Jump to content

[Vand] BMW e36 Full M-Technic - 318is - Impecabila


leonard_e36

Recommended Posts

Vand BMW e36 , 318is , recent adus din Anglia ; are 140.000 mile , a avut 2 propietari in Anglia dintre care ultimul (cel de la care am luat-o) o avea de 9 ani dar nu o mai folosea fiindca mai avea un e90 in garaj , motorul functioneaza perfect . Masina este din 30 03 1998. Culoarea este Violet. Masina nu are rugina.

Dotari :

-scaune si bancheta Recaro de piele neagra impecabile cu 5 ajustari

-cotiera de piele fata/spate (cu suport de 2 pahare) , fetze de usi de piele (cu cusatura de individual si burete pe margine) in stare impecabila

-4 geamuri electrice

-bandouri de M

-bara fata de M

-bara spate de M

-praguri de M

-volan de piele cu aibag

- trapa bi-pozitionala

-stopuri de M

-proiectoare

-radiocasetofon cu 4 boxe

-jante aliaj BMW originale

-oglinzi electrice

-Grup Autoblocant

-servo directie

-servo frana

-ABS

-eleron Zender

etc etc

Masina are cartea service la zi (numai la BMW) , am facturi pe tot ce s-a schimbat la masina , 3 chei , M.O.T (itp) valabil .

Am venit cu ea din Anglia pana in Romania pe roti , nu am avut nici o problema , consumul a fost de 7% la mers 130-140 Km/h.

Masina este impecabila din toate punctele de vedere , are o linie foarte frumoasa , nu este foarte joasa deci se poate folosii ca o masina de zi cu zi ,nu a avut nici un accident in 11 ani. .... pretul este de 4200 euro negociabil . Se poate inmatricula in Romania fara probleme cu volan pe dreapta ( este foarte usor de condus).

 

Atasez si cateva poze pe care le-am facut in drum spre Romania (este de 2 zile in tara) :

 

Contact : email : leo_xtreme_racing@yahoo.com sau nr tel : 0721219685 Leo .

Se poate vedea in Constanta.

post-7287-1257369448_thumb.jpg

post-7287-1257369508_thumb.jpg

post-7287-1257369531_thumb.jpg

post-7287-1257369569_thumb.jpg

post-7287-1257369600_thumb.jpg

post-7287-1257369649_thumb.jpg

post-7287-1257369665_thumb.jpg

post-7287-1257369680_thumb.jpg

post-7287-1257369700_thumb.jpg

post-7287-1257369715_thumb.jpg

post-7287-1257369751_thumb.jpg

post-7287-1257369808_thumb.jpg

post-7287-1257369873_thumb.jpg

post-7287-1257371213_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu este exagerat de $cumpa pentru vremurile astea? Plus ca e relativ noua pentru norma de poluare in care se incadreaza, si cu toata recalcularea cu deprecierea care se poate obtine de la RAR, taxa de inmatriculare ramane f. mare. Intreb doar, poate e trecut gresit pretul .... :)
Link to comment
Share on other sites

nu este trecut gresit pretul , in plus este negociabil....

vand o masina foarte buna care isi merita pretul adaugand toate taxele....

drumul pana in anglia si riscurile care mi le-am asumat justifica pretul cu siguranta . cine a mai adus masini de acolo stie despre ce vorbesc....nu este asa de frumos precum pare pe siteuri.... sunt foarte multe cheltuieli si te trezesti ca dai pe toate astea cat dai pe masina aproape.

Link to comment
Share on other sites

In fine, e marfa lui poate sa ceara cat vrea pe ea, dar parerea mea e ca oricum n-o s-o cumpere nimeni in banii astia.

Daca vrei un E36 in 4000 gasesti inmatriculat, cu volan pe stanga, cu o lista decenta de optiuni. Nu la samsari.

Asadar, ....

