Jump to content

[Vand] piese din dezmembrari e 36 318 is si e 46 318i la preturi mici


Recommended Posts

  • Replies 739
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cat vrei pe motor ?

300 eur. motor-cutie-calculator

 

 

Incearca sa respecti si tu regulamentu de postare(nu ridici anuntul mai devreme de 7 zile). Bafta

 

 

pulley asta care vine auxiliar pe motor la cele cu ac o vreau pe cea dupa 09-95 adica pt curea lata..... piesa nr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=18 si eventual pretz

 

ma uit acum la motor si de fulie si apoi revin cu pret, daca exista

pt poza nu cred ca se vede ceva pe intunericul asta chiar daca fac cu blitz

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa respecti si tu regulamentu de postare(nu ridici anuntul mai devreme de 7 zile). Bafta

 

 

pulley asta care vine auxiliar pe motor la cele cu ac o vreau pe cea dupa 09-95 adica pt curea lata..... piesa nr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=18 si eventual pretz

 

piesa exista dar nu o pot da jos. pt a desface surubul din capatul vibrichenului imi trebuie o tubulara cu pistol pneumatic altfel nu iese si nu am de unde sa iau asa ceva. imi pare rau ca nu te pot ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa respecti si tu regulamentu de postare(nu ridici anuntul mai devreme de 7 zile). Bafta

 

 

pulley asta care vine auxiliar pe motor la cele cu ac o vreau pe cea dupa 09-95 adica pt curea lata..... piesa nr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=18 si eventual pretz

 

piesa exista dar nu o pot da jos. pt a desface surubul din capatul vibrichenului imi trebuie o tubulara cu pistol pneumatic altfel nu iese si nu am de unde sa iau asa ceva. imi pare rau ca nu te pot ajuta.

Fulia aceea iese daca dai cele 6 suruburi jos si bati cu un lemn usor in ea(ai grija sa nu bati pe partea unde sta cureaua ca se stramba usor),nu trebuie sa dai surubu de la vibrochen jos.

Link to comment
Share on other sites

pulley asta care vine auxiliar pe motor la cele cu ac o vreau pe cea dupa 09-95 adica pt curea lata..... piesa nr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=18 si eventual pretz

 

piesa exista dar nu o pot da jos. pt a desface surubul din capatul vibrichenului imi trebuie o tubulara cu pistol pneumatic altfel nu iese si nu am de unde sa iau asa ceva. imi pare rau ca nu te pot ajuta.

Fulia aceea iese daca dai cele 6 suruburi jos si bati cu un lemn usor in ea(ai grija sa nu bati pe partea unde sta cureaua ca se stramba usor),nu trebuie sa dai surubu de la vibrochen jos.

 

am sa ma uit din nou, numai ca era elicea in fata si nu am vazut decat surubul mare, desi in poza am vazut pe cele mici. daca se da jos in conditii bune dau pm cu pretul

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa respecti si tu regulamentu de postare(nu ridici anuntul mai devreme de 7 zile). Bafta

 

 

pulley asta care vine auxiliar pe motor la cele cu ac o vreau pe cea dupa 09-95 adica pt curea lata..... piesa nr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=18 si eventual pretz

 

fulia nu este ca cea din poza am demontat acum. in capul vibrochenului este o fulie pt 2 curele trapezoidale si una cu caneluri, deci nu se potriveste. imi pare rau dar nu te pot ajuta

Edited by florentincristea
Link to comment
Share on other sites

lista cu preturile

 

interior piele alb gri cu fete de usi si tetiere spate 1300 lei

jante pe 15 aliaj 200 lei

trapa cu tot mecanismul si buton 350 lei

aripa fata 100 lei inclusiv bandoul la cea stanga

usi 150 lei bucata

lampi spate 80 lei bucata

bara fata 100 lei inclusiv bandourile

bara spate 150 lei inclusiv bandourile

motor cutie calculator 1100 lei, motorul este 1.8 is

alternator 150 lei

electomotor 150 lei

evacuarea 200 lei toata

luneta 150 lei

geamuri laterale 50 lei bucata

capota spate 200 lei

caseta directie 350 lei

pompa servo 300 lei

motoras spalator parbriz si tasnitorile 50 lei

electroventilator 150 lei

planetare 150 lei bucata

grup 300 lei

cardan 400 lei

tapiserie plafon si stalpi fata centru spate 150 lei

lumini plafoniera si spate 100 lei

armatura bara fata si spate 100 lei bucata

macarale elctrice fata si butoanele incluse , mufe 200 lei bucata

macarale manuale spate 50 lei bucata

afisaj dublu climatronic 200 lei

ceasuri bord 130 lei

volan si airbag volan 200 lei

airbag pasager 150 lei

flansa bord 300 lei, modelul nou cu airbag nu cu scobitura

semnale galbene 50 lei ambele

lucasuri aripa 50 lei ambele

calculator airbag uri 200 lei

rezervor si buson 150 lei

bloc lumini 150 lei

bloc semalizare 50 lei

bloc stergatoare 50 lei

oglinzi electrice incalzite heliomate 150 lei bucata inclusiv buton reglaj daca se iau pereche

oglinda interior 50 lei

pompa benzina 200 lei

punti spate cu tamburi nu discuri, 200 lei bucata fuzete, bascule

incuietori usi, clapete 50 lei piesa

multe alte piese la preturi accesibile

stergatoare cu brate 100 lei ambele

motoras stergatoare 150 lei

tapiserie portbagaj 100 lei

 

se pot solicita si piese care trebuiesc taiate de pe caroserie, plafon aripi spate, fusta spate contraaripi, lonjeroane, etc

pt mai multe piese preturile se pot negocia.

 

0768414929, id mess: florentincristea

Link to comment
Share on other sites

nu stiu care piesa e cea dorita de tine dar in principiu nu ma intereseaza schimburi, decat cu piese de e 46

 

era una din variante schimbul.....cealalta era cumpararea de la tine....ideea era doar daca o ai .....este prinderea pe blocul motor al compresorului 1.8 dupa 93...cea din poza " from 03/1994.....64551739627"....piesa nr 1 din poza ...daca o ai poate lasi un nr de tel`....

Link to comment
Share on other sites

nu stiu care piesa e cea dorita de tine dar in principiu nu ma intereseaza schimburi, decat cu piese de e 46

 

era una din variante schimbul.....cealalta era cumpararea de la tine....ideea era doar daca o ai .....este prinderea pe blocul motor al compresorului 1.8 dupa 93...cea din poza " from 03/1994.....64551739627"....piesa nr 1 din poza ...daca o ai poate lasi un nr de tel`....

 

din pacate nu am suportul. cand s a schimbat motorul inainte sa cumpar masina probabil au oprit mecanicii o parte din accesorii, sau cine stie nu a cumparat motorul complet

 

piesa asta cat vrei pe ea?

 

vascocuplajul 200 lei am si elicea la el, in poza am dat o jos sa prind mai multe componente.

 

 

0768414929 si 0721330080. daca e ok dai un telefon si il aduc in bucuresti sau trimit prin fan in tara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.