Jump to content

E46 325ci :D


fixu

Recommended Posts

Blocant gasesti si mai ieftin aici nu tre sa aduci din america, iar ca sa ii pui un motor de M eu nu prea vad rostu, chiar daca ar fi rapida nu are farmec daca nu e M de la mama lui :)

P.S Monitor 16:9 are un prieten dar fara soft, incercam sa ii bagam soft si dupa aia o sa il vanda.

 

de ce nu are farmec??

 

si cu blocantul vezi ca te incurci, pe e46 nu s-a pus decat pe M

Link to comment
Share on other sites

Intradevar frumoasa masina! Sa te "poarte" sanatos :)

Ai scris ca jantele sunt de pe seria 7, cum le-ai pus pe e46, ca eu din cate stiu nu se combina :lol:

Galeria si admisia de pe M3 E36, cam cat te costa?

 

Jantele au venit pe prinderi 5x120 le'am vazut mi'au placut le'am luat :) Admisia undeva la 300 si galeria 4-500 ramane de vazut unde gasesc si cu cat exact

 

apropo de ce ai rosu la 6000turatii? eu am la 6500turatii avand E46 325ci facelift

 

Nu am idee? :-??

 

@Viper05

 

Stiu foarte bine ca pe e46 nu au decat cele din seria M dar cei din america sunt destul de recunoscuti "kaaz si qualife" trimit doar interiorul mai este nevoie de o carcasa grup 328 si problema este rezolvata nu vad de ce ar fii incurcatura! plus ca o sa fie ceva frumos e46 non M cu blocant :)

Edited by fixu
Link to comment
Share on other sites

Ai scris ca jantele sunt de pe seria 7, cum le-ai pus pe e46, ca eu din cate stiu nu se combina :lol:

 

Jantele au venit pe prinderi 5x120 le'am vazut mi'au placut le'am luat :)

 

pai a intebat cum, cu totii stim ca toate BMWurile au 5X120 la jante insa ETul difera in functie de serie (3,5 sau 7) , astfel pt seria 3 iti trebuie jante cu ET 40 - 47 - 50 iar pt seria 7 iti trebuiesc jante cu ET 10-15-20, tocmai asta era intrebarea colegului... cum ai facut sa pui jante cu ET 20 (de 7ar) pe e 46??? stim toti ca ar atinge ca draq in pasajele din sate :)... ai facut vre-o modificare la caroserie (pasaje spate) sau jantele sunt doar "model" seria 7 ???

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Ai scris ca jantele sunt de pe seria 7, cum le-ai pus pe e46, ca eu din cate stiu nu se combina :lol:

 

Jantele au venit pe prinderi 5x120 le'am vazut mi'au placut le'am luat :)

 

pai a intebat cum, cu totii stim ca toate BMWurile au 5X120 la jante insa ETul difera in functie de serie (3,5 sau 7) , astfel pt seria 3 iti trebuie jante cu ET 40 - 47 - 50 iar pt seria 7 iti trebuiesc jante cu ET 10-15-20, tocmai asta era intrebarea colegului... cum ai facut sa pui jante cu ET 20 (de 7ar) pe e 46??? stim toti ca ar atinge ca draq in pasajele din sate :)... ai facut vre-o modificare la caroserie (pasaje spate) sau jantele sunt doar "model" seria 7 ???

 

Spre surprinderea mea nu au atins deloc sunt de seria 7 originale! a fost o intamplare le am pus pe masina si nu am avut nici o problema cu ele nu ating deloc! Vin exact la fata aripii nu se putea mai bine nu a fost nevoie de distantiere nimic.

Edited by fixu
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare cĂŁ maÂşina este 320 sau 323... Motoarele M54 nu au evacuare dublĂŁ? :lol: Ăn pozĂŁ se vede o singurĂŁ ĂžeavĂŁ de la finalĂŁ, care duce spre motor :)

 

Acest tip de volan, cum a zis Âşi cineva mai sus, nu a fost pus pe 325 niciodatĂŁ.

 

FĂŁ o pozĂŁ la compartimentul motor sĂŁ vedem Âşi noi carcasa filtrului de aer.

Link to comment
Share on other sites

la mine e 2,3

 

vedeti pozele de la masina mea :lol:

 

 

Este 2500 :) o sa fac si poze

 

e 323Ci dar capacitatea e la fel de 2500 :)

 

da-mi VIN Code-ul tau si iti zic exact tot despre masina ta

 

Pai vezi ca stii :))) :D numa k are 192cp :) deci este 2.5 veritabil

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.