Link to comment
Share on other sites

va rog sa nu mai postati aiurea pe topicul meu. este asa greu? dati-mi un PM dar haideti sa lasam topicul clear.

rog un moderator sa stearga ce este in plus. multumesc

 

Este forum ... din pacate (pentru tine)! Suntem liberi sa ne dam cu parerea cat timp pastram comentariile postate in limite decente.

Asadar, ....

Link to comment
Share on other sites

Scuze dar nu pot sa ma abtin, tu stii ce vinzi omule? Daca nu iti spun eu, e o pisicuta , un e36 si cu volan pe dreapta pe deasupra, pai cine cumpara asa o masina o ia numai pt dezmembrat dar la vreo mie de euro eventual, poate sa fie ea m pack si nici clima macar...pffff :) Edited by 77NFS
Link to comment
Share on other sites

De ce se accepta inmatricularea de masini cu volan pe dreapta???Nu sunt destule accidente?Ce siguranta ai la o depasire?O anomalie a legislatiei actuale.Nu se gasesc sa se aduca destule masini cu volan pe stanga de s-a ajuns sa se aduca cu volan pe dreapta.Din start nu ar trebui sa se lase la vama intrarea in tara aacestor masini <exotice>.Greu se vand cele cu volan normal dar astea...?
Link to comment
Share on other sites

De ce se accepta inmatricularea de masini cu volan pe dreapta???Nu sunt destule accidente?Ce siguranta ai la o depasire?O anomalie a legislatiei actuale.Nu se gasesc sa se aduca destule masini cu volan pe stanga de s-a ajuns sa se aduca cu volan pe dreapta.Din start nu ar trebui sa se lase la vama intrarea in tara aacestor masini <exotice>.Greu se vand cele cu volan normal dar astea...?

 

da de ce se accepta oameni care scriu cu stinga? ar trebui impuscati, nu? ai facut tu un studiu, sa vezi cite accidente fac aia cu volan pe stinga si cite aia cu volan pe dreapta? Jesus, ce conceptii ai omule! Conduc o masina cu volan pe dreapta si nu am absolut nici o problema. Si sper ca intr-o zi sa conduc si masini cu volan pe mijloc, nah, ca te-am incurcat de tot cred!:)))

Link to comment
Share on other sites

te-ai facut de ras cu pretul asta :)

nu mai postez pe topicul asta.... daca cineva e interesat sa ma sune daca nu sa-si tina gura ca vad ca e plina lumea de bagatori de seama.....

eu cand vad ceva cu care nu sunt de acord dar nici nu ma afecteaza trec mai departe . cred ca aveti prea mult timp liber....in fine... nu mai comentez ca vad ca nici moderatorii nu-si fac treaba... sau poate nu au vazut pana acum ce se intampla aici...

Link to comment
Share on other sites

De ce se accepta inmatricularea de masini cu volan pe dreapta???Nu sunt destule accidente?Ce siguranta ai la o depasire?O anomalie a legislatiei actuale.Nu se gasesc sa se aduca destule masini cu volan pe stanga de s-a ajuns sa se aduca cu volan pe dreapta.Din start nu ar trebui sa se lase la vama intrarea in tara aacestor masini <exotice>.Greu se vand cele cu volan normal dar astea...?

 

da de ce se accepta oameni care scriu cu stinga? ar trebui impuscati, nu? ai facut tu un studiu, sa vezi cite accidente fac aia cu volan pe stinga si cite aia cu volan pe dreapta? Jesus, ce conceptii ai omule! Conduc o masina cu volan pe dreapta si nu am absolut nici o problema. Si sper ca intr-o zi sa conduc si masini cu volan pe mijloc, nah, ca te-am incurcat de tot cred!:)))

Daca traiesti in Romania stiu ca se circula pe dreapta si masinile au volan pe stanga.Nu e prost cine introduce astfel de masini in tara .ci legea e prea permisiva.Nu sunt destule masini cu volan pe stanga de adus?O sa se schimbe si legea asta.Daca cineva s-a saturat sa aiba volan pe stanga sa se mute in tari cu volan pe dreapta.Punct!Eu nu fac statistici,dar sunt multi tampiti care merg cu viteza,care nu tin cont de altii si cred ca soseaua e numai a lor!E o moda sa se aduca astfel de masini total inadecvate circulatiei de la noi.

