Jump to content

Cu BMW-ul in...bloc


cefi

Recommended Posts

Ieri veneam dintr-o plimbare dinspre Valcea. Ma uitam cum pe Dealul Negru un baietas cu un E39, numar de Arges parca, atata se agita sa depaseasca 3 masini, ceva de speriat. A trecut de mine, l-am lasat ca nu ma grabeam la vreun raliu. Prima din fata era o fata incepatoare dupa semn iar asta nu mai inceta cu claxoanele de parca avea unde sa se duca pe dreapta. Intr-un final a depasit pe unul cu un Opel, ultima din cele 3 masini, cat pe aci sa il loveasca si pe ala daca nu cumva l-a si atins un pic. Pe urma si pe restul. Aici sunt tare curios ce o fi fost in capul celui cu Opel, Astra cred ca era din cel vechi. S-a luat dupa BMW si tot incerca sa il depaseasca pana cand intr-un final a intrat pe contrasens si a reusit sa acroseze un Jeep. Cumva am reusit sa vad ca si o Dacie a intrat in parapet. Opelul era in coborare, cei care stiti Dealul Negru stiti ca doar la urcare ai 2 benzi deci as-a bagat total aiurea...Asta inseamna sa pui botul la toti ticnitii care te depasesc. Iar ala cu BMW-ul cativa km mai incolo a intrat in curtea unei carciumi, probabil ala era motivul grabei...
Link to comment
Share on other sites

 Opelul era in coborare, cei care stiti Dealul Negru stiti ca doar la urcare ai 2 benzi deci as-a bagat total aiurea...

 

vw-audi-seat-opel-skoda-kia...cei mai frustrati conducatori auto ,in momentul in care vad un bmw in curul masini lor...parca masina lor prinde aripi ,se auto tuneaza si face mai multi cai...sunt ceva de speriat,cum accelereaza nebuneste sa iti arate ce masina potenta au ... :)  

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu faza asta.Era un VW passat.A intrat in depasire,apoi m-am bagat si eu,si mi-am spus ca ii depasesc pe amandoi.Cand sa ajung in dreptul lui,idiotul i-a dat pedala,si m-a tinut asa pana pe la 160 km/h,abia apoi am reusit sa-l depasesc.Numai tampiti pe sosele. :)

 

trebuia sa il lasi pe handicapat...sa incetinesti si sa te asezi in spatele lui....el oricum se ducea glont ,sa nu il mai prinzi din urma :lol:...dupa ce ajungea acas,se posta pe forum la Vw ca a facut el un bmw :lol:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
 Opelul era in coborare, cei care stiti Dealul Negru stiti ca doar la urcare ai 2 benzi deci as-a bagat total aiurea...

 

vw-audi-seat-opel-skoda-kia...cei mai frustrati conducatori auto ,in momentul in care vad un bmw in curul masini lor...parca masina lor prinde aripi ,se auto tuneaza si face mai multi cai...sunt ceva de speriat,cum accelereaza nebuneste sa iti arate ce masina potenta au ... :)  

Sa nu uitam soferii de logan :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.