Jump to content

rivalii lui m6


ScAcKi

cel mai tare  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poi de ce ma feliciti, ca n-am de nici una nici alta, si ar fi greu sa-mi aleg, chiar ff greu, dar eu vreau sa spun ca am ramas uimit de performantele lui rs4, si de modul in care functioneaza diferentialul, ma face sa cred ca bmw a fost depasit pt prima data  in istorie de audi, desi n-as vrea sa s intample asta

90025[/snapback]

 

nu team felicitat....am felicitat AUDI !!!!! e inuman de bine legata masina si au scos un power inuman din motorul ala.....deci chiar aia de la TopGear au recunoscut ca io trage la bmw rau de tot si totusi aia erau mari fani M3 dar au spus ca e cu cel putin o clasa peste bmw

iar revenind la topic .....sunt de parere ca e relativa aceasta comparatie si sunt si relativi timpii de pe circuit....nu prin acestia poti spune ca una e mai tare decat alta...... :blink:

Link to comment
Share on other sites

si daca tot sunteti fani audi... de ce nu RS4 cu M3 CSL ???

90033[/snapback]

 

vere iubesc bmw....dar e monstru rs4 si io da si la csl ......cauta prezentarea de la topgear la audi rs4 sa vezi .......

sa vedem ce iese din noul motor M3 :blink:

Link to comment
Share on other sites

vere iubesc bmw....dar e monstru rs4 si io da si la csl ......cauta prezentarea de la topgear la audi rs4 sa vezi .......

sa vedem ce iese din noul motor M3 :blink:

90034[/snapback]

 

Oare, esti sigur ca e asa, eu n-as prea crede, csl e maestru in circuite

 

Eu am nijte timpi si arata putin diferit

Edited by ScAcKi
Link to comment
Share on other sites

In Top Gear nici nu e vorba de RS4...e S4 - 4.2litri - V8 de 344CP...dar si ala i-o trage lui M3 pe circuit...pentru ca are tractiunea integrala...

M3-ul a inceput sa se fabrice in iulie 1999...pana-n 2006 e cale lunga...e chiar de laudat ca a rezistat atat de mult timp.

Link to comment
Share on other sites

In Top Gear nici nu e vorba de RS4...e S4 - 4.2litri -  V8 de 344CP...dar si ala i-o trage lui M3 pe circuit...pentru ca are tractiunea integrala...

M3-ul a inceput sa se fabrice in iulie 1999...pana-n 2006 e cale lunga...e chiar de laudat ca a rezistat atat de mult timp.

90043[/snapback]

 

vere a fost acu vreo doua luni emisiune cu RS4!!!!!!!!!!!!ala de 420 de caluti!!!!!!

si e ok M3 foarte chiar ......iaca amu am nerv si in ianuarie moi lua unul tui M3 masii .....numa acum astept sa vad cat de mult va cobori pretul dupa ce se lanseaza noul M3

Link to comment
Share on other sites

In Top Gear nici nu e vorba de RS4...e S4 - 4.2litri -  V8 de 344CP...dar si ala i-o trage lui M3 pe circuit...pentru ca are tractiunea integrala...

M3-ul a inceput sa se fabrice in iulie 1999...pana-n 2006 e cale lunga...e chiar de laudat ca a rezistat atat de mult timp.

90043[/snapback]

 

De ce zici ca m3 e mai slab pt ca are tracyiune spate, eu crek e un adevarat avantaj, priveste supermasinile lumii

Link to comment
Share on other sites

vere a fost acu vreo doua luni emisiune cu RS4!!!!!!!!!!!!ala de 420 de caluti!!!!!!

si e ok M3 foarte chiar ......iaca amu am nerv si in ianuarie moi lua unul tui M3 masii .....numa acum astept sa vad cat de mult va cobori pretul dupa ce se lanseaza noul M3

90044[/snapback]

Poate m-am facut gresit inteles ...vere :blink: ...vorbeam de Top Gear-ul in care prezinta M3 vs S4...in care M3 e mai bun in linie dreapta dar pe circuit o ia pe coaja...Deci daca S4 cu 344 de caluti face fata atunci RS4 i-o trage clar...dar cum ai spus...vere :) ...sa asteptam noul M3...tare mi-as lua unul ...sa-l fugaresc pe ScAcKi cu RS4-ul lui...(no offence ScAcKi... :) )

Vrouuummmmmm!

