Jump to content

Vand BMW 525d E60


siminica

Recommended Posts

ins1dez nu vrei mai bine sa iti dau tie masina si niste bani?ca a mea e varza,nu are nici o piesa in garantie,nici macar scrumiera.daca ai bani de e60 ai si bani de piese in cazul in care ai vreo belea :).da ce te faci cu uleiul si filtrele ca alea nu sunt in garantie si mai costa si o caruta de bani?si ce te faci cand nu mai ai garantie la piesele care le-ai schimbat si a 2-a zi iti pica?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pai scuza-ma eu am schimbat la masina mea fulia,turbina,tampoanele motor, amortizoare spate, bratele pe fata, bucse,bielete.. etc majoritatea in garantie si acu.. amortizoare au avut 2 ani mai au 1 an si ceva, fulia are 18 luni la bmw, turbina mai are vreo 6 luni la bmw.. bratele la fel.. Deci sa dai 18.000 pe un 525d si dupa sa mai bagi bani in el ? Nu mersi :)

deci tu preferi o masina care a avut o gramada schimbate decat una care nu a avut probleme nu? tu esti constient ca nu o sa faci cu nimeni schimbul niciodata? cu ce pretenti ai. Tinere tu ai mari mari probleme la cabina.......

Link to comment
Share on other sites

pai scuza-ma eu am schimbat la masina mea fulia,turbina,tampoanele motor, amortizoare spate, bratele pe fata, bucse,bielete.. etc majoritatea in garantie si acu.. amortizoare au avut 2 ani mai au 1 an si ceva, fulia are 18 luni la bmw, turbina mai are vreo 6 luni la bmw.. bratele la fel.. Deci sa dai 18.000 pe un 525d si dupa sa mai bagi bani in el ? Nu mersi :lol:

deci tu preferi o masina care a avut o gramada schimbate decat una care nu a avut probleme nu? tu esti constient ca nu o sa faci cu nimeni schimbul niciodata? cu ce pretenti ai. Tinere tu ai mari mari probleme la cabina.......

Cand judeci in acest mod, ma intreb cata experienta ai tu. :) E logic sa cauti o masina la care mare parte din consumabile sunt noi (sau aproape) decat una la care sa te apuci sa schimbi personal imediat dupa cumparare.

Si-apoi... se pot purta discutii si fara sa insulti partenerii de dialog... daca ai "cabina" intacta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

sunt anumite piese la un anumit nr de km ce trebuie schimbate, restu daca sunt schimbate e ghinion.

cazul de fata la e60 sunt probabil discurile placutele, filtru si ulei la cutie, mai e ceva filtru ce trebuie schimbat la 100k nu mi-l amintesc si probabil filtrul dde particule mai incolo.

in cazul acestei masini au fost schimbate.

 

eu la e65 am avut probleme cu articulatia abia la 140 000 km, altii la 100k, etc. e irelevant, important e sa fie OK in momentul care o cumperi si gata.

Link to comment
Share on other sites

eu propun sa eliminam certurile.mie unul mi se pare un pret corect cel afisat,pentru produsul pe care il vand(mai cu seama ca stiu ce vand).cine are dubi legate de produs il poate verifica nu ma deranjaza.poate sa vina sa o desfaca pe toata cu conditia de a o monta la loc :)

cine are intrebari il rog sa nu se abtina.va stau la dispozitie.

zilele acestea am sa mai fac niste poze mai clare si mai in detaliu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
am carte de service,iar testerul mi-a dat aceeasi km ca pe bord.eu in 2 ani am facut aproape 30.000 km,iar luna viitoare o programez la itp

 

 

Daca o pui pe tester acesta arata daca km sunt reali sau nu? Nu stiam acest lucru!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.