Jump to content

BMW 520i E39


Cretu Ciprian

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Foarte misto masinuta pentru anul si banii ei. Pare intretinuta. Anyway, sa te poarte sanatos! Pune i niste inele la ceasuri si scapa de semnalele alea galbene de pe aripi, mergi pe o singura culoare la semnalizari, ori alb (cum ai la faruri), ori negre (cum ai la stopuri). Apropo de stopuri, desi sint urate, au ceva ce ma atrag (poate look ul ala de "bad ass"). Personal as schimba si trimurile din interior, da senzatia de "batranesc" cu lemnul ala. Superbe jantele!
Link to comment
Share on other sites

Foarte misto masinuta pentru anul si banii ei. Pare intretinuta. Anyway, sa te poarte sanatos! Pune i niste inele la ceasuri si scapa de semnalele alea galbene de pe aripi, mergi pe o singura culoare la semnalizari, ori alb (cum ai la faruri), ori negre (cum ai la stopuri). Apropo de stopuri, desi sint urate, au ceva ce ma atrag (poate look ul ala de "bad ass"). Personal as schimba si trimurile din interior, da senzatia de "batranesc" cu lemnul ala. Superbe jantele!

Masina asa cum se vede in poze, asa a fost cumparata, eu sunt foarte multumit de ea mai ales la banii care i-am dat pe ea, modificarile de acum incep sa le fac, in functie de parerile si ideile care le citesc pe forum, stopurile oricum vor fi schimbate, de asemenea si spoilerul de pe fata, dar deocamdata vreau sa achit taxa de poluare si abea dupa aceea voi pune in aplicare ideiile.

post-28333-1255608216_thumb.jpg

post-28333-1255608304_thumb.jpg

post-28333-1255608845_thumb.jpg

post-28333-1255608898_thumb.jpg

post-28333-1255609092_thumb.jpg

Edited by Cretu Ciprian
Link to comment
Share on other sites

Nu aratĂŁ deloc rĂŁu interiorul! :)

Multumesc !mi-am adus aminte ca vroiam sa te intreb ce vopsea ai folosit la vopsirea manerelor de pe plafon? aceeasi vopsea cu care ai dat si plafonu? cea de din poza de langa grundu pentru plastic? Ms anticipat ! am si eu doua piese din plastic de vopsit .

Link to comment
Share on other sites

Poze din tara cu masina....mici schimbari: am dat folia jos de pe geamuri si am pus cass original

Mai sunt cateva fotografii care nu au mai incaput...nu am mai micsorat ca sa incapa toate...o sa le pun in urmatorul post :)

felicitari pt masina si in special pt ca ai dat jos folia!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc !mi-am adus aminte ca vroiam sa te intreb ce vopsea ai folosit la vopsirea manerelor de pe plafon? aceeasi vopsea cu care ai dat si plafonu? cea de din poza de langa grundu pentru plastic? Ms anticipat ! am si eu doua piese din plastic de vopsit .

 

Da, aceeaşi vopsea.

 

Ănsă trebuie să dai cu şmirghel de 600 şi apoi de 800, să dai cu primer pentru plastic şi să laşi să se usuce pentru 15 minute şi abia apoi să aplici vopseaua ĂŽn 2-3 straturi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Multumesc !mi-am adus aminte ca vroiam sa te intreb ce vopsea ai folosit la vopsirea manerelor de pe plafon? aceeasi vopsea cu care ai dat si plafonu? cea de din poza de langa grundu pentru plastic? Ms anticipat ! am si eu doua piese din plastic de vopsit .

 

Da, aceeaÂşi vopsea.

 

ĂnsĂŁ trebuie sĂŁ dai cu Âşmirghel de 600 Âşi apoi de 800, sĂŁ dai cu primer pentru plastic Âşi sĂŁ laÂşi sĂŁ se usuce pentru 15 minute Âşi abia apoi sĂŁ aplici vopseaua ĂŽn 2-3 straturi.

Da, da am citit intreg procedeul doar ca nu stiam ce vopsea ai aplicat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Se poate inchide topicul....Masina este vanduta !

pacat ca ai vandut-o! Ai alte ganduri poate ceva mai nou??? sa ne ti la curent

cu cat ai dat-o?

Da, imi pare putin rau ca am vandut-o, ...Inca nu sunt hotarat ce masina imi voi lua...posibil tot un cinciar dar dupa 2000, pretul cu care sa vandut masina este de 4500 de euro, de astazi masina si-a mutat domicilul la Brasov...

Astept vesti despre ea de la persoanele care o vad prin Brasov :)

Edited by Cretu Ciprian
Link to comment
Share on other sites

Te salut .

Am si eu o intrebare mai de "noob" ... cate viteze are cutia automata de la BMW 520i-ul tau (ma rog ... acum este fostul) ?

 

Este cu 4 sau cu 5 ?

 

Sau in general ce cutii automate are e39 pre-facelift (1996-2000).

 

Multumesc.

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.