 

Din partea mea poti conduce si masini fara volan!!!

Link to comment
Share on other sites

te-ai facut de ras cu pretul asta :)

nu mai postez pe topicul asta.... daca cineva e interesat sa ma sune daca nu sa-si tina gura ca vad ca e plina lumea de bagatori de seama.....

eu cand vad ceva cu care nu sunt de acord dar nici nu ma afecteaza trec mai departe . cred ca aveti prea mult timp liber....in fine... nu mai comentez ca vad ca nici moderatorii nu-si fac treaba... sau poate nu au vazut pana acum ce se intampla aici...

:lol:))))))))))))) mai bine ceri inchiderea topicului :)))
Link to comment
Share on other sites

nu mai postez pe topicul asta.... daca cineva e interesat sa ma sune daca nu sa-si tina gura ca vad ca e plina lumea de bagatori de seama.....

eu cand vad ceva cu care nu sunt de acord dar nici nu ma afecteaza trec mai departe . cred ca aveti prea mult timp liber....in fine... nu mai comentez ca vad ca nici moderatorii nu-si fac treaba... sau poate nu au vazut pana acum ce se intampla aici...

 

Cred cĂŁ n-ai ĂŽnĂželes cum stau lucrurile aici.

 

Forumul nu este autovit.ro, dacĂŁ nu-Ăži plac comentariile poĂži posta anunĂžul pe un site de specialitate.

 

PreĂžul este enorm, ce sĂŁ faci...

Link to comment
Share on other sites

De ce se accepta inmatricularea de masini cu volan pe dreapta???Nu sunt destule accidente?Ce siguranta ai la o depasire?O anomalie a legislatiei actuale.Nu se gasesc sa se aduca destule masini cu volan pe stanga de s-a ajuns sa se aduca cu volan pe dreapta.Din start nu ar trebui sa se lase la vama intrarea in tara aacestor masini <exotice>.Greu se vand cele cu volan normal dar astea...?

 

da de ce se accepta oameni care scriu cu stinga? ar trebui impuscati, nu? ai facut tu un studiu, sa vezi cite accidente fac aia cu volan pe stinga si cite aia cu volan pe dreapta? Jesus, ce conceptii ai omule! Conduc o masina cu volan pe dreapta si nu am absolut nici o problema. Si sper ca intr-o zi sa conduc si masini cu volan pe mijloc, nah, ca te-am incurcat de tot cred!:)))

Daca traiesti in Romania stiu ca se circula pe dreapta si masinile au volan pe stanga.Nu e prost cine introduce astfel de masini in tara .ci legea e prea permisiva.Nu sunt destule masini cu volan pe stanga de adus?O sa se schimbe si legea asta.Daca cineva s-a saturat sa aiba volan pe stanga sa se mute in tari cu volan pe dreapta.Punct!Eu nu fac statistici,dar sunt multi tampiti care merg cu viteza,care nu tin cont de altii si cred ca soseaua e numai a lor!E o moda sa se aduca astfel de masini total inadecvate circulatiei de la noi.

 

Din partea mea poti conduce si masini fara volan!!!

 

ia sa te uiti mai bine si-ai sa vezi ca aia timpitii care merg cu viteza, nu acorda prioritate etc au volan pe stinga! nu volanul e problema, chiar nu intelegi? in plus, in toate tarile europene poti conduce cu ce volan vrei. dar sigur, la noi toate sint aiurea, nu m-as mira sa facem si aici pe...invers! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.