi amintesc ca dupa ce mi-am luat masina si m-am uitat pe sub ea era ceva stralucitor asa :)) dar daca ar fi asta, poate sa cada pur si simplu? ca din cate imi amintesc nu e 2cm x 2 cm ci era ceva mai mare asa...

Link to comment
Share on other sites

da si este prinsa in holsuruburi, nu prea are cum sa cada singura mai ales ca este intre evacuare si caroserie

iar ca sa o dai jos trevuie sa desfaci evacuarea din tampoane , nu e chiar simplu

poate ceea ce vezi tu in spate sub masina sunt suruburile de la amortizoare iar pana acum nu le-ai dat importanta

pune o poza sau descrie mai exact locul

Link to comment
Share on other sites

probabil te referi la protectia termica de deasupra tobelor,e din aluminiu.

 

m-am uitat deasupra tobei , cel putin pe partea din spate de tot, acolo este..eu ma refer la partea de langa toba...poate mi se pare mie

 

am gasit o poza pe net care cred ca arata exact cum e la mine

 

post-12495-1251087489_thumb.jpg

 

la partea incercuita de pe poza ma refer...daca nu trebuia sa fie si acolo o protectie de aluminiu sau din ce e...sau ceva de genu...de la ce a plecat toata parerea asta a mea....de la faptu ca mi-au sarit in ochi pt prima oara de cand am masina (cam 1 an) suruburile alea din spate...poate sunt doar pasarelele din capu` meu :))

Link to comment
Share on other sites

Âşi ce Ăži se pare anormal la maÂşina ta ĂŽn comparaĂžie cu cea cu care ai pus pozĂŁ?

lipseÂşte partea aceea de plastic/metal(nu-mi dau seama exact din ce material e) sau Ăži s-a pĂŁrut ciudat cĂŁ vezi Âşuruburile din spatele maÂşinii?

Link to comment
Share on other sites

in primul rand mi s-a parut ciudat ca pt prima data am observat suruburile uitandu-ma la masina (adica, mi-au sarit 'in ochi' cum se zice)...

 

si tocmai de aia intrebam, ca nu stiu sigur daca peste zona incercuita din poza nu ar trebui sa fie o chestie din aia de aluminiu sau ce e , cum e deasupra pozei.

 

Sper sa fie doar o impresie de-a mea si atat...

Link to comment
Share on other sites

in primul rand mi s-a parut ciudat ca pt prima data am observat suruburile uitandu-ma la masina (adica, mi-au sarit 'in ochi' cum se zice)...

 

si tocmai de aia intrebam, ca nu stiu sigur daca peste zona incercuita din poza nu ar trebui sa fie o chestie din aia de aluminiu sau ce e , cum e deasupra pozei.

 

Sper sa fie doar o impresie de-a mea si atat...

Nu Âştiu sĂŁ-Ăži dau un rĂŁspuns concret, dacĂŁ aveai E90 ĂŽĂži fĂŁceam o pozĂŁ de sub maÂşinĂŁ Âşi fĂŁceai o comparaĂžie. RoagĂŁ pe cineva cu E46 sĂŁ facĂŁ asta :)

Sau poĂži sĂŁ te apleci un pic sĂŁ te uiĂži la una parcatĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

pai am e90 :lol: cred ca am zis mai sus..sau nu?

 

da m-am gandit si la aplecat si uitat la alta....dar momentan doar seria 5 am intalnit in zone unde sa pot sa ma aplec sa ma uit fara sa se uite toata lumea ciudat la mine :lol:)

n-ai specificat ºi automat m-am gândit cã ai e46. ÎÞi fac mâine o pozã, o sã mã tãvãlesc sub maºinã pt tine :)

vezi cĂŁ se mai vĂŁd Âşi Âşuruburile de la barĂŁ, se vĂŁd pe lateral chiar sub maÂşinĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

inainte sa te tavalesti pe sub masina :) sa incercam sa folosim poza care am pus-o eu... asa arata si la tine sub masina? (poza aia e tot de la un e90) daca vezi in poza aia, se vede o 'gaura' , doar o parte din ea de fapt, mai in centru-dreapta la poza...daca ai idee si la fel arata si la tine ca si in poza cu tot cu gaura aia si nu mai e nimic pe 'deasupra' , atunci inseamna ca asa o fi si mi s-a parut doar mie ciudat de la suruburile alea...
Link to comment
Share on other sites

inainte sa te tavalesti pe sub masina :lol: sa incercam sa folosim poza care am pus-o eu... asa arata si la tine sub masina? (poza aia e tot de la un e90) daca vezi in poza aia, se vede o 'gaura' , doar o parte din ea de fapt, mai in centru-dreapta la poza...daca ai idee si la fel arata si la tine ca si in poza cu tot cu gaura aia si nu mai e nimic pe 'deasupra' , atunci inseamna ca asa o fi si mi s-a parut doar mie ciudat de la suruburile alea...

gaura aceea e si la mine, deci e ceva normal, nu lipseste nimic :)

iti atasez 2 poze facute si de la masina mea, arata la fel ca in poza atasata de tine.

Parerea mea e ca tu ai vazut suruburile de la bara, cele de pe margini, sau alta posibilitate, ai vazut suruburile de dedesubt.

post-11868-1251290979_thumb.jpg

post-11868-1251291008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

intr-adevar , nu mai e nimic in plus...cred ca toata chestia a fost de la suruburi cum zici si tu dar partea curioasa e cum naiba de 1 an si ceva de cand am masina nu mi-au sarit pana acum in ochii :))

 

oricum multe multumiri pt efortul de pus de a face poze la masina :lol: o sa merg sa ma mai uit odata si sa compar cu pozele tale .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.