Link to comment
Share on other sites

8:10 --- 151.114 km/h -- Aston Martin V8 Vantage (Top Gear 02/05)

8:07.76 152.041 km/h -- BMW M6, 507 PS/1761 kg, Prinz Luitpold von Bayern (AutoBild 02/06)

7:58 --- 156.652 km/h -- Audi RS4 4.2 V8 FSI, 420 PS/ 1650 kg, Frank Stippler, (10/05)

Eu credeam ca db9 ii rupe p-amandoi :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sunt tot cai putere si aia.Diferenta e de cuplu eventual si de transmisie.

90081[/snapback]

 

Of, ca nu mai poate omu' sa zica nimic, ca imediat e muscat de ..cap. :blink:

Data viitoare o sa imi aleg mai bine cuvintele. Speram ca o sa se inteleaga ideea.

Numa' bine!

Edited by MaQ
Link to comment
Share on other sites

clar Rs4 joaca in alta liga...M3 cu s4 si rs4 cu un eventual m3 csl E90....M6 il poti compara cu CL de la Mercedes sau cu orice alt coupe luxos si mega greu....daca e sa vorbim de cele 3 ..care ar fi mai rapida pe circuit...e clar ca RS4 ...dar e ca si cum ai compara Formula 1 cu DTM sau Karting....
Link to comment
Share on other sites

Ma baieti ce este asa greu de inteles CA: M3 are ca rival S4 iar RS4 il are pe M3 CSL :) e greu ?! iar RS4 nu are nicio treaba cu M6... M6 este o masina de lux care rupe asfaltul dar datorita greutati mari nu este o masina pt circuit este o masina de ... LUX.

 

P.S. nu mai vb de audi ca e urat mai ales pe acest forum, eu unul nu suport AUDI :blink: iar ca fapt divers, de curiozitate, mi-am cofigurat un RS4 la Porsche Romania, masina standard vine ca un ... nici macar geamuri electrice pe spate nu are... nici covorase... a si nici acele jante pe 19... deci la o masina de top echipare de LOGAN, deci AUDI RULZZZ :) :) masina cu optionale cum imi place mie, 92.000 DDP :D

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

Poi de ce sa vb prostii, eu m-am gandit sa compar toate modelele puternice de la audi bmw si db9 am uitat de lux, de interir de care or mai fi, am vrut sa va cer parerea in legatura cu circuitul, fiindca is cele mai rapide masini din seria lor :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sCACKI ce-ai ma? Lapte? Esti pe GPL? Da' cre' c-ai bagat d-ala de Crimbo, ca-i cu hop-uri... 

 

Dar... de ce oare sa nu comparam M6 si RS4 cu Pagani Zonda, TVR Sagaris, Porsche 911 turbo (asta nou), ca tot au 4 roti si un motor si o cutie de viteze? Sau si mai bine... cu Ferrari-u' lu' Schumi (masina de servici =)) ) Ca si aia are deflectoare, mananca mult benzin, are 4 roti, un motor (mai mic chiar decat al lui RS4, deci ar trebui sa i-o traga rau d tot RSu' lu' Ferrari ala pricajit si jigarit...)

Si daca tot suntem la comparatii, vreau comparatie intre Dacia mea si Bat-mobil!!! Timpi pe circuit, 0-100, 0-200 (pentru dacie numai 0-120, ca mai incolo iei motoru'-n brate si fugi cu el la urgente) etc...

 

Dar VAI! hai sa comparam un BMW Alpina B10 cu Audi A6 3.0 TDI, si-l bate Audi de nu se vede, ca e dizel si are reprize, si Alpina e un kkt (ma refeream la ciocolata aia de o gasesti la butic) si AUDI e adevarat, si e belea, si...

 

Auzi tu la el comparatie... RS4 vs M6 si DB 9!!!

 

Auzi tu, da nu stiam ca DB9 este firma de sine statatoare, tu... Eu stiam ca firma este Aston Martin iar DB9 este doar un model... in fine... muuulte se schimba pe lumea asta...dolari, marci, euro... mici, pizza... d-astea....

93385[/snapback]

:blink: :)

Link to comment
Share on other sites

:blink:  :)

93396[/snapback]

 

Thread-ul asta este asemanator cu o reclama de la radio in care se cearta 2 copii, nu mai tin minte la ce: "ba tata e mai tare, face masinile sa se transforme in roboti !".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.