Jump to content

Probleme cu DVD Navi dupa update soft


aristide

Recommended Posts

Salutare,

Facut update soft CCC si ca rezultat DVD-ul in loc sa citeasca dual layer s-a blocat !!!

In rest merg toate functiile electrice dupa update soft?Ex.la un E60 dupa update nu mai functiona incalzirea in scaune.As vrea si eu sa-mi fac update la E90 pt navigatie Romania.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Facut update soft CCC si ca rezultat DVD-ul in loc sa citeasca dual layer s-a blocat !!!

In rest merg toate functiile electrice dupa update soft?Ex.la un E60 dupa update nu mai functiona incalzirea in scaune.As vrea si eu sa-mi fac update la E90 pt navigatie Romania.

 

A fost facut update regulat? Sau s-a facut update din 2004 fix in 2009 si s-au sarit n versiuni?

 

Ma gandesc ca daca te duci si faci un update asa la un an doi nu este riscul asta. Sau...

Link to comment
Share on other sites

As vrea si eu sa-mi fac update la E90 pt navigatie Romania.

 

Cum adica sa iti faci update pt navigatie Romania ? :)

Update pt soft..La modelul 2005 nu citeste dvd navigatie pt Romania.

Esti chiar asa sigur pe tine ?

Hai sa-ti arat la al meu din 2005 cum citeste si dvd-ul 2009-01 si chiar si dual layer-ul cu 2009-02 fara nici un fel de probleme. Ambele sunt scrise. Romania merge foarte bine din pacate nici o diferenta sesizata pana acum intre 01 si 02, majoritatea oraselor au ramas la fel de "sarace" in strazi.

Link to comment
Share on other sites

As vrea si eu sa-mi fac update la E90 pt navigatie Romania.

 

Cum adica sa iti faci update pt navigatie Romania ? :)

Update pt soft..La modelul 2005 nu citeste dvd navigatie pt Romania.

Esti chiar asa sigur pe tine ?

Hai sa-ti arat la al meu din 2005 cum citeste si dvd-ul 2009-01 si chiar si dual layer-ul cu 2009-02 fara nici un fel de probleme. Ambele sunt scrise. Romania merge foarte bine din pacate nici o diferenta sesizata pana acum intre 01 si 02, majoritatea oraselor au ramas la fel de "sarace" in strazi.

Nu sunt sigur sunt foarte sigur.Am incercat cu 3 dvd dual layer si nu merge.Ce am inteles de un amic ca nu toate E90 vad dvd cu ROMANIA si din acesta cauza este nevoie de update.La tine daca merge esti norocos.Daca masina ta este second sigur a facut cel dinaintea ta update.

Link to comment
Share on other sites

Da este sh dar cand am cumparat-o am primit doar dvd-ul original din 2005 care era destul de utilizat, semn ca nu a folosit vreunul mai nou. Intr-adevar daca bine imi amintesc am mai vazut E90-uri cu navi prof care nu citesc mp3-urile iar a meu citeste asa ca nu te voi mai contrazice, este foarte posibil sa ai dreptate.

Totusi cum se poate vedea ce versiune de soft ai, daca a fost updatat sau nu ?

 

PS: Incearca si dvd simplu (poate il citeste), 2009-01 poti sa il faci simplu incluzand doar o singura limba.

Link to comment
Share on other sites

Da asa este nu imi citeste mp3.Dvd-ul original il citeste aproape instant.Ce nu am incercat a fost versiunea 2008/02,dar slabe sanse.Nu cred ca are update ca daca ar fi avut ma gandesc ca fi trebuit sa mearga.Daca esti din Bucuresti poate ne intalnim daca vrei sa incerc DVD-tau.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.