Jump to content

E64 630i Cabrio 272 hp


AlterEgo

Recommended Posts

De vis! Sa te poarte sanatos in continuare! Ce masina sofezi zi de zi de ai atat de putini km cu 6-le?

Mersi!

Eu sunt un ciudat :twoup:

In general merg cu... taxi.... cand nu ma duce cineva cunoscut. Am mai avut in ultima vreme un X5, un e60... pe astea le-am vandut. Sasele in schimb nu ma indur.

Si astept o noua achizitie sa soseasca in decembrie.

Link to comment
Share on other sites

Ce mult imi place 6-le, mai ales 635d individual. E o nebunie de masina ,mereu mi a placut.Imi doream 6-le dar dupa mai multe studii , teste, am ales X6, e tot un 6 dar putin mai inalt si 4x4 :twoup:) . Poate in viitor imi voi achizitiona si un 6 coupe/cabrio, mereu o sa fie o masina frumoasa si impunatoare desi este un model "relativ vechi".

Imi place f mult si masina ta , modelu facelift de 272 cp si cutie automata face toti banii !!! am condus una dar era coupe mi a placut f mult cum trage masina , avand cuplu f bun de la o turatie f mica.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mersi ca mi-ai dat masina asta seara :twoup: e "nebunie"!!! s-a dezghetzat destul de greu avand in vedere ca era gheatza de o palma pe parbriz....(tare ciudata vreme) ...incalzirea in scaune face toti banii....si uite ca i-ai pus si roti de iarna......ce nevoie mai ai de SUV ?:)))

super tare masina!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dupa un weekend petrecut parcata afara, mi-a servit o surpriza. La 15 minute dupa ce am plecat cu ea a inceput sa se auda tot mai tare un zgomot ce venea de pe langa bancheta. Mai putin si nu mai puteam sta in masina, asa de intens era zgomotul continuu. Chiar si cu motorul oprit, cheia scoasa din contact, zgomotul nu inceta. Am sunat la Bavaria, mi-au spus sa vin in service. Dar zgomotul era deja insuportabil, si incepuse sa mi se pare ca miroase a ars. Asa ca m-am dus la MHS, eram foarte aproape de ei. Verdictul - apa infiltrata in partea din spate, ajunsa undeva pe la amplificatorul audio.

A durat o saptamana sa mi-l aduca, dar garantia m-a salvat de la o nota de plata de aproximativ 1 mie de euro.

 

Masina de iarna? Nu, back to SUV. Pacat de rotile de iarna pe care le-am pus - chiar faceau o treaba foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

daaaaa.daca spune ca merge cu ea iarna sau ca este gheata pe ea de o palma,cum scrie mai sus are toate sansele sa intre la categoria "taranism".

 

p.s.eu nu o spun cu rautate si nu consider asta.lumea de pe aici.

 

Felicitari pentru masinuta!

Mersi Alex!

 

Nu stiu ce sa spun si nu comentez despre cum gheata de pe masina ar duce la "taranism" dar vreau sa fac un lucru clar: oricat tin la masina asta, e totusi doar o masina. Si inca una intretinuta, care primeste tot ce are nevoie exact cand are nevoie. Si atunci sa faca bine sa ma si serveasca, nu am de gand sa o tin sub un clopot de sticla.

Asta nu inseamna ca am inceput sa fac offroad cu ea, dar nici sa incep sa ma sperii de la primele picaturi de ploaie sau zapada care cad. Acum ca desteptii de la BMW au facut admisia atat de jos incat ma trec fiorii de fiecare data cand trec printr-o balta, e partea a doua (ba chiar am si ramas o data acolo). Dar cum am spus, desi nu fac excese, am pretentii. Mai ales ca BMW se lauda intr-un documentar (vazut pe Discovery) cum au testat ei seria 6 cabrio atat in desert cat si mai sus de cercul polar. Ba chiar arata un test cum arunca nu stiu cate tone de apa brusc pe masina, si nu se infiltreaza nici o picatura. Stiu din proprie experienta ca asta e bullshit, nu am de gand sa incerc :)

Sa nu mai fac insa pe durul: masina sta in garaj de mai bine de o luna si jumatate nemiscata. Si as face bine sa ma duc sa ii dau o cheie :twoup:

Edited by AlterEgo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Foarte misto masina..imi place!

Corad0 este fratele lui AlterEgo - vwforum; (Golf 6 GTI/Porsche Cayene)

Sper sa nu ma insel;

Asa este :)

Am scos 6-le la plimbare, ma gandesc sa pun rotile de vara pe care le am la pastrare la Bavaria. Ma uit pe prognoza meteo mai ceva ca pilotii de linie :))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Rotile de iarna au fost depozitate la reprezentanta Baneasa(contra cost in jur de 200 de ron pe jumate de an....ceva de genu') si am fost sa le montez, am lasat si masina cateva zile pentru ca a avut ceva probleme cu o bobina....care a fost schimbat ulterior.... am fost foarte dezamagit, am ridicat masina foarte murdara, rotile la fel de murdare si cele de iarna si cele de vara, ba mai mult am incarcat rotile singur, nu m-a ajutat nimeni, desi toti baietii de la service echipati cu manusi, nu m-a intrebat nimeni daca am nevoie de ajutor...

 

Ma consolez cu ideea ca traim in Romania.....

 

Rusine !!!

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.