Jump to content

Probleme MARI AC ...vine iarna ce fac?


Recommended Posts

Urata faza cu piesele furate de cumparat in vitan... E sensibil subiectul pentru ca mai toti am patit-o... si nu este frumos cand cobori si tu linistit dimineata sa te duci la serviciu cu masinuta ta iubita sa o gasesti ori vandalizata, ori fara oglinzi, ori fara eleron sau bara (Pachu stie cum e) :)

Ajutati-l macar unul cu problema lui cu tremuratul masinii poate totusi il dam pe drumul cel bun...

Imi place sa cred ca membrii acestui forum nu fura si nici nu se cumpara piese furate. Dar din pacate suntem prea putini. Vecinii mei din Ilfov, mari "latifundiari" (care au vandut terenul bunicii sau care au facut o samsareala cu un teren - doua), si-au luat BMW uri second, si, cum era de asteptat, acum de cand cu criza, nu mai au bani sa le intretina. Si atunci, cumpara de la hoti, sau mai grav, "dau comanda". Si stiti ce este cel mai trist? Ca sunt foarte multi in categoria asta, poate mai multi decat noi.

Link to comment
Share on other sites

Vecinii mei din Ilfov, mari "latifundiari" (care au vandut terenul bunicii sau care au facut o samsareala cu un teren - doua), si-au luat BMW uri second, si, cum era de asteptat, acum de cand cu criza, nu mai au bani sa le intretina. Si atunci, cumpara de la hoti, sau mai grav, "dau comanda". Si stiti ce este cel mai trist? Ca sunt foarte multi in categoria asta, poate mai multi decat noi.

 

 

:) Din pacate sau din fericire pentru mine, de un an sunt si eu din Ilfov, Pantelimon mai exact...Nu am vandut terenul lu bunica, l-am cumparat pe-al bunicii altuia.... prima prostie.... a doua prostie a fost ca m-am lasat condus de pasiune si mi-am luat e36 320 coupe.... Habar n-avem atunci ca va deveni un fel de emblema a ciorditorilor de periferie... Faza e ca nu e corect sa generalizam... sorry pentru offtopic

Link to comment
Share on other sites

Asta e subiect sensibil pe forum...nu se glumeste pe acest subiect!!!

 

da fac haz de necaz in pnm..., pe mine ma costat 6 mil pragul dreapta si inca 120 ron oglinzile crezi ca mie mi-a convenit?? da dak tot nu va convine asa mult hai ne intalnim odata vreo cativa si sa mergem in vitan sa le rupem carca...eee nici asa nu e bn ca e morcovu mare...nu?dak se ofera cineva sa merga sa zica...sa nu mai ziceti k eu is "fan" la ceea ce fac ei

 

chiar... din cate vad, toata lumea stie ca acolo-s hotii da' n-ar face nimeni nimic... intristing...

interesant ca se plange lumea pe forum ca "mi-au furat oglinda", "mi-au furat eleronul"... dar vad ca majoritatea stiti ca se vand in vitanu' ala... de ce nu mergeti peste ei? de ce nu faceti ceva? ce va opreste? legea???? ...hai mah... pai daca-i lasati sa le vanda asa la vedere, nu inteleg de ce va mai plangeti!

Si fazele alea cu "ti-ai cumparat masina din banii de pe terenului bunicii, si acuma n-ai bani s-o intretii" sunt chiar de prost gust, afirmatii (in cele mai multe cazuri) de copil de bani gata care sta pe forum nu din ideea de a invata despre masina lui cat mai multe ci de a se da coco cu lucrurile pe care si le permite el, desi habar nu are ce are sub capota, si oricum il doare-n shtex, ca oricum o duce la service si-o lasa acolo fara sa-l intereseze ce ii face mecanicul... un adevarat pasionat... de imagine!

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

ma deci postu asta a deviat total..pana la urma nu mi-a zis nimeni dc face masina asa, si cum repar si io clima asta! iar faza cu furatu..care am ziso intrebati-l pe ianis cel cu m6 daca eu cumpar furate sau nu.....

si nu va mai plangeti atata ma ca dati in penibil...hai peste ei si gata daca tot sunteti o comuinitate! nu?

mai putina vb si mai multe fapte - eu asta zic ca ar fi cel mai bn

ma si u asta cu eleronu, pai u in plm daca stii ca ti sa furat si le-au dus in vitan ce ........ mai stai pe forum sa ne povestesti in loc sa te duci frumusel cu politia peste ei...eu dak stiam k se vinde in vitan cand miau furat mie, pai le crapam oaselen ei de tigani nenorociti!!!!

Link to comment
Share on other sites

ma si u asta cu eleronu, pai u in plm daca stii ca ti sa furat si le-au dus in vitan ce ........ mai stai pe forum sa ne povestesti in loc sa te duci frumusel cu politia peste ei...eu dak stiam k se vinde in vitan cand miau furat mie, pai le crapam oaselen ei de tigani nenorociti!!!!

 

nu ma cheama "ma" si nici "asta", nu stau in "plt" si nici nu mi-au furat eleronu... poate am postat prea stufos pt tine, ce vroiam sa zic este ca daca voi, cei din Bucuresti, stiti ca in vitan vand hotii... mergeti si rupeti-le coastele!

Link to comment
Share on other sites

stai flexat ca la politie am fost, am 5 sau 6 dosare deschise la ei ... si ei stiu cine fura, ii prind, si dupa 2-3 zile le dau drumu` ca procuratura nu-i considera pericol social... si ei isi vand mai departe marfa in Vitan ... Dar daca eu le rup ceva, ei depun plangere impotriva mea, si eu sunt considerat pericol social si nu mai scap ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.